Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

'Správný čas' nastal! Nažhavený Thurman přeboxoval i Guerrera a chce více

  • Napsal Antonín Vavrda

Thurman bije Guerrera / zdroj foto: PB ChampionsLAS VEGAS – Keith „One Time" Thurman (25-0) pokračuje ve své spanilé jízdě profesionálním ringem. V MGM Grand v Las Vegas dokázal v noci na neděli porazit ex-mistra světa Roberta Guerrera (32-1-3) hladce 3-0 na body a získal do své moci definitivně titul mistra světa WBA ve velterové váze.

Byl to parádní a vzrušující souboj. Na jedné straně šikovný dravec s dynamitem v ruce Thurman, na druhé divočák a rváč Guerrero. To vše v hlavním vysílacím čase na stanici NBC, která vysílala boj o světový boxerský titul poprvé po třiceti letech. Navíc bylo vše podkresleno show ve stylu UFC novou stájí Premier Boxing Champions mocného Ala Haymona.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A přestože se jednalo relativně o vyrovnaný duel, v každém kole měl výrazně navrch mladý Thurman. Ten otřásl s Guerrerem ve čtvrtém dějství, v devátém jej pak dokázal poslat na podlahu ringu. Přes enormní snahu ale nakonec nesplnil předzápasový slib o tom, že bude první, kdo „Ducha" knockoutuje.

I tak ale mohl být spokojený. Guerrera přeboxoval, což ostatně dokazují statistiky. Hned 211 z jeho 598 úderů našlo cíl, což je 35procentní úspěšnost. Jeho protivník přesně zasáhl jen ve 104 případech ze 497 pokusů, tj. pouze 21procentní přesnost. A to je málo.

Thurman bije Guerrera / zdroj foto: PB Champions„Byl to těžký duel, Guerrero je velký šampion. Trochu mě překvapil, že do zápasu nevlétl, ale to jsou holt zkušenosti šampiona. Jsem rád za tento zápas, protože jsem je mohl od něj čerpat. Rád bych se zase o něco posunul. Myslím, že je ten správný čas na to, abych byl v tom hlavním čase, abych dostal větší prostor," pronesl šestadvacetiletý novopečený šampion,

„Byl to jeden z nejlepších soupeřů, se kterými jsem se kdy utkal. Přišel a pracoval přesně tak, jak si stanovil. Smekám. Je to tvrdý bojovník, už chápu, proč má svoji přezdívku. Vím, že jsem tento zápas nevyhrál, ale vyhrál jsem srdce Američanů a toho si cením. Pro mě je totiž ještě důležitější než vítězství, aby byli s mými zápasy fanoušci spokojení a to se myslím opět povedlo," dodal jeho o šest let starší soupeř.

Také další souboje večera měly jasný průběh ve prospěch favoritů. Adrien Broner (30-1) ve dvanáctikolovém duelu jasně vybodoval Johna Molinu Jr. (27-6), který zažil nejjasnější bodovou porážku kariéry. „Udělal jsem, co jsem musel. Slyšíte? Fanoušci byli opět proti mně, na konci ale už mi tleskali. A to je hlavní. Dneska to není o urážení se, vyhrál jsem a to je hlavní," řekl po výhře nebývale skromně Broner.

Adrien Broner vs. John Molina Jr.Ten dominoval především díky přesnosti a rychlosti (trefil 219 z 502 úderů, soupeř jen 54 z 249) a přestože Molina porážku uznal, neodpustil si rýpnutí. „Slíbil, že půjde do bitvy, otevřené války, ale to nedodržel. Udělal, co musel, aby vyhrál, ale myslel jsem, že je to tvrdý chlap. Není to typ bojovníka, nemá zájem o vzájemné výměny. Ale vyhrál zaslouženě, udělal, co musel," přidal poražený.

Slavit mohl také Mexičan Abner Mares (29-1-1), který si poradil také hladce 3-0 na body s krajanem Arturem Santosem Reyesem (18-5). Se svým výkonem ale vítěz, který získal 500 tisíc dolarů (soupeř „jen" 20 tisíc), příliš spokojený nebyl.

„Ani nemohu, dneska jsem se nevzbudil do dobrého dne, nesedlo mi to. Nikoho z toho nemohu vinit, jen sebe, ale prostě mi dnes celý den nesedl. To se prostě stane. Reyes je velký bojovník s tvrdými údery, byl to těžký zápas," zakončil Mares, který se snad už v létě dočká vysněné odvety se svým jediným přemožitelem Jhonnym Gonzalezem (57-8).

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze