Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Sudí se zbláznil? Maratónský box s Larou nakonec vyhrál Alvarez

  • Napsal Antonín Vavrda

Alvarez vs. Lara / zdroj foto: BoxingsInsider.comAlvarez vs. Lara / zdroj foto: BoxingsInsider.comLAS VEGAS - Další zápas, o kterém se bude hodně mluvit, zažili fanoušci v noci na neděli. Mexičan Saul Alvarez (44-1-1) si připsal vítězství 2-1 na body nad skvěle připraveným Kubáncem Erislandym Larou (19-1-3). To by se dalo možná i pochopit, pokud by jeden z rozhodčích neviděl zápas verdiktem 117-111 pro mexický talent!

„Myslím, že jsem stoprocentně vyhrál. Bojoval jsem podle své taktiky, ovládal většinu kol a ještě dokázal z Canela dělat před jeho fanoušky pitomce," řekl ihned po zápase prostřednictvím překladatele pro Showtime jednatřicetiletý Lara.

Předchozí slova o osm let mladšího Alvareze? „Přišel jsem bojovat. On přišel běhat maraton. Nemusíte vyhrát tímto stylem, můžete vyhrát tím, že soupeře trefíte," byla první slova rozmrzelého vítěze hodně zajímavého a asi ještě dlouho diskutovaného souboje.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Lara totiž nastoupil proti favorizovanému Alvarezovi s jasným plánem: být neustále v pohybu a využívat svých delších a rychlejších paží. První tři kola mu to vycházelo dokonale, stejně jako většinu první poloviny zápasu. A ještě stihl, jak sám poznamenal, Alvareze zesměšňovat tím, že zatímco ten se dostal úderem do provazů, byl Lara už na druhé straně ringu.

Alvarez vs. LaraAlvarez vs. LaraJenže ve druhé polovině duelu přece jen Alvarez zrychlil, zatímco jeho protivník zpomalil, možná i kvůli úderům Mexičana na žebra Lara, který hlavně na pravé straně bude mít pár týdnů asi pořádné modřiny. Navíc v osmém kole mu Alvarez otevřel také pravé obočí. „Tohle není baseball, tohle se stává," nevymlouval se na zranění Kubánec.

„Jakmile jsem mu otevřel oko, utíkal ještě více," kontroval soupeř přezdívaný „Canelo". Dá se říct, že měl pravdu jen z poloviny – Lara utíkal stále stejně, jen se častěji zastavoval a až na poslední kolo de facto rezignoval na útok. A to ho nejspíše i stálo vítězství (v očích bodových).

Alvarez předvedl parádní deváté kolo, na které následně dokázal navázat. Jeho údery sice postrádaly přesnost, bylo jich ale daleko více než z druhé strany, když se Lara především pokoušel o kontry a uzavíraní přestřelek.

Alvarez vs. LaraAlvarez vs. LaraZatímco Lara tak po závěrečném gongu zvedl ve vítězném gestu ruce nad hlavu, Alvarez vypadal spíše otráveně a rozmrzele. Předčasně. Jeden z rozhodčích viděl triumf Lary 115-113 (Dave Moretti), druhý opačně 115-113(Jerry Roth) pro Alvareze. Vše rozsekl třetí do party – Levi Martinez, který asi sledoval jiný duel, když nabodoval 117-111 pro Mexičana (9-3 na kola)!

„Myslím, že jsem vyhrál. Chci odvetu, stále nemá můj respekt. Budu bojovat stejně a opět ho porazím," pronesl chladně Lara a potvrdil tak, že zášť mezi oběma soupeři není hraná. Ostatně si po zápase ani nepogratulovali, vyhlášení výsledků si vyslechli zády k sobě na provazech každý ve svém rohu.

„Já ho respektuji, je to kvalitní boxer, ale nechce bojovat. Až ukáže, jak se bojuje a nebude utíkat, můžeme se bavit o odvetě. Teď to ale řešit nechci, za chvíli mám narozeniny, chci si odpočinout a užít si je. A zápas s Cottem? Uvidíme," dodal Alvarez.

Alvarez vs. LaraAlvarez vs. LaraZápasový odpočinek sice dostane, ten mediální ale nikoliv. Ne ale tak úplně svojí vinou, ale spíše „díky" bodovým. Verdikt 117-111 je skutečně úlet, vezme-li se v potaz fakt, že většina verdiktů expertů i boxerů se pohybovala právě v rozmezí 115-113 na jednu, či druhou stranu.

Z této normy vybočil pouze Dan Rafael a Phil D. Jay (worldboxingnews.net), kteří viděli triumf Alvareze v poměru 116-112. Profiboxing.cz se shodl například s Boxingscene.com na remíze 114-114, Bermane Stiverne, Steve Farhood pak viděli triumf Lary 115-113.

V MGM Grand se neboxoval jen mexicko-kubánský duel lehké střední váhy (do 70,31 kg, libru nad limit této divize), ale celkem devět soubojů. V dalších televizních zápasech zazářili Tomoki Kameda (30-0), Mauricio Herrera (21-4) i Francisco Vargas (20-1-0). Úspěšný – alespoň tedy výsledkově – návrat zažil Abner Mares (27-1-1).

Kameda svého soka "uspal"Kameda svého soka "uspal"Prvně jmenovaný Japonec, který debutoval pod hlavičkou stanice Showtime, v sedmém kole tvrdě knockoutoval parádním zvedákem na spodek Thajce Pungluanga Sor Singyua (46-3). Šestadvacetiletému bojovníkovi tak připravil první porážku před limitem a hodně těžké spaní (dýchání) minimálně pro dnešní noc. O tři roky mladší Kameda – jeden ze tří japonských sourozenců a mistrů světa – si naopak skvělým výkonem řekl o další zápasy na americkém území.

Čtyřiatřicetiletý Herrera, který v minulosti potěšil oko fanoušky výkony proti Ruslanu Provodnikovovi, Miku Alvaradovi i naposledy proti Dannymu Garciovi (poslední dva zmíněné duely ale prohrál), se konečně dočkal velkého titulového triumfu, když porazil 2-0 na body Venezuelana Johana Pereze (19-1-2) a získal tak do držení prozatímní pás mistra světa WBA v lehkém velteru.

De la Hoya (vpravo) a mexický fotbalový brankář G. OchoaDe la Hoya (vpravo) a mexický fotbalový brankář G. OchoaMexičan Vargas, kterého hnalo vpřed bouřící publikum, pak uhájil neporazitelnost proti portorické legendě Juanma Lopezovi (34-4). Devětadvacetiletý Vargas chytil v jedné z přestřelek o pět let staršího protivníka už ve druhém kole, aby pak ve třetím svojí práci v nádherných 180 vteřinách dokončil. Lopeze poslal do počítání, jeho roh poté zápas v pauze před čtvrtou rundou zabalil.

Nutno dodat, že se jednalo o správné rozhodnutí, které ochránilo ex-mistar světa od ještě většího výprasku a případných následků. Lopez, který se ocitl na podlaze ringu ve třetím zápase v řadě tak potvrdil, že jeho duely na body prostě nekončí. Z osmatřiceti zápasů, které v profesionálním ringu odboxoval, skončilo hned 35 (31 výher a všechny porážky) před limitem.

V posledním předzápase další Mexičan Abner Mares (27-1-1) s přehledem vybodoval tvrdého, leč pomalejší Portoričana Jonathana Oquenda (24-4). Osmadvacetiletý ex-mistr světa se tak vrátil zpět na vítěznou vlnu po loňské šokující porážce KO v prvním kole s Jhonnym Gonzalezem (56-8). Že Mares touží po odvetě se zkušeným krajanem asi není třeba dodávat. Coby jednička organizace WBC, jejíž titul v pérové váze Gonzalez drží, se jí navíc nejspíše ještě letos také dočká.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze