Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

To byl ale hnus velebnosti! 'Levák' Fury zbil vyčichlého Chisoru

  • Napsal Antonín Vavrda

Tyson Fury bije Derecka Chisoru / zdroj foto: Daily MailTyson Fury bije Derecka Chisoru / zdroj foto: Daily MailLONDÝN - Ukrajinec Vladimir Kličko (64-3) zná svého oficiálního vyzývatele federace WBO. Stal se jím manchesterský obr Tyson Fury (23-0), který v dlouho očekávané odvetě zbil krajan Derecka Chisoru (20-5). Ten předvedl ale doslova ubohý výkon a trápení bývalého "Del Boye" těžké váhy ukončil po desátém kole jeho kouč Don Charles.

„Pojď Vladimire, pojď," usmíval se v ringu Fury krátce poté, co mohl zvednout ruce nad hlavu po vítězství nad krajanem Chisorou, a krátce před tím, než dostal sladkou odměnu v podobě polibku od své manželky Paris.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

To vše se ale zároveň odehrávalo před už prázdným hledištěm ExCel Areny v Londýně. Ti, co totiž vydrželi až zhruba do 1:15 britského času (v Česku je o hodinu více) na to, než kouč Chisory Don Charles řekne svému svěřenci, že jej do jedenáctého dějství už nepustí, totiž prchli ihned vzápětí.

Oslavné a hlasité „Manchester, Manchester" od Furyho tak vyznělo do prázdné haly více než úsměvně. Ovšem byl to zároveň i hodně pokřivený úsměv. Z očekávané odvety za tři roky starou bitvu tehdy dvou neporažených britských talentů se totiž stala nekovatelná fraška.

HLASY BĚHEM A PO ZÁPASE FURY VS. CHISORA

Fury bije ChisoruFury bije Chisoru

"Hýbej se, pohyb se úhly, ne v přímce!" - Don Charles, kouč Derecka Chisory.

"Pokračuj, nespěchej, nech ho padnout do pasti." - Peter Fury, kouč Tysona Furyho.

"Ukažte mi nějakou jinou těžkou váhu, která by si mohla dovolit otočit gard proti takovému boxerovi, jako je Chisora!" - Tyson Fury.

"Jdu si pro tebe Vladimire - já cikánský boxer!" - opět Tyson Fury.

"Necháme Vladimiru dobrovolnou obhajobu v únoru, nebo březnu, poté ale začnou jednání o zápase. A pokud se nedomluvíme, přijde na řadu aukce. Není úniku." - Mick Hennessy, manažer Furyho.

Chisora to zkusil v prvním kole několika ataky, jenže v okamžiku, kdy zjistil, že na hlavu Furyho by dosáhl jen se žebříkem, zápas jednoduše zabalil. Jeho frustraci navíc ještě umocnil protivník otočením gardu, na které nebyl „Del Boy" absolutně takticky připravený a v ringu působil hůře, než lecjaký amatér na oblastní lize.

Fury si s protivníkem dělal doslova, co chtěl, vyčíst se mu tak mohlo jen to, že se nepokusil o knockout dříve, než v desátém kole. Právě po něm ale Charles správně usoudil, že bude lepší, když Chisora odejde z ringu sice zbitý, ale po svých, než na nosítkách, a duel ukončil.

A nejspíše i kariéru svého svěřence. Ten totiž v ringu působil už od nástupu extrémně nervózně a zároveň jako by myšlenkami jinde. Kdo ví, třeba více než nad Furym v tu chvíli přemýšlel nad svou dcerkou Angelinou.

Chisora sice ve třiceti letech nepatří do starého železa, je otázkou, jestli má ale dostatek vůle na to, aby ve své kariéře pokračoval. Navíc za zápas, ve kterém si přišel na velkou část ze svého 3,5 milionového výdělku mezi profíky. Pochopitelně v librách. Není totiž tajemstvím, že chtěl skončit už po výprasku do Hayeho před dvěma lety.

Naopak Furymu se konečně otevírají dveře za slávou, tituly a hlavně výdělkem, o který mu dle jeho slov především. Manchesterský obr se stal oficiálním vyzývatelem šampiona organizace WBO Vladimira Klička a dnes v noci ukázal, že mimo ring sice dělá jednu blbinu za druhou, pokud ale chce, umí se na zápas připravit naprosto zodpovědně.

Chisoru zaskočil obráceným gardem, co si asi připraví na Klička?

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze