Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Tvrdší rvačka v hledišti. Fury se vrátil do ringu, Seferi mu dělal čtyři kola kašpárka

Fury slaví vítězství nad SeferimFury slaví vítězství nad SeferimMANCHESTER – Dlouho očekávaný návrat Tysona Furyho (26-0, 19 KO) do profesionálního ringu je minulostí. Britský obr jej zvládl s přehledem, Albánci žijícímu ve Švýcarsku – Seferu Seferimu (23-2, 21 KO) – nedal žádnou šanci a po čtyřech kolech bylo po zápase.

„Bylo to, jako bych stál v zápase v ringu poprvé,“ usmíval se po dvanáctiminutové práci devětadvacetiletý bijec ve své domácí Manchester Arena. Ta praskala ve švech, v hledišti nechyběly celebrity, například bývalý skvělý fotbalista Paul Gascoigne.

VÍCE O TYSONU FURYM:

Jen doma z obývaku pak duel sledoval Američan Shannon Briggs, přestože sliboval, že si v tomto týdnu udělá na britské ostrovy výlet, aby si vyhádal souboj se samozvaným „Gipsy Kingem“.

Ten přišel do ringu po boku se svým otcem Johnem, kamarádem Billem Joem Saundersem a trenérským týmem – Ben Davison a Ricky Hatton. Seferiho při pokynech ringového Phila Edwardse políbil a první kolo bylo spíše cirkusovou show z obou stran než boxerským duelem.

Fury vs. Seferi / zdroj foto: Warren PromotionsFury vs. Seferi / zdroj foto: Warren Promotions

Také musel oba po dvou minutách rozhodčí důrazně napomínat.

Ve druhém dějství tak fanoušky v hale více bavilo rvačka pod ringem, než dění v něm. Seferi marně hledal cestu k o hlavu vyššímu a třicet kilo těžšímu soupeři. A mnohdy se o to vlastně ani nesnažil, ale spíše neustálým plácáním si oceňoval jeho taneční kreace.

Od třetího kola přece jen Fury přidal na obrátkách a jeho soupeř začal mít problémy. A když se obrázek boje nezměnil ani v následující tříminutovce, zůstal Seferi raději sedět na své židličce. Byl konec.

„Hodně dlouho jsem neboxoval, potřeboval jsem se do toho dostat,“ omlouval jistou úderovou i pohybovou nejistotu Fury po zápase. „Pevně ale věřím, že mi promotér Frank Warren naloží na záda další zápas tak, abych zůstal v akci,“ pokračoval po úspěšném návratu. Mezi výhrou nad Seferim a Vladimirem Kličkem bylo přesně 925 dnů.

Fury vs. Seferi / zdroj foto: Warren PromotionsFury vs. Seferi / zdroj foto: Warren Promotions

Přesto Furymu zůstalo dostatek bodů v hodnocení BoxRec.com, takže od neděle bude světovou trojkou hned za dvojicí Anthony Joshua – Deontay Wilder. Že je nyní kvalitativně za nimi výrazně dále, není třeba dodávat.

Už 18. srpna v Belfastu budeme ale moct sledovat, jaký udělal další progres. Právě zde by měl boxovat svůj příští duel. „Rád bych, aby do konce roku stihl ještě tři zápasy. Pak by mohl být připravený na Joshuu,“ řekl ještě před sobotním galavečerem Warren.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze