Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Ukázal smrtelnost! Lomačenko z počítání knockoutoval v desátém kole Linarese

Lomačenko vs. Linares / zdroj foto: Boxingscene.comLomačenko vs. Linares / zdroj foto: Boxingscene.com
NEW YORK – Neskutečný duel viděli fanoušci boxu v legendární Madison Square Garden. Ukrajinec Vasil Lomačenko (11-1, 9 KO) knockoutoval v desátém kole zápasu o titul mistra světa WBA v lehké váze šampiona Jorgeho Linarese (44-4, 27 KO) z Venezuely poté, co byl sám v šestém dějství na podlaze ringu.

VÍCE K ZÁPASU LOMAČENKO VS. LINARES:

Vstal, tleskal a usmíval se. Oscar de la Hoya byl v závěru šestého kola v sedmém nebi. Jeho chráněnce právě poslal krásným zadním kontrem poprvé v profesionální kariéře do počítání ukrajinského fenoména. A už se určitě chystal na to, aby po zápase do diktafonů novinářů sypal slova o tom, jak to předpovídal. Jak říkal, že Linares má zbraně na to, aby Lomačenka porazil.

Ano, venezuelský bijec, jednička lehké váhy, šampion WBA a The Ring Magazine, ty zbraně skutečně měl.

V prvním kole byl lepším boxerem v ringu. V těch dalších rozhodně nebyl jen otloukánek hvězdného soupeře tak, jako jeho předchůdci v této pozici. Sem, tam dokázal nebezpečně rozbalit své kombinace, Lomačenko musel být neustále ostražitý.

V závěru šestého dějství mu to ostatně Linares dost důrazně připomněl. A následně také jeho trenér a otec v jedné osobě Anatolij Lomačenko.

Lomačenko vs. LinaresLomačenko vs. Linares

Ukrajinec přezdívaný „Hi-Tech“ si opět začal v ringu postupně hrát. Jenže tentokrát protivníka nezlomil. Ne, venezuelský „Golden Boy“ cítil, že má, co nabídnout. Že může přijít jeho šance. Kromě situace, kdy poslal rivala do počítání, byl lepší v sedmém a také v devátém kole, kdy předvedl hodně tvrdou delší kombinaci.

Tou dokázal dostat protivníka opět do menších problémů, ten na ni totiž nebyl příliš připravený. „Zůstaň koncentrovaný! Koncentrace,“ říkal Lomačenkovi otec na cestu do desátého pokračování duelu. „A také to, abych mu šel více po spodcích,“ prozradil po zápase už s pásem šampiona WBA v lehké váze dvojnásobný olympijský vítěz.

V desáté tříminutovce totiž protáhl jednu z kombinací také on. Chytře ji zakončil zadním úderem na zcela odkrytá žebra Linarese. Jeho játra snad nemohl trefit lépe. Venezuelan žijící šestnáct let v japonském Tokiu hodně chtěl zpět na nohy. Zkusil to, ale zlomil se v pase. Nešlo to, byl konec!

Lomačenko mohl začít slavit, zklamaný Linares usedl ve svém rohu a zpytoval svědomí. Následně se ale zvedl a došel na druhou stranu pogratulovat vítězi, který dál píše historii tohoto krásného sportu.

V pouhém dvanáctém zápase se stal šampionem třetí váhy. Dosavadní rekordman – Jeff Fenech – na to potřeboval zápasů dvacet. Takový de la Hoya duelů 22, Mayweather 34 a Pacquiao – mistr světa osmi vah – dokonce 41.

„Boxerské dovednost časem ztratíte, historie je zde navždy. Proto chci psát historii, to je ten odkaz, který tu po mě jednou zůstane. Pásy, peníze a slávu si do hrobu nevezmu,“ pronesl Lomačenko před duelem, díky kterému se zase o kousek přiblížil nesmrtelnosti.

Kdo jej zastaví? A zkusí to už na podzim v další váhové kategorii? Dle nedávných zpráv on i již zmíněný Pacquiao souhlasili, že pokud ve svých zápasech zvítězí, poměří své síly v jednom ringu. Ukrajinec svoji část dohody splnil, Filipínce čeká bitva s Argentincem Lucasem Martinem Matthyssem 15. července.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze