Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

V Belfastu úřadoval 'terorista' Frampton. Čech Kovařík Rogana nezaskočil

  • Napsal Antonín Vavrda

Frampton vs Martinez / zdroj foto: www.dailymail.co.ukFrampton vs Martinez / zdroj foto: www.dailymail.co.ukBELFAST – Severoirská metropole byla ve druhé polovině minulého století hlavním městem evropského terorismu. V sobotu v noci v ní létaly vzduchem místo kulek pěsti boxerů. A bylo se nač dívat. Vrcholem večera pak bylo knockoutové vítězství domácího miláčka Carla Framptona (16-0) nad španělským tvrďákem Kikem Martinezem (27-4).

Také v Belfastu se představil jeden český bijec, konkrétně skoro stodvacetikilový pražský pořízek Ladislav Kovařík (10-13). Jeho soupeřem byl domácí miláček davů Martin Rogan (15-3). Jednačtyřicetiletého veterána čeká už za dva týdny populární turnaj Prizefighter a Kovařík měl být pro něj jen tréninkem.


VIDEA HLAVNÍCH ZÁPASŮ V PRŮBĚHU DALŠÍCH DNŮ NA WWW.PROFIBOXING.CZ!


Jenže stejně jako minulý týden Szpilka v souboji s Mollem, tak i tentokrát Rogan to rozhodně neměl s outsiderem lehké. Sedmatřicetiletému Kovaříkovi se sice nepodařilo podobné překvapení jako o pár stovek kilometrů na východ Obešlovi, přesto „Iron Mana“ zle potrápil a ten mohl slavit vítězství až na body (40-36).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Členu Médea Boxing Teamu a tréninkovému parťákovi Ondry Pály se tak rozrostl rekord o další zajímavé jméno a stejně jako ve většině předešlých případech svým výkonem - i přes porážku - ostudu neudělal.

Andy Lee vs Anthony Fitzgerald / zdroj foto: www.skysports.comAndy Lee vs Anthony Fitzgerald / zdroj foto: www.skysports.comLee se svým výkonem spokojený nebyl

Spokojený se svým výkonem ale rozhodně nebyl osmadvacetiletý Ir narozený v Londýně a žijící v Detroitu – Andy Lee (29-2). Loňský neúspěšný vyzývatel v boji o titul mistra světa ve střední váze organizace WBC sice vybodoval krajana Anthonyho Fitzgeralda (13-4), na vítězství se ale nadřel více, než sám čekal.

O rok mladší vyzývatel totiž od úvodního kola šlapal do favorita a ve třetím kole jej dokázal tvrdými kombinacemi dostat do úzkých, čímž dokázal, že se rozhodně nehodlal spokojit s rolí „boxovacího pytle“.

Lee, který se kromě porážky od Chaveze juniora musel loni potýkat také se smrti kouče Mannyho Stewarda, však v dalším průběhu prokázal, že patří do užší špičky střední váhy a jeho přední ruka v kombinaci s tvrdou levačkou dělala soupeři problémy.

V posledních třech kolech postupně docházela Fitzgeraldovi šťáva a Lee toho dokázal chytře využívat, k jednadvacátému knockoutu kariéry ale měl daleko. Vítězství 98-94 na body jej ale nakonec zaslouženě neminulo.

Selby vs Lindsay / zdroj foto: www.skysports.comSelby vs Lindsay / zdroj foto: www.skysports.com„Nebyl to můj nejlepší zápas, soupeř si zaslouží uznání, byl velmi tvrdý. Byl to můj první zápas pod Adamem (Boothem), ale mě určitě neomlouvá. Snažím se jít neustále vpřed a věřím, že Adam coby nejlepší britský kouč mi toho může hodně dát. Rád bych se teď utkal Darrenem Barkerem. Doufám, že mojí výzvu přijme, je to můj dobrý přítel, znám i jeho otce, není mezi námi nenávist, ale mohl by to být pěkný zápas,“ pronesl po zápase Lee.

Selby porazil domácího Lindsaye

Po něm vstoupil do ringu už v titulovém souboji o pás mistra Británie a Commonwealthu v pérové váze Velšan Lee Selby (14-1) a domácí Martin Lindsay (20-2). Souboj britské jednička a dvojky této váhové kategorie nakonec museli rozseknout bodoví rozhodčí, kteří se nakonec v poměru 3:0 (118-109, 118-110, 117-111) přiklonili na stranu přece jen aktivnějšího Selbyho.

„Brzo jsem poznal, že to bude těžký duel. Dobře mne zasahoval, vyhrál zaslouženě,“ pronesl sportovně po zápase Lindsay. „Ustál hodně tvrdých úderů a to i v závěrečných kolech, kdy jsem myslel, že už bude unavenější. Dokázal, že je hoden boxovat o velké tituly,“ poklonil se soupeři vítěz.

Frampton vs Martinez / zdroj foto: www.dailymail.co.ukFrampton vs Martinez / zdroj foto: www.dailymail.co.ukFrampton splnil svůj slib

V hlavním chodu večera pak splnil předzápasové sliby miláček davů Carl Frampton (16-0) a v duelu o titul EBU a Mezinárodního pásu IBF v super bantamové váze postupně doslova rozstřílel Španěla Kika Martíneze (27-4).

Po opatrnějším úvodu začal Frampton v ringu dominovat a ač sám zraněn nad pravým okem, roztrhl soupeři pravé obočí a dostával jej do stále větších problémů. Ty vyvrcholily v devátém kole, kdy Martinezovi roztančil tvrdými kombinacemi nohy, poslal jej k zemi a Španěl tak poprvé v kariéře okusil hořkost porážky před časovým limitem.

„Slíbil jsem mu, že budu první soupeř, který ho knockoutuje. Šel jsem každopádně proti jednomu z nejtvrdších puncherů své váhy a dokázal jej porazit. Jsem neskutečně šťastný, atmosféra tady byla úžasná. Děkuji všem fanouškům. Chci, aby na mne bylo toto město hrdé, chci se stát mistrem světa,“ pronesl dravý „Šakal“, který v Belfastu dlouhodobě žije. Podle všeho dostane příležitost svá slova naplnit ještě v tomto roce...

VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze