Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Vánoční noc zázraků: Bradley remizoval, Korobjov knockoutován!

  • Napsal Antonín Vavrda

Bradley vs. Chaves / zdroj foto: Sports YahooLAS VEGAS - Noc plnou překvapení zažili fanoušci boxu z arény Cosmopolitan of Las Vegas. Nejprve padl ruský tank Matt Korobjov (24-1), kterého v šestém kole knockoutoval Ir Andy Lee (34-2), následně se k senzační remíze proti Američanu Timu Bradleymu (31-1-1) probil Argentinec Diego Gabriel Chaves (23-1-2).

Aby všechny tři hlavní duely večera skončily jinak, než se na papíře čekalo, to už Amerika dlouho nezažila. Všechno odstartoval na galavečeru pod hlavičkou Top Ranku před zhruba třemi tisíci fanoušků souboj Mauricia Herrery (21-5) s neznámým Josem Benavidezem (22-0).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

V zápase, ve kterém šlo o prozatímní titul WBA v lehkém velteru, byl jasným favoritem prvně jmenovaný, který dokázal porazit Ruslana Provodnikova a zle potrápit (dle některých i porazit) Dannyho Garciu a Mika Alvarada.

Jenže Benavidez, až 125. muž světového ratingu, se nažhaveného Herrery nezalekl a dokázal mu být hodně vyrovnaným soupeřem. Přesto si svým stylem, kdy většinu bitvy strávil zády v provazech ve statické pozici a nechal Herreru pracovat, říkal o porážku. Ostatně, dle Dana Rafaela, či experta HBO, také prohrál, další zámořský novinář Kevin Iole naopak viděl jeho triumf. A bodoví se s ním svými verdikty shodli – 2x 116-112, 117-111 (Profiboxing.cz viděl duel 115-113 pro Herreru).

Jenže to nebylo všechno. Následoval souboj o pás WBO ve střední váze, který uvolnil poslední přemožitel Lukáše Konečného Peter Quillin. Velkým favoritem byl dvojnásobný amatérský mistr světa Matt Korobjov (24-1), jenže ejhle.

Poté, co proti Iru Andymu Leemu (34-2) začal pomaličku dominovat, být přesnější a tvrdší, naběhl si v jednom z útoků na přesný zadní hák protivníka, který mu roztančil nohy. Ostrovní bijec vzápětí svojí práci dokončil, když poprvé takto těžce otřesený Korobjov zazmatkoval a místo pokleknutí do sebe nechal ve dvojáku bušit, dokud nedal ringovému Kennu Baylessovi jinou šanci, než jej odmávat.

„Nikdy jsem nebyl dosud ani počítán, nikdy jsem nebyl takto tvrdě zasažen. Chytil jsem hrozný hák na bradu a nedokázal jsem se z toho dostat," smutnila ruská mlátička nad promarněnou šancí. Naopak Lee, který po porážce od Julia Cesara Chaveze předváděl hodně slabé výkony, mohl slavit senzační zisk titulu mistra světa.

„Tenhle okamžik věnuji Manny Stewardovi," vzpomněl si nejprve ve své řeči po triumfu na svého bývalého trenéra, který loni náhle zemřel. „Korobjov měl být mojí noční můrou, mně ale dodávali sílu lidé kolem, kteří ve mně věřili," dodal Lee, jehož momentálně vede Adam Booth.

Pověstnou třešničkou na dortu pak byl netitulový hlavní duel večera, ve kterém si to rozdali Američan Bradley a Argentinec Chaves. Prvně jmenovaný byl velkým favoritem souboje, nečistě boxující protivník měl být pro něj příjemným rozjezdem po jarní prohře od Mannyho Pacquiaa. Jenže...

...Chaves soupeře uvítal hned po úvodním gongu těžkým zadním hákem a stejně drze si počínal i během dalšího průbehu souboje. A navíc – na rozdíl od bitvy s Brandonem Riosem – také čistě. Bradley sice třikrát zahrál divadélko po srážce hlavami, jenže za ty mohl naopak on, a ringový Tony Weeks mu správně na jeho herecké etudy neskočil.

Bradleyho to ale v prostřední pasáži duelu rozhodilo natolik, že přestal poslouchat svůj roh a místo práce na nohou, se pustil s Chavesem do přetlačované na tělo. A to byla chyba. Bradley v ní rozhodně nebyl tím lepším boxerem, navíc dostal protivníka do tempa, sebe unavil a díky tomu mu byl schopen Argentinec stačit i v následném pokračování na střední a delší vzdálenost.

I přesto američtí novináři (a opět i statistiky HBO) viděli coby jasného vítěze Bradleyho. Ovšem bodoví byli jiného názoru. Verdikt 116-112 (Chaves), 115-113 (Bradley) a 114-114 znamenal vzhledem na průběh a místo konání zápasu zaslouženou remízu (Profiboxing.cz viděl nestranně vyhrát Chavese 116-112).

„Myslím, že jsem vyhrál osm kol z dvanácti. Několikrát jsme se srazili hlavami, myslím, že mám zlomenou lícní kost," řekl po zápase zaskočený Bradley, který si ale nakonec více než rozhodnutí bodových všímal svého oteklého obličeje, respektive její pravé části.

„Měl jsem za to, že jsem byl lepší. Měl jsem za to, že jsem vyhrál. Ale nejsem překvapený z toho, jak nakonec rozhodčí bodovali," přidal svůj pohled na věc Chaves, který naznačil, že kdyby se boxovalo na neutrální půdě, tak by vyhrál.

Zatímco autor těchto řádků s ním souhlasí, Dan Rafael nikoliv. S ním se ale zase lze shodnout na větě, kterou galavečer na sociálních sítích zhodnotil: „Omlouvám se za unáhlené závěry. Ale tomuto svinstvu prostě nerozumím!" Tedy až na slovo „svinstvo", které bylo možná až příliš ostré...

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze