Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Velká ruská revoluce v září: Drozd senzačně smetl Wlodarczyka

  • Napsal Antonín Vavrda

Drozd vs. Wlodarczyk / zdroj foto: Championat.comDrozd vs. Wlodarczyk / zdroj foto: Championat.comMOSKVA – Parádní večer mají za sebou ruští boxeři Grigorij Drozd (39-1) a Denis Lebeděv (26-2), kteří jsou ode dneška držiteli titulů mistrů světa nejprestižnějších federací – WBC a WBA – v křížové váze.

Jestliže vítězství Lebeděva nad neporaženým, leč těžkými boji neprověřeným Pawlem Kolodziejem (33-1) se čekalo, triumf Drozda nad dosavadním šampionem Krzysztofem Wlodarczykem (49-1-3) nikoliv. Respektive, nikoliv tak jednoznačný...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Polský „Ďábel" byl mnohými považován za nejlepšího boxera divize a pás WBC předtím úspěšně šestkrát obhájil, pro Drozda – ačkoliv mu je již pětatřicet let – to byl první zápas o titul mistra světa.

Drozd vs. Wlodarczyk / zdroj foto: Championat.comDrozd vs. Wlodarczyk / zdroj foto: Championat.com„Chtěl do toho zápasu jít, přemluvil mě. Chtěli jsme, aby alespoň jednou, dvakrát obhájil evropský titul, ale když jsem viděl, jak dřel, jak moc chtěl tuto šanci, svolil jsem," říkal už před galavečerem manažer ruského bijce a promotér večera Andrej Rjabinskij.

A jeho kůň nezklamal. Od začátku byl aktivnější a hlavně přesnější, jindy precizní, tvrdý Wlodarczyk nedokázal najít cestu na silově, ale tentokrát i pohybově skvěle vybaveného protivníka.

„Pretty Boy", jak se ruskému bohatýrovi přezdívá, předvedl jedním slovem naprosto dokonalý, vyvážený výkon, kterému v hledišti přihlíželi i bývalý absolutní král této váhy David Haye, Ruslan Provodnikov a také Rachim Čachkijev – loňská to moskevská kořist Wlodarczyka.

Podruhé ale již ruská metropole jeho nájezdu odolala. A to přesto, že třiatřicetiletý svěřenec Fjodora Lapina chytil od devátého kola druhý dech poté, co si takticky řekl v osmém dějství pokleknutím o počítání. Wlodarczyk v posledních částech boje vsadil všechno na svoji bojovnost a zadní protažený hák, kterým párkrát Drozda škrtl přes bradu, natvrdo jej ale trefit nedokázal ani jednou.

Statistiky Drozd vs WlodarczykStatistiky Drozd vs Wlodarczyk„Byl bezradný. Viděl jsem mu to od šestého kola na očích, ztratil hlavu. Naprosto nám vyšla taktika, jak jej rozebrat a on si s tím nevěděl rady," pronesl po zápase šťastný Drozd, který vyhrál jasně (a zaslouženě) 3-0 na body (118-109 a dvakrát 119-108).

„Vyhrál zaslouženě, bohužel já jsem nedostal šanci ukázat všechno, co je ve mně. Rád bych dostal šanci to dokázat, rád bych získal právo odvety," nechal se slyšet Wlodarczyk, který svému rivalovi hned v ringu pogratuloval.

Poláci tak aktuálně ztratili jediný titul mistra světa napříč světovým ringem, který drželi. Ve druhém šlágru večera se totiž projevily velké zkušenosti Lebeděva s těžkými zápasy. Kolodzieje nahulil v polovině druhého kola úderem do zátylku a práci pak dokončil nádherným čistým levým hákem na bradu, po kterém polský vyzývatel chvíli přemýšlel, kdeže to vlastně je.

Pawel Kolodziej počítán / zdroj foto: Championat.comPawel Kolodziej počítán / zdroj foto: Championat.comA než na to přišel, byl ringovým odmáván. Až poté se začal trošku zlobit na „rychlý" konec zápasu, opakované záběry na jeho oči ale jasně ukázali správnost rozhodnutí ringového Guillerma Pereze Pinedy duel ukončit.

„Nečekali jsme tak rychlý konec. S Freddiem Roachem jsme plánovali si jej dvě kola oťukávat a testovat a poté udeřit, vyšlo to dříve. Prostě jsem spěchal, abych to ukončil, když jsem zjistil, že to jde," usmíval se po zápase Lebeděv, který stál díky tahanicím s Guillermem Jonesem a Donem Kingem (zrušená odveta) v ringu po dlouhých šestnácti měsících.

Jistě bude zajímavé, co se bude dít v křížové váze nyní. Ruské duo touží zúčtovat s dvojící Sauerlandu a zbylými dvěma šampiony této divize – Markem Huckem a Yoanem Pablem Hernandezem, na svojí šanci pak čeká silné africké duo Thabiso Mchunu a Ilunga Makabu, které si už velkou titulovou příležitost rozhodně zaslouží, poslední slovo pak jistě neřekl ani ostrovní trojlístek Ola Afolabi, Tony Bellew a Nathan Cleverly.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze