Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Velký comeback nevyšel. Senčenko umlčel v 9. kole Hattona i Manchester!

  • Napsal Antonín Vavrda

Ricky Hatton a Vjačeslav Senčenko / zdroj foto: www.boxingscene.comRicky Hatton a Vjačeslav Senčenko / zdroj foto: www.boxingscene.comMANCHESTER - Tenhle comeback nevyšel. Čtyřiatřicetiletý Ricky Hatton (45-3) se vrátil po třech a půl letech do profesionálního ringu tvrdou porážkou. O rok starší Vjačeslav Senčenko (33-1) jej knockoutoval na konci 9. kola parádní levým hákem na žebra...

Jedno staré rčení tvrdí: "Nikdy se nevracej". Manchesterský bijec Ricky Hatton se jej rozhodl porušit. Chtěl ukázat, že svůj konec po drtivé porážce od Mannyho Pacquiaa zpřed tří a půl let uspěchal. Chtěl ukázat, že se vyhrabal z depresí, který jej málem stály vztah se snoubenkou Jennifer Dooleyové a vlastně i život.

V polovině září oznámil velký comeback a jako prvního soupeře do ringu si vybral kousavého Ukrajince Vjačeslava Senčenka, který svůj poslední duel taktéž prohrál. Oběma mužům tak šlo o hodně, přestože nebyl ve hře žádný titul...


Nechci nyní dělat žádné unáhlené rozhodnutí, ale nyní mám opravdu zlomené srdce... Několikrát jsem mu v úvodních čtyřech kolech ublížil, pořádně ho trefil, ale on vše ustál. Ta pauza se na mě projevila, měl jsem si uvědomit, že ne nadarmo prohrál pouze jednou a to ve svém posledním zápase, je to skvělý boxer. (Ricky HATTON po zápase)

Potvrdil to i nástup obou boxerů, kdy si Senčenko zkusil získat přízeň 20 tisíc fanoušků v M.E.N. Aréně v Manchesteru dresem Manchesteru United. Nezískal. Pískot díky tomuto kroku na jeho adresu byl možná ještě o to silnější. A bouření publika po prvních drtivých zásazích Hattona rezonovalo halou tak, že její konstruktéři museli začít přemýšlet, zda odvedli dobrou práci.

Ricky Hatton vs Vjačeslav Senčenko / zdroj foto: www.boxingscene.comOdvedli, stejně jako i odváděl první polovinu zápasu i Hatton. Jenže kromě tvrdých úderů, které několikrát viditelně otřásly ukrajinským bijcem, také častokrát potvrzoval slova svého posledního přemožitele Mannyho Pacquiaa.

Ten před zápasem pro britská média prohlásil: "Nevím, jestli je to od Hattona nejlepší krok. Já bych se nevracel. Není to jen o kondici, největším problémem jsou reflexy, práce nohou a další okolnosti." A skutečně, Hattonovy rány až příliš často míjely svůj cíl a tím jej vyčerpávaly.

Pochopilo to i publikum, když v sedmém kole poprvé zjevně otřásl také chytře boxujícího Senčenko britského miláčka národa, oslavné chorály vystřídalo téměř hrobové ticho, v očích snoubenky Dooleyové vystřídal nervozitu strach. A jako kdyby ztrátou hlasivek v zádech od svých fanoušků ztrácel "Hitman" i na své dominanci.


Byl problém s ním komunikovat, odmítal oční kontakt, a přes hluk v hale nebylo slyšet vlastního slova. Přesto si myslím, že Ricky předváděl skvělý výkon. Bohužel už mu není 24, ale 34 a přes tři roky neboxoval, v závěru vypadal už bohužel hodně staře. Po čtvrtém kole jsem cítil, že je zlomený, ale nechtěl jsem to ukončit, připravit ho o šanci bojovat dál. Ten úder na spodek mu ale sebral veškerý zbytek energie. Ať se nyní rozhodne jakkoliv, budu stát při něm. Teď si prostě sedneme a vše spolu dlouze probreme. (Bob SHANNON, kouč Rickyho Hattona)


Od osmého kola inkasoval více a více úderů od daleko přesnějšího a výbušnějšího soupeře, přesto když se blížilo ke konci i deváté kolo, vypadalo to s akciemi domácího bijce stále dobře. Na body byť těsně, stále nejspíše vedl.

Ricky Hatton na kolenou / zdroj foto: www.skysports.comJenže v posledních dvaceti vteřinách se vrhl Hatton do ofenzivy, v kombinaci odkryl pravou stranu svých žeber, kam mu přistál drtivý polohák z levačky Senčenka. Britský tvrďák poklekl na kolena a ringový Victor Loughlin začal počítat 1, 2, 3... 9, 10, konec!

Hatton místo toho aby se zvedl, naopak padl na podlahu ringu a musel ránu na těle a nejspíše i na duši těžce rozdýchávat, zatímco Ukrajinec podle všeho slavil největší vítězství kariéry. "Pokud prohraji a budu cítit, že po špatném výkonu, skončím, nechci být zase v depresích," pronesl před zápasem manchesterský rodák.

V ringu těsně po porážce nejspíše uvnitř sebe dusil opět zlé démony. První vyzvání od Senčenka na společné díky fanouškům odmítl, do společného objetí si oba bijci padli až po několika dalších minutách.

Jak bude nyní pokračovat kariéra Hattona, toť se ukáže nejspíše v dalších hodinách, možná dnech. "Pokud prohraji, v neděli ráno se probudím a zjistím, že na to skutečně nemám, raději skončím." S jakými pocity se Hatton dnes ráno probudí?

VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze