Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Brutální KO Chudinova, Ustinov se přiblížil ke Kličkovi

  • Napsal Antonín Vavrda

Chudinov vs. McCullogh / zdroj foto: internetChudinov vs. McCullogh / zdroj foto: internetMOSKVA – Zajímavou show si připravil pro fanoušky v Moskvě v poslední době lehce přehlížený promotér Vladimir Chrjunov. V hlavním duelu večera předvedl jeden z knockoutů roku sedmadvacetiletý Fjodor Chudinov (12-0), výhrou se blýskl také obr Alexander Ustinov (30-1).

Padl s Pulevem, porazil Tuu a odešel od bratří Kličků. Ruský goliáš Ustinov, který žije v běloruském Minsku, toho stihl za poslední dva roky skutečně hodně. A poslední dva kroky s jediným cílem: stanou tváří v tvář Vladimiru Kličkovi.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ve čtvrtek večer si střihl udržovací zápas s Novozélanďanem Chauncym Welliverem (55-5-10), který před měsícem padl s Australanem Lucasem Brownem kvůli hrozivě zavřenému levému oku. To měl sice stále lehce podlité, přesto dostal pro souboj s Ustinovem zelenou.

A vedl si daleko lépe, než ve zmíněném souboji dvou boxerů z druhé strany zeměkoule. Domácí 202 centimetrů vysoký a 126 kilogramů vážící gigant se sice do o 14 centimetrů menšího a 14 kilo těžšího protivníka pustil hodně zostra, poslal jej dvakrát k zemi, definitivně rozbít jej ale nedokázal. A tak se ve druhé polovině osmikolového souboje spokojil s jistotou bodového triumfu.

„Popravdě jsem měl trochu strach. Když mě poprvé trefil, řekl jsem si – wow, to je síla. Ale vydržel jsem. Myslím, že pokud by takovou silou trefil Klička, má šanci jej sundat. Jeho údery jsou těžší než ty od Brewstera, silnější než od Sanderse. Já bohužel na tento zápas mohl trénovat jen dva týdny, navíc jsem měl zraněné oko, přesto beru jako vítězství fakt, že jsem s Alexandrem vydržel v ringu všechna kola," poklonil se soupeři jednatřicetiletý Welliver.

„Plán s Alexandrem je jasný. Chci ho dostat do zápasu s Vladimirem Kličkem, i když to bude velmi těžké, Vladimir s tak velkými soupeři nerad boxuje," dodal nový manažer osmatřicetiletého pořízka Chrjunov. Mimochodem, 126 kilogramů bylo pro Ustinova nejméně od jeho vstupu mezi profíky před devíti lety a o tři kila méně, než navážil v létě, když měl nahradit zraněného Derecka Chisoru v souboji s Tysonem Furym.

Dočká se tohle obrozené monstrum svého velkého zápasu?

Na titul mistra světa (WBA) – byť jen prozatímní verzi – si už sáhl jeho krajan Fjodor Chudinov boxující v super střední váze. Ten v hlavním taháku stejného galavečera ve dvou kolech totálně rozebral Australana Bena McCullocha (14-1) a vše završil drtivým knockoutem. Po něm zůstal dvaatřicetiletý rodák ze Sydney dlouho na zemi a ztichlá hala včetně vítěze sledovala, zda se postaví na nohy.

„Modlil jsem se za něj. Bál jsem se o něj, když spadl na zem a dlouho se nezvedal. Jsem silně věřící člověk a do ringu nelezu proto, že chci soupeře zabít, ale chci vyhrát. Je důležité vyhrát ve velkém stylu, ale tentokrát šly všechny podobné myšlenky stranou, jsem rád, že se zvedl," dodal bijec, který za vítězství inkasoval 3 miliony korun.

Dle slov Chrjunova se mu bude muset nyní postavit Brit Carl Froch, super šampion této federace. Je ale otázkou, zda na tento souboj dojde. „Kobra" z Nottinghamu přece jen nyní pomýšlí hlavně na lukrativní souboje, aby se v závěru kariéry zajistil finančně a jen těžko si lze představit, že by místo zápasu s Mexičanem Juliem Cesarem Chavezem v Las Vegas šel do duelu s nebezpečným a relativně neznámým Rusem. Rusem, jehož o rok starší bratr drží stejný titul ve střední divizi...

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ALEXANDER USTINOV VS. CHAUNCY WELLIVER

VIDEO CELÉHO ZÁPASU FJODOR CHUDINOV VS. BEN MCCULLOGH

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze