Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Dyčkovi stačil jeden úder. Ruiz chce po tvrďákovi Johnsonovi obra Millera

Andy Ruiz / zdroj foto: Boxingscene.comAndy Ruiz / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Těžká váha zažívá v posledních týdnech hodně zajímavého. Nejen, že se blíží dva velké souboje na britské půdě, v akci je víkend co víkend několik zajímavých jmen. Nejinak tomu bylo i o tom posledním.

Už v pátek se fanouškům doma v Milánu představil Fabio Turchi (15-0, 11 KO), stále teprve čtyřiadvacetiletý italský talent. Dlužno dodat, že byť se již vyšvihl na 33. místo ve světovém žebříčku, zatím nepočkal žádného ostřejšího soupeře.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A 6. července se v žádné úchvatné formě také nepředstavil. Krajana s marockými kořeny Yassina Habačiho (5-11-4, 3 KO), který se pohybuje povětšinou v křížové váze zdolal až po velkém boji na body po šesti kolech. Turchi má sílu, dynamiku, kvalitní pohyb, navíc boxuje v otočeném gardu, přesto jeho postavení v ratingu aktuálně příliš neodpovídá skutečnosti.

Mimo jiné i v porovnání s dalším talentem – Kazachem Ivanem Dyčkem (7-0, 7 KO). Ten o pár hodin později v Hollywoodu na Floridě smetl za Američana Maurice Harrise (26-22-3, 11 KO) sestřelil po oťukávacím začátku drtivým předním hákem ve stylu legendárního Vladimira Klička.

A tak zatímco Turchi je světovou třiatřicítkou, Dyčko uzavírá elitní stovku. Každopádně bude nesmírně zajímavé sledovat, co tento 206 centimetrů vysoký a 27 let starý obr bude předvádět dál. Přece jen, jde o několikanásobného medailistu z MS a dvojnásobného držitele bronzu z olympijských her.

VIDEO CELÉHO ZÁPASU IVAN DYČKO VS. MAURICE HARRIS

O zhruba 24 hodin později se do sebe zaklesli v kalifornském Fresnu Andy Ruiz (31-1, 20 KO) a Kevin Johnson (32-10-1, 16 KO). Duel dvou neúspěšných vyzývatelů o titul mistra světa skončil jasným triumfem 3-0 na body (99-91 a 2x 97-93) prvně jmenovaného, od kterého se ostatně do budoucna čeká přece jen o něco více.

Zatímco „Kingpin“ je v osmatřiceti letech spíše za zenitem své kariéry, o deset mladší rival s mexickými kořeny má stále prostor ke zlepšení. On sám si to uvědomuje. A touží po dalším růstu.

„Stále potřebuji pracovat na svých nedostatcích, ale tohle bylo skvělých deset kol. Užil jsem si je. Neustále se zlepšuji a rád bych se co nejdříve postavil některému ze známých jmen. Třeba Jarrelu Millerovi. Myslím, že je vhodná chvíle, protože po sobotě mne mohou Miller a jemu podobní podceňovat, ale já vím, čeho jsem schopen,“ řekl po duelu muž, který před rokem a půl v boji o volný titul WBO potrápil Novozélanďana Josepha Parkera.

Ostatně v té době už měl za sebou face to face setkání právě s bijcem přezdívaným „Big Baby“, který byl na zápase osobně přítomen...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ANDY RUIZ JR VS. KEVIN JOHNSON

(video dodáme jakmile bude k dispozici)

Ruiz vs. Johnson / zdroj foto: Boxingscene.comRuiz vs. Johnson / zdroj foto: Boxingscene.com

Ruiz vs. Johnson / zdroj foto: Boxingscene.comRuiz vs. Johnson / zdroj foto: Boxingscene.com

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze