Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Hughie Fury zničil Sextona. Chce titul mistra světa, střetne se s Tysonem?

Fury vs. Sexton / zdroj foto: Boxingscene.comFury vs. Sexton / zdroj foto: Boxingscene.comBOLTON – V sobotu večer se vrátil zpět na vítěznou vlnu. Brit Hughie Fury (21-1, 11 KO) zdemoloval v pěti kolech krajana Sama Sextona (24-4, 9 KO) sebral mu pás britského šampiona a vyhlíží titul ještě prestižnější – ten světový.

Loni se třiadvacetiletý rodák z Manchesteru postavil do ringu s o tři roky starším Novozélanďanem Josephem Parkerem, toho času ještě mistrem světa WBO v těžké váze. Prohrál s ním 0-2 na body, byť opticky působil jako ten šikovnější boxer v ringu. Jako ten, který má zápas pod kontrolou.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jenže dle bodových neměl. Po osmi měsících se mladý talent, který bojoval dlouhé roky s nepříjemným akné conglobata, vrátil skvělým výkonem proti o deset let staršímu krajanovi Samu Sextonovi.

Ve čtvrtém dějství jej poslal poprvé do počítání, v pátém ukončil a mohl slavit. „Tohle vítězství patří otci Peterovi, který mi tolik věří. A kterém naopak věřím také já. Věděl jsem, že Sam udělá vše pro to, aby vyhrál, ale díky radám otce jsem věděl, že vyhraji. Byl jsem tak uvolněný, že jsem se až bál, že usnu,“ pronesl krátce po zápase šťastný nový britský šampion těžké váhy.

„Zároveň je ale třeba vzdát Samovi hold. Byl jediný, který nehledal výmluvy a chtěl se mi postavit. Nebál se, šel do toho. A za to si zaslouží respekt, je to borec. Na druhou stranu, od Vánoc jsem dřel jako kůň. Nikdy jsem na tom nebyl fyzicky tak, jako nyní,“ pokračoval mladý talent, bratranec bývalého nesporného šampiona Tysona Furyho.

Fury vs. Sexton / zdroj foto: Boxingscene.comFury vs. Sexton / zdroj foto: Boxingscene.com

Fury vs. Sexton / zdroj foto: Boxingscene.comFury vs. Sexton / zdroj foto: Boxingscene.com

Bývalí tréninkový parťáci se ale už momentálně připravují každý sám. Hughie stále s otcem Peterem, Tyson s Benem Davisonem. Že by došlo někdy na jejich střet v ringu, když se především Tyson s Peterem loni příliš nepohodli?

„Chci titul mistra světa. Chci být světovým šampionem. A je mi jedno, proti komu bych musel případně bojovat,“ zaobalil odpověď na tuto otázku Hughie. Vedle sedící otec přidal: „Hughie je připravený na světovou scénu. Sam není světový boxer, je to britský bijec, Hughie je výše. Nemohlo to ani jinak dopadnout. Sedneme si nyní všichni i s Mickem (Hennessy, manažer) a domluvíme se, jak Hughieho nasměřovat k titulu mistra světa.“

„Vždycky to byl talentovaný boxer. Mám pro něj připravený plán, chceme, aby se stal co nejdříve mistrem světa. Budeme hledat zápasy, které ho posunou v kariéře dál, na další úroveň. Chceme eliminace o světové tituly. Je skvělý, vždy je to ještě dítě, které se připravuje v těžkých podmínkách,“ pronesl sám Hennessy. Také on se loni nepohodl s Tysonem Furym, byť ten tvrdil, že chce, aby se o něj Mick staral po celou kariéru.

Jaké, že se to nyní před Hughiem otevírají možnosti?

Fury vs. Sexton / zdroj foto: Boxingscene.comFury vs. Sexton / zdroj foto: Boxingscene.com

Fury vs. Sexton / zdroj foto: Boxingscene.comFury vs. Sexton / zdroj foto: Boxingscene.com

Především Dereck Chisora (28-8, 20 KO), novicové Joy Joyce (4-0, 4 KO) a Daniel Dubois (7-0, 7 KO), případně dvojice Dillian Whyte (23-1, 17 KO) – Luis Ortiz (28-1, 24 KO). První tři jména se týkají britské scény, přičemž právo vyzvat ostrovního šampiona by měl mít aktuálně Joyce. V případě Duboise je překážkou jeho věk, o britský titul totiž nesmí bojovat boxer mladší 21 let (tyto narozeniny oslaví „DDD“ letos 6. září). Whyte a Ortiz jsou pak kandidáty pro výzvu světovou.

„Nezajímají mě peníze, nic takového. Chci být mistrem světa. Proti Sextonovi jste viděli jen málo z toho, čeho jsem schopen. Vím, že se stanu mistrem světa. Nechci být ve stínu nikoho a ničeho. Tysona, ani zápasu s Parkerem, který jsem měl vyhrát. Nechám mluvit své pěsti,“ dodal k těmto spekulacím Hughie Fury.

Čeho se od něj dočkají fanoušci? A má na tu nejvyšší scénu? O tom si můžete udělat obrázek sami z videa jeho souboje se Sextonem níže...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU HUGHIE FURY VS. SAM SEXTON

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze