Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Miller a Dubois role favoritů s přehledem zvládli. 'Grizzly' Kean tvrdě padl

Jarrell Miller slaví / zdroj foto: Boxingscene.comJarrell Miller slaví / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Tři zajímavé těžké váhy se představily o tomto víkendu v ringu. Jarrell Miller (22-0-1, 20 KO) ve dvou kolech zničil Tomasze Adamka (53-6, 31 KO), Daniel Dubois (9-0, 8 KO) v deseti kolech vybodoval Kevina Johnsona (32-11-1, 16 KO). A Simon Kean (15-1, 14 KO) senzačně prohrál s Dillonem Carmanem (14-3, 13 KO).

V sobotu večer v pražské O2 Arena předvedla svoji show kanadská zpěvačka Shania Twain. V její vlasti si to o pozici domácí jedničky a také pásy WBA-NABA a WBC Francophone rozdali favorizovaný devětadvacetiletý Simon Kean a o tři roky starší Dillon Carman.

DALŠÍ NOVINKY Z BOXERSKÉHO RINGU:

Čekalo se, v kolikátém kole „Grizzly“ z Trois-Rivieres pošle svého rivala k zemi. Jako čtrnáct bijců před ním. Jenže jako první šel na podlahu Kean. „Hned, jak šel poprvé k zemi, jsem věděl, že mám výhru v kapse. Viděl jsem mu to na očích, věděl jsem, že jeho obrana a brada jsou jeho slabinou,“ pronesl po zápase Carman.

Přitom ve třetím dějství šel k zemi právě on. Ovšem stejně jako Kean se z problémů dostal a čtvrtá tříminutovka byla tou poslední. Tvrdá pravačka Carmana poslala favorita na podlahu ringu podruhé a definitivně.

Carman vs. Kean / zdroj foto: Boxingscene.comCarman vs. Kean / zdroj foto: Boxingscene.com

Carman vs. Kean / zdroj foto: Boxingscene.comCarman vs. Kean / zdroj foto: Boxingscene.com

„V prvním kole jsem viděl, že je Simon těžký na nohou. Po prvním downu začal být velmi zranitelný, hned jsem poznal, že je něco špatně. Budeme muset něco změnit v tréninku, Simon je zvyklý jet až na hranu a zapomíná odpočívat. A dneska byl unavený, hodně unavený. Hned od začátku,“ zaznělo z úst poraženého Jimmyho Boisverta.

„Jsem zklamaný, hodně zklamaný. Překvapil mě,“ hlesl pouze smutný Kean, který následně místo na tiskovku zamířil do nemocnice. „Byl větší a silnější než já, ale prostě já jsem byl lepší. Podcenil mě, ale chápu to, byl na vítězné vlně, sebevědomý, už se díval směrem k dalšímu soupeři,“ přidal jeho nečekaný přemožitel, který je ochotný se utkat znovu.

Je ale otázkou, zda na to přistoupí promotéři, pro které to je nyní velká rána. Keana si piplali pro velké duely. „Zájem o něj rostl. Tohle je pochopitelně krok zpět. Uvidíme, co bude dál, on sám by chtěl pomstu,“ dodal Boisvert.

VIDEO KNOCKDOWNŮ ZÁPASU CARMAN VS. KEAN

To chráněnec promotéra Franka Warrena – Brit Daniel Dubois – si žádné problémy s Američanem Kevinem Johnsonem nedělal. Byť s ním nakonec strávil v ringu všech deset vypsaných kol. To byl ale koneckonců také důvod, proč si ho coby soupeře vybrali. Věřili v jeho odolnost.

A devětatřicetiletý „Kingpin“ nezklamal, byť po pátém kole chtěl jeho roh duel ukončit. On sám ale nikoliv, a tak se pokračovalo. Johnson sice několikrát zahrozil, na zvrat v souboji ale neměl. Teprve jednadvacetiletý Dubois přezdívaný „Dynamit“ tak má za sebou i nejtěžší zkoušku profesionální kariéry.

VIDEO CELÉHO ZÁPASU DANIEL DUBOIS VS. KEVIN JOHNSON

Příliš práce neměl v noci na neděli v americkém Bostonu ani domácí Jarrell Miller. Téměř 150kilový pořez ve dvou kolech zničil jakékoliv naděje polské legendy Tomasze Adamka ještě o jednom velkém zápase.

Ten se sice od začátku snažil dobře pohybovat, jenže Millerovi úplně utéct nedokázal a už v úvodním dějství se dostal do větší defenzivy. Třicetileté bijec přezdívaný „Big Baby“ rozhodl o svém triumfu po dvou minutách třetího kola skvělým zvedákem, který našel svůj cíl naprosto přesně.

Miller vs. Adamek / zdroj foto: Boxingscene.comMiller vs. Adamek / zdroj foto: Boxingscene.com

Miller vs. Adamek / zdroj foto: Boxingscene.comMiller vs. Adamek / zdroj foto: Boxingscene.com

„Všiml jsem si, že mu můj tlak nesvědčí. Věděl jsem, že si ho jeden můj úder najde. Je to skvělý boxer, ale věděl jsem, že bude můj,“ pronesl po triumfu nad jednatřicetiletým soupeřem Miller, který si oblékl trenky s nápisem „Black Polska“.

A poté dodal: „Chci boxovat s Anthonym Joshuou. Ale vím, že jsme v boxu. Eddie Hearn ho drží ode mne co nejdále. Ví, co nastane, až se utkáme. Ale myslím, že náš střet je nevyhnutelný, dojde na něj dříve nebo později. Bude to bláznivé a já se už nemohu dočkat.“

Ještě před tímto duelem by se měl střetnou s lepším z dvojice Fres Oquendo (37-8, 24 KO) – Trevor Bryan (20-0, 14 KO), kteří by si to měli rozdat o volný pás regulérního šampiona WBA.

VIDEO CELÉHO ZÁPASU JARRELL MILLER VS. TOMASZ ADAMEK

Dubois vs. Johnson / zdroj foto: Boxingscene.comDubois vs. Johnson / zdroj foto: Boxingscene.com

Dubois vs. Johnson / zdroj foto: Boxingscene.comDubois vs. Johnson / zdroj foto: Boxingscene.com

Dubois vs. Johnson / zdroj foto: Boxingscene.comDubois vs. Johnson / zdroj foto: Boxingscene.com

Dubois vs. Johnson / zdroj foto: Boxingscene.comDubois vs. Johnson / zdroj foto: Boxingscene.com

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze