Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Murata uhájil svůj titul. A touží po GGG a šokování světa jako Douglas

Murata vs. Blandamura / zdroj foto: internetMurata vs. Blandamura / zdroj foto: internetJOKOHAMA – První obhajobu titulu mistra světa WBA ve střední váze japonská hvězda Rjota Murata (14-1, 11 KO) zvládla skvěle. Italského veterána Emanuela Blandamuru (27-3, 5 KO) knockoutoval v osmém kole a může se těšit na další zámořskou misi. A možná ještě více...

Poprvé vstoupil dvaatřicetiletý Murata do ringu coby mistr světa. A senzaci – tak jako při prvním souboji o tento pás proti Kamerunci Hassanu N'Damu N'Jikamovi nepřipustil.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Osmatřicetiletý Blandamura byl od začátku ve velké defenzivě, kdy se snažil svého rivala zaskočit především pohybem a rychlými kontry, jenže to se mu nedařilo. Naopak Murata ukazoval jak amatérské, tak nyní již také profesionální zkušenosti a postupně soupeře ničil.

V závěru osmého kola pak přišla definitivní „rána z milosti“. Opět dostal Itala do provazů. Ten se z nich opět snažil odskákat s rukami dole do bezpečí. Jenže tentokrát mu to rodák z Nary nedovolil a pravým hákem jej poslal k zemi.

Ringový Raul Caiz Jr. následně souboj ukončil, byť se Blandamura stihl postavit na „osm“ zpět na nohy. Že by se mu ale nějak zvlášť chtělo pokračovat, to se říct nedá...

„Mám pocit, že se o mne zajímá stále více fanoušků, proto jsem chtěl předvést co nejlepší výkon. Věděl jsem, že tento duel bude vysílán živě také zámoří, takže bylo třeba se předvést,“ usmíval se japonský sympaťák do mikrofonu krátce po zápase.

Murata vs. Blandamura / zdroj foto: internetMurata vs. Blandamura / zdroj foto: internet

Murata vs. Blandamura / zdroj foto: internetMurata vs. Blandamura / zdroj foto: internet

Dlužno dodat, že se mu vše, co si přál povedlo. Bývalého mistra Evropy přejel. Nejen opticky, ale také čistě statisticky, když trefil 154 ze 368 úderů (106 ze 180 power punches), zatímco Blandamura jej zasáhl pouze 53krát (ze 289 pokusů).

Obhajobou pásu regulérního šampiona WBA se přiblížil souboji s tzv. „Super-šampionem“, kterým není v této váze nikdo menší než Kazach Gennadij Golovkin (37-0-1, 33 KO). Do této hry ale jistě bude chtít promluvit také Američan Daniel Jacobs (33-2, 29 KO). Pokud za necelé dva týdny zdolá Poláka Macieje Suleckiho (26-0, 10 KO), stane se povinným vyzývatelem v této váze. Zda Muraty, nebo Golovkina, se kterým loni prohrál, toť otázka.

První překážkou pro Muratu by ale tak jako tak měl být osmadvacetiletý Brazilec Esquiva Falcao (20-0, 14 KO), za kterým stojí taktéž promotér Bob Arum.

Levoruký rodák z Vitorie má s Japoncem otevřený účet z amatérského ringu. Oba se potkali ve finále MS 2011 i OH 2012. A v obou případech slavil Murata, byť v tom druhém po velmi vyrovnaném průběhu těsně 14-13. „Další skvělé vítězství pro Muratu, které znamená, že příště ho uvidíme v Las Vegas,“ vzkázal zpoza oceánu Arum.

Murata vs. Blandamura / zdroj foto: internetMurata vs. Blandamura / zdroj foto: internet

Murata vs. Blandamura / zdroj foto: internetMurata vs. Blandamura / zdroj foto: internet

Ten na něj drží práva společně s Akihikem Hondou z Teiken Promotions a společně mají připravený doslova „ďábelský“ plán. Po triumfu nad Falcaem zajistit duel s Golovkinem v Tokyo Dome. Že vám toto místo něco říká? Ano, právě zde v roce 1990 zaskočil Mika Tysona i celý svět Buster Douglas.

„Golovkin? Přesně chlap, kterého chci. Můj velký cíl. Chci se neustále zlepšovat, k čemuž potřebuji ty nejlepší soupeře,“ usmíval se Murata s pásem přes rameno. „Moc děkuji za veškerou podporu fanoušků v Japonsku i po celém světě, už se těším na to, co mě čeká příště,“ dodal, než objal a políbil svoji manželku a vyrazili společně za synkem Harumičim.

Jedno je jisté – pokud na duel Golovkin vs. Murata na přelomu let 2018 a 2019 dojde, půjde o bitvu dvou špičkových středních vah s vystupováním gentlemanů, které boxerský svět už dlouho nezažil.

VIDEO CELÉHO ZÁPASU RJOTA MURATA VS. EMANUEL BLANDAMURA

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze