Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Po nehodě fantastický návrat. Spence ničil Garciu před zraky utajeného Crawforda

  • Napsal Antonín Vavrda

Spence vs. Garcia / zdroj foto: Boxingscene.comSpence vs. Garcia / zdroj foto: Boxingscene.comARLINGTON – Byl to povedený šlágr. Vlastně hlavní a jediný zápas galavečera na AT & T Stadium v Arlingtonu, kde hrají své zápasy místní Dallas Cowboys (NFL). Errol Spence Jr. (27-0, 21 KO) porazil po dvanácti kolech hladce 3-0 na body (117-111 a 2x 116-112) svého vyzývatele Dannyho Garciu (36-3, 21 KO) a s přehledem obhájil pásy WBC a IBF ve velteru. A také...

„Errol Spence byl požehnán znovu bojovat. Dnes večer se vrátil a předvedl skvělý výkon proti soupeři, který má v této divizi velký respekt. Skvěle, gratuluji brácho,“ napsal krátce po duelu na sociální sítě Andre Ward, bývalý neporažený šampion dvou vah a nyní expert ESPN.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

K jeho bilanci 32-0 se Spence v sobotní noci zase o kousek přiblížil. Zmínka Warda je cílená. Spolupracuje totiž právě s ESPN, která pořádá galavečery Top Rank Boxing. Tato stáj (zatím) stojí za jistým Terencem Crawfordem (37-0, 28 KO), šampionem WBO v této váze. A momentálně největším rivalem Spenceho.

Mužem, kterého proti němu chtějí vlastně už všichni vidět. Ano, pořád je zde lákadlo souboje s legendárním Filipíncem Mannym Pacquiaem (62-7-2, 39 KO). Ale co kdyby ten počkal a rozdal si to třeba až s vítězem/poraženým bitvy dvou elitních velterů na vrcholu sil?

„Tohle je zápas, který všichni chtějí. Který se musí stát. A skutečnost, že FOX Sports a PBC přehlíželo účast Terence na tomto galavečeru je nepochopitelné selhání,“ začal Lance Pugmire z The Athletic ve svém textu věnovaném tomuto tématu. Textu, který už měl napsaný tři týdny zpět po čtyřkolovém triumfu Crawforda nad Brookem. A který nyní jen zaktualizoval. Jen de facto ze spekulativního titulku udělal rázný a jednoznačný: tito dva se musí potkat.

Spence vs. Garcia / zdroj foto: Boxingscene.comSpence vs. Garcia / zdroj foto: Boxingscene.com

Spence vs. Garcia / zdroj foto: Boxingscene.comSpence vs. Garcia / zdroj foto: Boxingscene.com

„Pro dobro obou, pro dobro boxu,“ jak dodal Ben Baby z ESPN.

Všichni opětovně připomínají situaci z 80. let minulého století, kdy ve velteru válčili velikáni v čele s Rayem Leonardem, Thomasem Hearnsem či Robertem Duranem. Také z dvojice Spence vs. Crawford se mohou stát kariérní rivalové.

„Já na to ale zatím nemyslím. Těším se až uvidím své děti a užiju si na svém ranči po dvanácti týdnech jízdu na koni. Pak se uvidí, co bude dál. Chci se stát absolutním šampionem velterové váhy, takže moc variant není,“ řekl k souboji amerických neporažených rivalů Spence na tiskovce (Pacquiao drží zbývající pás federace WBA).

Pár minut po osobním setkání s Crawfordem v útrobách obřího stadionu a zhruba hodinu po duelu s Garciou. Bývalý držitel titulů mistra světa v lehkém velteru a velteru nepředvedl špatný výkon. Vůbec ne. Ale až příliš se postupem času spoléhal na svoji tvrdou zadní v crossu, kterou dokázal trefovat bradu šampiona. Obávaný přední hák naopak proti v otočeném gardu boxujícímu Spencemu nevyužíval skoro vůbec.

„Nelze takto boxovat. Rozhodčí vám za podobný způsob boje body nedají. Kola vyhráváte údery, tlakem, ne jedním tvrdým zásahem. Je to škoda, holt se myslím projevila i ta dlouhá pauza,“ vyprávěl na tiskovce Angel Garcia, otec a trenér poraženého. Jeho zklamaný potomek je tiše pokyvoval hlavou.

Spence vs. Garcia / zdroj foto: Boxingscene.comSpence vs. Garcia / zdroj foto: Boxingscene.com

Spence vs. Garcia / zdroj foto: Boxingscene.comSpence vs. Garcia / zdroj foto: Boxingscene.com

„Jsem fakt spokojený, protože jsem ušel dlouho cestu až jsem. Bylo tam hodně obětování, hodně problému, soustředění, zkoušek a soužení. Chtěl jsem se dostat až sem a povedlo se, stálo to za to,“ reagoval naopak spokojený vítěz, který trefil 187 úderů (nejméně z posledních čtyř duelů) ze 707 vyslaných. Jeho soupeř našel cíl pouze 117krát ze 700 pokusů.

Slova Angela Garcii pak potvrzuje kolonka „power punches“, ve které měli oba naprosto totožné číslo – 103 zásahů (Spence z 288, protivník 338).

Dojde nyní k naplnění pro změnu slov fanoušků a expertů? Dočkáme se v roce 2021 souboje šampiona WBC a IBF s držitelem pásu WBO? Dvou neporažených králů velteru na vrcholu sil? Klidně i pod stejnou promotérskou skupinou?

Crawford se totiž s Top Rank Boxing, respektive majitelem Bobem Arumem, řádně po posledním duelu rozhádal. Oba si vyčítali kde, co a hlavně – jejich smlouva vyprší už v září příštího roku. Že ji nebudou chtít obě strany prodloužit je nyní vlastně téměř jisté (i když co v byznysu jisté je?), otázkou spíše je, zda nedojde k jejímu předčasnému ukončení...

Spence vs. Garcia / zdroj foto: Boxingscene.comSpence vs. Garcia / zdroj foto: Boxingscene.com

Spence vs. Garcia / zdroj foto: Boxingscene.comSpence vs. Garcia / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze