Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Skvělé bitvy otevřely americký trh. Beterbijev vyhrál z počítání, Vargas plichtil

Beterbijev vs. Johnson / zdroj foto: Boxingscene.comBeterbijev vs. Johnson / zdroj foto: Boxingscene.comCHICAGO – Wintrust Arena v Chicagu viděla v sobotu v noci parádní galavečer pod hlavičkou Matchroom Boxing a DAZN. Ten vyvrcholil souboji Artura Beterbijeva (13-0, 13 KO), Jarrella Millera (22-0-1, 19 KO) a Jessieho Vargase (28-2-2, 10 KO).

Duel Millera už jsme shrnuli včera. Nyní je řada na dalších dvou špičkových soubojích před více než šesti tisíci fanoušků v chicagské aréně.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Protože ty taktéž stály za to. A to přesto, že DAZN a Matchroom Boxing šli svojí akcí proti UFC 229. „Ti, kteří si zaplatili DAZN a sledovali tento galavečer, byli od začátku do konce bohatě odměněni velmi zábavnou show. Věřím, že se můžeme těšit i na další jejich projekty. Je ale pochopitelně třeba přidat nějaká hvězdná jména do portfolia,“ napsal ve svém hodnocení prvotiny obou subjektů Dan Rafael, uznávaný boxerský expert ESPN.

Nelze s ním nesouhlasit. Kde, kdo Calluma Johnsona (17-1, 12 KO) před střetem s našlapaným Beterbijevem podceňoval. A poté, co se dostal v prvním kole na podlahu ringu, tak se počet nevěřících ještě zvýšil.

Jenže ve druhém kole PRÁSK. Sebevědomý Rus se pustil s rivalem do další přestřelky, jenže k překvapení všech to byl on, kdo skončil na podlaze ringu. „Poslal jsem ho dolů v prvním kole, on mne ve druhém,“ usmíval se přesto Beterbijev po duelu. „Je to box, pro mě to byl zajímavý zážitek. Jsem šťastný za tento zápas, vyhrál jsem KO, což je dobrý. Jednou jsem byl na zadku, prostě každý může být dole,“ doplnil svá slova.

Ano, poté, co se dostal z nejhoršího a přežil také třetí dějství, rozhodl o svém triumfu v závěru toho čtvrtého svoji tvrdou levačkou. Mimochodem, v tu dobu u všech tří bodových prohrával, u jednoho dokonce nevyhrál ani jedno kolo (27-29 a 2x 27-28).

Beterbijev vs. Johnson / zdroj foto: Boxingscene.comBeterbijev vs. Johnson / zdroj foto: Boxingscene.com

Beterbijev vs. Johnson / zdroj foto: Boxingscene.comBeterbijev vs. Johnson / zdroj foto: Boxingscene.com

Beterbijev vs. Johnson / zdroj foto: Boxingscene.comBeterbijev vs. Johnson / zdroj foto: Boxingscene.com

„Je velký a silný. Může vás zničit, bylo to ale 50 na 50. Myslím, že jsem byl opravdu hodně blízko. Věřte mi, vrátím se a jednoho dne budu mistrem světa, opravdu v to věřím. Dneska jsem si ukázal, že se mohu měřit s těmi nejlepšími,“ zaznělo od třiatřicetiletého rodáka z britského Bostonu.

Jeho stejně starý vrstevník pás šampiona – federace IBF – v polotěžké váze pro tentokrát obhájil. A už může vyhlížet další velké souboje. „Duel s Dmitrijem Bivolem? Nemám s tím problém. Chci prostě další zápasy, nic více. Další velké zápasy,“ zmínil bijec s čečenskými kořeny střet se svým ruským krajanem, šampionem federace WBA.

Nejdříve ale on sám moc dobře ví, že si musí vyřešit problémy za oponou. Byť startoval na galavečeru Matchroom Boxing, stále na něj vlastní práva kanadský promotér Yvon Michel, se kterým se Beterbijev soudí. Jeho strana tvrdí, že jejich smlouva už skončila, druhá naopak, že skončí až v roce 2021. To také potvrdila v červnu první soudní instance.

„Nemám s Yvonem už žádný kontakt, nemluvím s ním. Je to na mých agentech. Ti připravili tento duel, uvidíme, co bude dál,“ přidal. „Nikdy nemluvím se svými boxery. Není důvod, vždy vše řeším s jejich agenty a ti Arta odvádějí skvělou práci. Rozdíl mezi Artem a dalšími je ten, že se z nás stali přátelé,“ kontroval v rozhovoru pro Montreal Journal.

Že by se ale přátelé soudili, to tak obvyklé nejspíše není...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ARTUR BETERBIJEV VS. CALLUM JOHNSON

Vrcholem celého galavečera byl střet velterové váhy mezi bývalým šampionem dvou vah Jessiem Vargasem (28-2-2, 10 KO) a Thomasem Dulormem (24-3-1, 16 KO), který před třemi lety prohrál titulový souboj se skvělým Terencem Crawfordem (v šesti kolech).

Proti devětadvacetiletému rodákovi z Las Vegas ale předvedl skvělý výkon. Ten mimo jiné potvrzují také úderové statistiky – Vargas trefil 122 z 521 úderů, Dulorme 124 ze 420. Jenže přesto byl osmadvacetiletý Portoričan s kořeny na Guadeloupe blízko porážce. V desátém dějství se totiž ocitl na podlaze ringu a jeho rival měl navrch.

Jenže přišlo poslední dějství, tvrdá pravačka Dulorma našla svůj cíl a k zemi šel také Vargas. „Překvapil mě. Nebudu lhát. Ve dvanáctém kole jsem si byl jistý tím, že mám vše pod kontrolou. Trefil jsem úder, šel do útoku a přišel jeho kontr. Byl lepší, než jsem čekal, je to hodně dobrý bojovník,“ vyprávěl po konci souboje americký favorit.

Právě závěrečné dějství pak rozhodlo o tom, že duel skončil remízou. Na té se shodli dva bodoví (112-113), třetí pak dával lehce nesmyslně 115-111 pro Vargase. „Jsem výsledkem duelu zklamaný, ale na remízu si celkově stěžovat nemohu. Uvidíme, zda dojde na odvetu, tohle nechám na svém promotérovi,“ pokračoval muž, který zapsal druhou remízu v řadě. Letos v dubnu skončil stejným výsledkem jeho střet s Adrienem Bronerem.

Zda na Vargas vs. Dulorme II. dojde, se teprve uvidí. Stejně jako bude zajímavý názor Portoričana, který přímo po zápase rozhovor odmítl.

VIDEO CELÉHO ZÁPASU JESSIE VARGAS VS. THOMAS DULORME

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze