Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Srdcovka! Cunningham vyhrál pro dceru, Visinia bojoval za kouče

  • Napsal Antonín Vavrda

Cunningham vs. VisiniaCunningham vs. VisiniaPHILADELPHIA – Málokterý boxerský souboj s sebou nese takový příběh, jako sobotní střet těžkých vah Steva Cunninghama (28-6) a Natua Visinii (10-1), ve kterém triumfoval v sedmi kolech prvně jmenovaný ex-mistr světa křížové divize.

„Vyhráli jsme dva souboje. Zvítězil můj syn Steve junior, nyní i já. Ale nyní se musíme dát všichni dohromady, všichni spoji a pomoct vyhrát boj také Kennedy," pronesl po vítězném souboji osmatřicetiletý boxerský veterán.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

O kom mluvil? O své devítileté dcerce, která trpí vzácným Syndromem hypoplastického levého srdce, kdy levá srdeční komora zjednodušeně nefunguje a celý oběh musí zajišťovat ta pravá. Kennedy má za sebou dvě operace na zjištění rozsahu její vady a čeká ji třetí, po které se může určit další léčba. Tu mohou zajistit celoživotní léky, druhou variantou je pak transplantace srdce.

Ani Cunninghamův soupeř – třicetiletý rodák ze Samoy žijící dlouhodobě v sedmitisícovém městečku Clinton ve státě Illionis – ale nevstupoval do souboje s čistou hlavou. Osm dní před úvodním gongem totiž náhle na infarkt zemřel jeho dlouholetý trenér Charles „Buddy" Bereal.

„Skutečnost, že jsem o něj přišel, je těžká, byl mi trenérem i přítelem. Ale myslím, že mě tato chvíle učinila ještě silnějším, musím pokračovat v boji a chci věnovat tento duel právě Buddymu," svěřil se pár dnů před bitvou s Cunninghamem 126kilový pořízek.

V ringu svému učiteli ostudu rozhodně neudělal. V – pro bijce přezdívaného „USS" kritickém – pátém kole poslal dokonce favorizovaného protivníka k zemi. Jenže pouze 93kilový Cunningham se dokázal – jako už tolikrát předtím – oklepat a v dalších dvou dějstvích rivala rozbil tak, že jeho roh se rozhodl po sedmém kole souboj ukončit. A to přesto, že ještě v jeho průběhu prozatímní Visiniův kouč Jermaine Lefeiloai prohlašoval, že je jeho svěřence v pohodě.

„Jsem rád, že jsem vyhrál, myslím, že rozhodla moje zkušenost a chytrost. Box není jen o síle, je i o hlavě a taktice a já jsem to zvládl. Bojoval jsem a nakonec si došel pro triumf před limitem. Byl jsem dneska jako žralok – viděl jsem ve vodě krev a šel po kořisti," zhodnotil své vystoupení v ringu Cunningham.

Kdo bude jeho další „kořistí"? To je nyní ve hvězdách, bývalý šampion křížové váhy pořád figuruje relativně vysoko v žebříčcích organizací WBA a IBF. Nyní ale má jiné starosti: zdraví své dcery. Nezbývá než spolu s ním věřit, že zdědila jeho bojovné srdce, i když to funguje jen z poloviny...

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

VIDEO CELÉHO ZÁPASU STEVE CUNNINGHAM VS. NATU VISINIA

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze