Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Burnett skončil na nosítkách a v slzách. Donaire: Takto jsem vyhrát nechtěl

Burnett po zápase s DonairemBurnett po zápase s DonairemGLASGOW – Popáté se v sobotu večer uskutečnil galavečer druhého ročníku World Boxing Super Series (WBSS) – boxerské Ligy mistrů. A ani tentokrát nebyla úplně nakloněna domácím bojovníkům.

Další dvě čtvrtfinále WBSS se uskutečnily v sobotní noci v The SSE Hydro Arena v Glasgow. V tom prvním – ve váze bantamové – se šampion WBA (Super) Ryan Burnett (19-1, 9 KO) postavil bývalé hvězdě nižších vah Nonitu Donairemu (39-5, 25 KO).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ten si dle mnohých šel po druhou porážku na evropské půdě (navíc ve stejné hale), jenže osud tomu chtěl trochu jinak. Zajímavý a do té doby naprosto vyrovnaný střet se zlomil ve druhé polovině čtvrtého kola.

Šestadvacetiletý Burnett se pokusil o klasický zásah ze své zadní, pravé ruky, jenže v tu chvíli se chytil za bok a poklekl, aby se nechal počítat. Hala ztichla, nikdo nechápal, co se děje, Donaire se pustil do velké ofenzivy, kterou nakonec dokázal i přes těžkosti rodák z Belfastu přežít.

Ještě než usedl na židličku ke svému trenérovi Adamu Boothovi ale bylo zřejmé, že v duelu nejspíše pokračovat nebude. Po krátké a ruchovým mikrofonům utajené komunikaci mezi Boothem a Burnettem bylo jasno.

Konec!

Během chvíle byl u svého protivníka i pětatřicetiletý Donaire. „Jsi skvělý bojovník, takhle jsem nechtěl vyhrát. Přeji ti, abys byl brzo v pořádku a jen to nejlepší,“ řekl Burnettovi do ucha „Filipínský blesk“. Poté, co se ještě chvíli v domácím rohu, vydal se slavit.

Donaire vs. Burnett / zdroj foto: Boxingscene.comDonaire vs. Burnett / zdroj foto: Boxingscene.com

Donaire vs. Burnett / zdroj foto: Boxingscene.comDonaire vs. Burnett / zdroj foto: Boxingscene.com

Tiše, s úctou k soupeři, se kterým byl po losování WBSS na večeři a který nyní opouštěl ring na nosítkách a v slzách. „Jsem totálně zdrcený. Chtěl jsem pokračovat, ale ta bolest byla příliš velká, nešlo to. Jsem zničený,“ vzkázal z nemocnice mladý irský bojovník, který měl vážné zdravotní problémy už v roce 2011, ještě před startem profesionální kariéry, když byly objeveny nesrovnalosti při jeho vyšetření mozku.

„Bylo to hodně nešťastné ukončení zápasu, doufám, že bude Ryan brzo zpět, protože to je skvělý boxer. Strašně rád bych si užíval vítězství, na které jsem tak tvrdě trénoval, ale prostě se necítím úplně dobře,“ pokračoval v hodnocení filipínský bijec, novopečený světový šampion, který přiznal, že se hodně po poslední porážce od Carla Framptona hodně poučil.

„Zjistil jsem, že musím získat zpět svoji rychlost. Ta porážka mi otevřela oči. Přesto jsem na začátku zápasu s Ryanem opět dával do úderů zbytečně velkou sílu. Ale trenér mi vysvětlil, že takhle ne, že mám předvést více své rychlosti a chytrosti. A myslím, že jsem jeho slova plnil,“ pokračoval.

Následně už se zahleděl do budoucnosti směrem k semifinále WBSS s Jihoafričanem Zolanim Tetem (28-3, 21 KO). „Znám ho, už jsem ho viděl bojovat. Vím, čeho je schopen, je vyšší, otočený gard, těším se na střet s ním. Teď si odpočinu a poté se začnu připravovat. Mám na čem stavět,“ dodal Donaire.

VIDEO CELÉHO ZÁPASU NONITO DONAIRE VS. RYAN BURNETT

Hlavním duelem galavečera bylo čtvrtfinále WBSS v lehké velterové váze mezi Joshem Taylorem (14-0, 12 KO) a Ryanem Martinem (22-1, 12 KO). A také zde nebyl konec úplně bez otazníků. Nešlo o zranění, ale o skutečnost, že rozhodčí Victor Loughlin odmával Ryana ve chvíli, kdy ten inkasoval zjevný úder do zátylku, klekl v provazech na kolena, ale nepůsobil otřeseně a nepřipraveně pokračovat. Loughlin jej ale nezačal ani počítat.

Taylor, který je dvojkou své váhy, přestože nemá v držení žádný světový titul, dostane v semifinále šanci tuto skutečnost pozměnit. Jeho soupeřem bude Bělorus Ivan Barančik (19-0, 12 KO), od minulé soboty nový šampion IBF.

VIDEO CELÉHO ZÁPASU JOSH TAYLOR VS. RYAN MARTIN

Taylor vs. Martin / zdroj foto: Boxingscene.comTaylor vs. Martin / zdroj foto: Boxingscene.com

Taylor vs. Martin / zdroj foto: Boxingscene.comTaylor vs. Martin / zdroj foto: Boxingscene.com

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze