Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

BobyBest: Elektrické impulzy k hubnutí a získání kondice!

  • Napsal Antonín Vavrda

Daniel Táborský v BodyBest / zdroj foto: Archiv BodyBestDaniel Táborský v BodyBest / zdroj foto: Archiv BodyBestPRAHA – Během dvaceti minut tréninku dvakrát týdně změnit svoje tělo k lepšímu? Všechno je možné. Tedy pouze v případě, že vyzkoušíte cvičení ve středisku Body Best Fitness Revolution v Praze na Balabence (přesná adresa ZDE!).

A proč se rozhovor s hlavním trenérem centra Martinem Štěpánkem objevuje právě na stránkách Profiboxing.cz? Odpověď najdete v boxíku níže...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Chodí k vám mimo jiné i boxer Daniel Táborský, dvojnásobný mistr republiky, byl tu také jeho profi-parťák Martin Parlagi. Jste rádi, že vám věří i sportovci?

Já jsem rád, že kluci k nám chodí a nejenom boxeři, ale fighteři všeobecně, protože jsem vždycky tvrdil, že přístroje EMS se u nás v ČR využívají tak na třicet, čtyřicet procent a až s někým takovým, jako je Dan, se dá hranice přístroje určit. Dalším kritériem je, že mi majitelé Body Best dovolili vybudovat funkční zónu, což je velký posun, protože v Česku se metoda EMS pojala jako kosmetická procedura. Jediné podobné centrum jako u nás v Body Best je v Mnichově. Je skvělé, že si u nás může stejně kvalitně zacvičit padesátiletá paní, která sedí celý život v kanceláři, stejně jako mladý vrcholový sportovec s olympijskými ambicemi.

DANIEL TÁBORSKÝ O BODYBEST CVIČENÍ

Daniel TáborskýDaniel Táborský

„Když jsem tu byl poprvé, byl jsem k tomuto cvičení také skeptický, říkal jsem si, že to bude nějaká blbost podobná těm z různých teleshoppingů, ale první trénink mě totálně zničil. Dva dny jsem nemohl pořádně chodit, což se mi ale líbilo, řekl jsem si, to je přesně ono. To je něco, co potřebuj, tady jsem se zničil. Navíc mě to baví více, než nějaká posilovna. I coby vrcholovému sportovci mi to má co dát, cítím, že moje forma jde nahoru. Rozhodně to má smysl, navíc cvičení v BodyBest šetří čas, máš tu naprosto dokonalý servis, nemusíš se tady s nikým dělit o stroje, činky, jako v posilovně. Cvičení tady se již stalo nedílnou součástí mého tréninku."

Dá se říct, že Dan funguje tak trochu jako pokusný králík?

Je to tak, určitě. Jsme rádi, že ho tady máme a můžeme na něm zjišťovat jak limity lidí, tak i našeho přístroje. Neděláme ale nic bez důkladné přípravy, konzultace, je to vždycky spolupráce mezi námi a sportovcem.

Co vlastně znamená zkratka EMS?

Volně přeloženo řízená elektrická stimulace svalů. Funguje to na bázi elektro-impulzů, které jdou do svalů v určitých hladinách a intervalech, záleží na tom, jestli se cvičí aerobně, silově, nebo má člověk zapnutý relaxační program.

Jednoduchá otázka: proč s tímto jednoduchým využitím elektrických impulzů nepřišel někdo dříve a proč by zrovna BodyBest měl potencionální zákazník věřit?

Je to snadné. Přišlo to z vesmírného výzkumu, tuto metodu využívali Rusové i NASA. Když se jim vraceli kosmonauti z vesmíru, měli totálně atrofované svaly, takže ty impulzy dostávaly později i přímo v raketách, aby k tomuto jevu nedocházelo. A jako se vším, se s tím šlo i do výzkumu pro normální lidi, jen bylo třeba tuto drahou záležitost zpřístupnit normálním smrtelníkům. Podobné přístroje se dodnes používají ve zdravotnictví a především fyzioterapii pro rehabilitaci. My kromě tréninku poskytujeme klientům i diagnostiku, zkoumáme, co s nimi trénink dělá, chceme se lidem věnovat komplexně, takže jim sestavujeme například i jídelníčky na míru a podobné věci. Sledujeme všechno – kromě základu i metabolický věk, kalorický příjem, skryté tuky, váhu kostí, prostě všechno. Zvláště pro sportovce je to hodně zajímavé. Ale nejen pro ně.

To zní hodně nákladně. Jak je to ve skutečnosti?

U nás začíná trénink na 350 korunách za jednu lekci – je v tom vstup, trenér, zapůjčení speciálního oblečení, jointový nápoj před tréninkem, sacharidovo-proteinové pití po něm, ručník, kosmetika v šatnách, diagnostika. Ta diagnostika je bič i pro nás, aby se lidé zlepšovali. Pokud s námi klient podepíše roční smlouvu, kdy bude chodit dvakrát týdně, dostane výše zmíněný servis i s nutričním plánem, každé tři měsíce má konzultaci s dietoložkou, tak musíme vidět posun. Jak říkám, je to motivace i pro nás, aby klienti viděli a cítili změnu.

Daniel Táborský v BodyBest / zdroj foto: BodyBestDaniel Táborský v BodyBest / zdroj foto: BodyBestJak často musí člověk chodit? A co kombinace s dalšími sporty? Že bych si v úterý zašel sem a ve středu večer šel hrát fotbal?

To si myslím, že není dobrý nápad. Hodně lidí nám nevěří a říká si, co s nimi můžeme za dvacet minut tréninku udělat za zázraky. Je třeba si ale uvědomit, že zde mu zabírá při cvičení devadesát procent všech svalů na těle najednou, bere to kyslík, glykogen, proto dvakrát týdně EMS bohatě stačí a rozhodně nebudete druhý den připravený na další trénink čehokoliv. Je to trošku jiná únava než z posilovny. Je potřeba, aby si tělo na podobnou zátěž zvyklo. Dan je ojedinělý případ, ten má u nás speciálně sestavený boxerský trénink a má opravdu výjimečnou kondici, teď mluvím o běžné sportující populaci.

Za jak dlouho mohou lidé vidět, že jim BodyBest pomáhá?

Zhruba po šesti trénincích. My to třeba ještě sami na číslech tolik nevidíme, ale klienti nám sami říkají, že to na sobě cítí, zpevní se jim tělo, postoj, narovnají se. A takovým nejtradičnějším ukazatelem je oblečení, na kterém změny člověk pozná nejlépe. Je to také o tom, jak moc je člověk k sobě přísný. Pokud bude chodit dvakrát týdně k nám do Body Best, ale večer sníte balíček chipsů u televize, nepomůže Vám ani svěcená voda.

Takže jen cvičení u vás nestačí?

To je jako se vším, nejen s Body Best. Pokud půjdete do fitness, zrušíte se, tělo vyhládne, vy se přejíte, tělo si v sobě všechno podrží, což je průšvih. Chce to řád a pospojovat trénink, výživu, odpočinek. Já lidem doporučuji k BodyBest tréninkům ještě doplňkovou aktivitu, běh, svižnější chůzi, pokud teda zrovna chce někdo redukovat. A pak není možné, aby se výsledek nedostavil. S tímto vším mi klientům pomáháme, u nás je to jednoduše full servis.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze