Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Nabuzený Adámek: Nejedu si jen pro výplatu, chci Krasniqiho porazit!

  • Napsal Antonín Vavrda

Tomáš Adámek / zdroj foto: archiv Tomáš AdámekTomáš Adámek / zdroj foto: archiv Tomáš AdámekPRAHA – Padla volba na něj. Když šéfové německé stáje SES Boxing hledali vhodného soupeře pro pětadvacetiletého Robina Krasniqiho (39-3), proti kterému by se měl vrátit zpět na vítěznou vlnu, jejich prst ukázal na mapě Evropy na Prahu a v ní trénujícího českého bijce Tomáše Adámka (20-1-8).

Třiatřicetiletý boxer s přezdívkou „Jumbo" má za sebou několik těžkých titulových soubojů a sám Krasniqi jej označil za velmi těžkého a zkušeného boxera. „Jeho slova mě těší. Je to fajn kluk. Ale chci vyhrát," tvrdí odhodlaně Adámek v rozhovoru pro Profiboxing.cz.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jak dlouho o zápase s Krasniqim víte?

Lukáš (Konečný) mi to zavolal v době, kdy jsem byl druhým dnem na dovolené v Egyptě. Takže o tom vím asi tak měsíc, beru ten zápas jako obrovskou příležitost do další kariéry.

Takže jste si zkrátil dovolenou po dvojzápase s Veleckým a Šalou?

Ne, zůstal jsem podle plánu i těch zbylých deset dnů a začal trénovat tam. Stejně bych se tam nudil, dostal jsem takto motivaci navíc. A po návratu domů už jsem najel na svou klasiku se svojí smečkou z Kutil Gymu.

To je přece jen trochu netradiční úvod přípravy...

Já měl před tím dva zápasy, takže fyzičku jsem měl, nevadilo mi to. Bylo to celkem zpestření, jiné místo, jiní prostředí, člověk trénoval a zároveň pak mohl odpočívat u moře. Pohodička.

S čím do toho zápasu jdete? Robin je boxer domácí stáje, favorit souboje, navíc má za sebou – ač neúspěšný – boj o titul mistra světa s Nathanem Cleverlym?

Beru to jako velikou šanci. Kdybych tam vyhrál, poskočil bych strašně vysoko v žebříčku. Naposledy sice prohrál s Cleverlym, ale to není žádná ostuda, je to výborný boxer. Přípravu jsme zaměřili na Robina, do zápasu dám všechno a uvidíme, co z toho nakonec vzejde.

Určitě se ale objeví hlasy, že si jedete do Německa jen pro slušnou výplatu...

Tak to určitě ne, abych to tam jel jen odboxovat, pro prachy a domů. Jak jsem řekl, taková šance se člověku naskytne jednou za pár let, beru to jako obrovskou šanci. Chci vyhrát.

Dá se říct, že je to minimálně za posledních pět let nejlepší boxer, se kterým se utkáte?

To bezesporu, žebříčkově na tom byl nejen za tu poslední dobu vlastně snad jen Uzelkov. Robin boxoval s výbornými soupeři, je kolem čtyřicátého místa na světě, to už něco znamená.

Na pondělní tiskové konferenci vás mimochodem pochválil. Jak se chvála z úst takového soupeře poslouchá?

Určitě mě to těšilo, v Německu mě asi znají, už jsem tam párkrát boxoval, Lukáš mě tam i vzal několikrát na sparingy. Je to hodný kluk, nechvástá se. Na zápas s ním se těším, ale zároveň udělám vše pro to, abych uspěl.

Když jste jezdil do Německa i na sparingy, potkali jste se někdy už s Krasniqim v ringu?

Ne, to ne. Potkali jsme se na jednom galavečeru, ale v ringu ještě ne. Byli jsem spolu na dopingu, pokecali jsme, je to fajn kluk.

Vy jste jeho prvním soupeřem po titulové porážce. Sám máte s tímto zkušenosti, jaké to je, zvládnout úspěšně duel, který následuje po zklamání v souboji s top soupeřem o velký titul?

Hodně záleží na každém klukovi zvlášť. Není snadné se s tím psychicky vyrovnat, ale Robin je Balkánec, to jsou tvrdí kluci, takže si myslím, že to pro něj nebude problém. Slabší povahy to možná zvládají hůře, ale myslím, že to nebude jeho případ.

Pro vás to bude třetí duel v rychlém sledu za sebou, jak vám podobné tempo vyhovuje?

Za sebe musím říct, že mi to nevadí, naopak. Příprava de facto pokračuje neustále, nevypadnete z ní, takže to potom ani tolik nebolí znovu do ní naskočit.

Boxuje se de facto za rohem, kdo všechno s vámi vyrazí a chystáte nějaký velký nástup, na který jsme od vás zvyklí z domácí scény?

Jede se mnou Tojla Hunanyan coby kouč, ale také celá jeho velká rodina, moji kamarádi. Určitě něco chystáme, uvidíme, co nám dovolí pořadatelé.

Mimochodem, všichni tři Češi, kteří se na galavečeru představí (Adámek, Konečný, Zechmeister), budete boxovat na úvod a za sebou...

Tak to je paráda, to bude alespoň pořádný kotel. Moc se tam těším, je to blízko, přijede hodně mých kamarádů, velkou podporu tam bude mít i Lukáš. Robin je favoritem, musí vyhrát, bude pod větším tlakem než já. Uvidíme, jak to nakonec dopadne.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze