Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Quillin: Konečný ustál údery, které by jiné poslaly k zemi!

  • Napsal Antonín Vavrda

Peter Quillin při rozhovoru po zápase s Lukášem Konečným / Profiboxing.czPeter Quillin při rozhovoru po zápase s Lukášem Konečným / Profiboxing.czWASHINGTON – Zažil hodně zvláštní noc. Američan Peter Quillin (31-0) naprosto bez pochybností porazil českého veterána Lukáše Konečného (50-5) a obhájil titul mistra světa WBO ve střední váze, přesto jej z ringu vyprovázelo bučení.

A kdo by čekal, že by to nechalo sebevědomého Quillina chladným, ten by se mýlil. Více jak hodinu po svém souboji dorazil mezi novináře v brýlích, slušivém tmavém obleku a po boku své krásné manželky, hodně smutný a zasmušilý, jako by právě byl v jiném světě...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jak byste zhodnotil souboj s Lukášem Konečným?

Byl to velmi těžký zápas a těžká výzva. Měl opravdu dobrou obranu, dělal jsem co jsem mohl, ale nedostal jsem se přes ni tak, abych ho poslal k zemi. Určitě se na ten zápas co nejdřív podívám na videu, abych zjistil, co jsem dělal špatně. Věřím, že mě tahle zkušenost posílí a příště se ukážu jako lepší šampion.

Vyhrál jsem naprosto přesvědčivě, ale překvapilo vás, jak dokázal váš soupeř vzdorovat?

Trénoval jsem hodně tvrdě, to vám garantuji. Ale žádný zápas není nikdy snadný a lehký.

V posledních třech zápasech jste si připsal dvanáct knockdownů (počítání soupeře, když je na zemi), proč to v zápase s Konečným nešlo?

Hele, mám jednatřicet zápasů, jednatřicet výher a z toho dvaadvacet před limitem. Pokaždé odvádím v ringu maximum, makám každý den. Bojovat co možná nejlépe je moje práce. Když budu dřít vždycky tak tvrdě, jako dosud, nemám se čeho bát. Dneska se to potvrdilo.

Mohl byste srovnat Konečného se svými předchozími protivníky?

Nikdy jsem neboxoval s někým takovým, jako je on. Je velmi tvrdý a odolný. Ustál ode mne údery, které by jiné poslaly k zemi!

Vás vyprovodili fanoušci z ringu bučením. Proč?

Asi proto, že jsem jim neukázal knockout. Někdy se to ale prostě stává, Konečný měl vůli a vytrvalost, chtěl v ringu vydržet, ať to stojí, co to stojí.

Koho byste si přál coby dalšího soupeře? Golovkina, Martineze, někoho jiného?

Přiveďte mi je klidně oba najednou v jednu noc a já si to rozdám s oběma. Nejdříve porazím Martineze, potom Golovkina.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze