Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Šampion Pejsar: Už se těším, až bude Šour ležet knockoutovaný u mých nohou

Václav PejsarVáclav PejsarPLZEŇ – Už jen pár dní zbývá do historické události v českém profesionálním boxu. V pondělí 16. října se uskuteční veřejná dražba o titulový duel v těžké váze mezi obhájcem Václavem Pejsarem (11-5, 9 KO) a Pavlem Šourem (6-0, 5 KO).

My vám nyní přinášíme povídání se šampionem, které je čerstvým přírůstkem do stáje Qwert boxing a který si rozhodně ohledně svého protivníka nebere příliš servítky. Ostatně toto mají oba kohouti společné...

Jak se těšíš na svoji obhajobu titulu? Oznámení termínu je vlastně za dveřmi...

Samozřejmě, že se na to moc těším. Oznámení data a místa se všichni dozvíme na veřejné dražbě v Plzni. A už tam to myslím bude velké. (úsměv)

VÍCE K ČESKÉMU BOXERSKÉMU RINGU:

Poprvé zažije český box veřejnou dražbu o nějaký zápas. A hned takto vyhecovaný. Jaké z toho máš pocity? Hrdost, nebo to nijak neřešíš?

Jsem rád, že můžeme něco nového, jako je dražba zápasu, všichni zažít. Kdo ví, třeba se tohoto kroku bude v budoucnu využívat i na českém území častěji.

Jaký je vztah mezi tebou a Pavlem Šourem? Je vaše špičkování na sociálních sítích hrané, nebo jste opravdu překročili tu hranici, kdy se už nemáte rádi?

Špičkování hrané rozhodně není. Těším se, až ho uvidím ležet na podlaze ringu po tvrdém knockoutu u mých nohou.

Šponuje celou situaci i fakt, že lidé, kteří stojí nyní za Pavlem, dříve pomáhali tobě?

Myslím, že určitě ano. Ale jsem rád, že to dopadlo takhle a já mohu být součástí stáje Qwert Boxing. Mají zde úplně jiný, naprosto profesionální přístup. Nemám nic proti Atom Gymu, je to kvalitní klub. Vadí mi jen určití lidé, kteří jsou s ním spojeni.

Takže se máme obávat toho, že se do sebe pustíte už na tiskovce?

Když tam nebudou mít někteří členové Pavlova týmu hloupé řeči, tak rozhodně ne. Já tam přijdu naprosto v klidu.

Pavel dal na facebook obrázek, že tě vezme do školy. Co si o tom myslíš? I o tom, že jsi vlastně brán – ač šampion – očima mnohých coby outsider?

Pobavilo mě to, beru to jako sranda. Na rovinu, každý máme své fanoušky a zjevně jich není málo. A o tom to vlastně je, proto se o našem souboji už dlouho hodně mluví a nyní ještě více. Někdo prostě věří mě, někdo Pavlovi. To, že jsem některými brán coby outsider, to je jejich věc. Pavel má za sebou hodně amatérských zápasu, ale v profi je stále ještě nováčkem, jeho soupeři – při vší úctě k nim – zatím za moc nestáli. Zatím ho nikdo z nich pořádně neotestoval. Takže pokud někdo někoho někam povede, tak já Pavla a to do školy profesionálního boxu. (s úsměvem)

Máš kolem sebe zcela nový tým. Jak si spolupráci momentálně užíváš?

Užívám si to a spousta věcí je pro mě zcela nových. Jsem rád za vstřícnost Qwert Boxing a za trenéry, kteří se mi nyní věnují, především Petr Klikoš a Filip Miňovský. Nepochybuji, že mě připraví na tisíc procent.

A jak vnímáš názory některých lidí, že není správné, když by měli dva plzeňští boxeři bojovat o titul v Praze. Týká se to vlastně hlavně tebe, protože, pokud dražbu vyhraje tvoje strana, v Plzni tento duel nejspíše nebude...

Proč by to nemělo být správně? Tohle není titul mistra Plzně, ale titul mistra České republiky. Lucerna je místo, kam se přesně tento duel hodí. Je to jako kdyby měl herec z regionálního divadla možnost hrát v Národním. Také do toho půjde. A stejně tak každý boxer chce bojovat v Lucerně. Druhé straně jde jen o peníze, chtějí na zápase vydělat, zatímco v případě Lucerny jde jen o to, aby tam mohl být. Že ho tam chtějí. Navíc, jak už všichni ví, můj zesnulý manažer Míra Pek byl spolupořadatelem Lucerny a já bych chtěl titul obhájit kvůli němu a pro něj právě tam.

Zatímco ty se chystáš vlastně čistě na Pavla, on si střihne na konci října duel s Filipem Hrgovičem. Co si o tom myslíš? A je pravda, že nabídka na tento zápas přilétla také k tobě?

No, asi to má Pavel dobře promyšlené. Dostane těžký knockout a já jen mohu doufat, že nebude až tak moc tvrdé, aby to jakkoliv ohrozilo náš souboj. Mě přišla nabídka na Hrgoviče stejně jako jemu na jeho debut i na ten zápas, na který nakonec kývl Pavel. Nám to ale nezapadá do plánů, které nyní máme. Priority s mým týmem máme trochu jiné, než pomáhat budovat rekord Hrgovičovi.

Už jsi to sám nakousl. Jak silnou motivací pro tebe je obhajoba titulu pro tvého nedávno zesnulého manažera a kouče Míry Peka a možnost jej ukázat na jeho počest 30. prosince v Lucerně, jejíž tradici s Matoušem Rajmontem právě on před devíti lety obnovil (ať už hned po vítězném zápase nebo třeba coby host, pokud by se boxovalo 16. 12. v Plzni)?

Neskutečná, to nejde ani popsat. Než se mu stala nehoda, po které upadl do kómatu, tak už s Pavlovým týmem jednal a pořád mi říkal, že si je naprosto jistý tím, že vyhraji. Nyní mám kolem sebe nový tým, který o mé výhře nepochybuje stejně jako Míra. A ten mě také k triumfu nad Pavlem dovede, společně dokončíme to, co Míra začal a pak mu s pásem nad mou hlavou tam nahoru poděkujeme!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze