Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Andy Ruiz vs. Hamer: mexický talent proti 'slabochovi'?

  • Napsal Antonín Vavrda

Andy Ruiz jr. vs. Tor HamerAndy Ruiz jr. vs. Tor HamerMACAO – Ano, ve světě těžké váhy se pohybuje hodně známějších boxerů, ale čas od času není od věci představit i ty méně známé. Navíc, když se jedná o dva prospekty, přičemž hlavně mexický mladík Andy Ruiz jr. (20-0) má dle mnohých – včetně našeho webu – před sebou velkou budoucnost.

V sobotu v noci v dalekém Macau mu bude soupeřem v boji o pozici v ratingu WBO a Mezinárodní titul této federace Američan Tor Hamer (21-2), který loni opanoval velmi slušně obsazený turnaj Prizefighter II. Na papíře je favoritem mladý Mexičan. Potvrdí to i v samotném zápase?

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Rychlost: Ani jeden nepatří mezi velké rychlíky, ale zároveň se zde nebaví o nějakých šnecích. V tomto ohledu hlavně čtyřiadvacetiletý Ruiz lidově „klame tělem". Přestože se rozhodně nepyšní atletickou postavou, v ringu má velmi slušný pohyb, navíc neustále pracuje i s tělem a hlavou.

To Hamer je na nohou paradoxně o něco pomalejší, i hlavu drží dost staticky na jednom místě, na druhou stranu jeho úderová rychlost je o něco vyšší než v případě Ruize. Právě proto dáváme oběma rivalům stejnou známku.

Verdikt: Ruiz 7 ; Hamer 7

Síla: 14 knockoutů z 20 vítězství, anebo 14 z 21? KO bilance Ruize a Hamera jsou téměř identické, ovšem silové předpoklady jsou dle posledních zápasů rozdílné. 188 centimetrů vysoký Mexičan vyhrál všech svých šest zápasů před limitem a především v souboji s Joem Hanksem demonstroval svůj postupný progres.

To stejně vysoký Hamer sice porazil před limitem Smitha i Manswella, oba souboje mu ale měly posloužit hlavně k tomu, aby mu pomohly najít zpět jeho ztracené sebevědomí. Suma sumárum, finální úder má momentálně silnější Ruiz.

Verdikt: Ruiz 8 ; Hamer 6

Obrana: Slabina obou boxerů, ovšem především u Ruize opět dochází postupně ke zlepšení. Jak už bylo psáno výše, snaží se být s ohledem na své fyzické propozice neustále v pohybu, nebýt snadným cílem. Ano, sem tam chytí nějaký ten zbytečný úder, ale častěji se mu dokáže vyhnout, nebo jej zablokuje krytem. Pokud se mu někdo přiblíží na tělo, dokáže většinu správně vyhodnotit, zda se přidržet, nebo být i v klinči aktivní. Je vidět, že si je svých slabin vědom a pracuje na nich.

Hamer tak pohyblivý není a inkasuje rozhodně více, než by s ohledem na své předpoklady měl. Po fyzické stránce má téměř ideální parametry, v ringu ale působí občas příliš křečovitě, toporně. Jakmile se dostane pod tlak prochází mu rukama až moc čistých úderů soupeře. Navíc kvůli své křečovitosti mu nevyhovuje boj na blízko, jakmile se k němu protivník přiblíží, má problémy, v klinčích dost chybuje.

Verdikt: Ruiz 6 ; Hamer 5

Útok: Silnější stránka obou soupeřů, ani jeden není typický jednodo-úderový knockoutér, ale především Ruiz dokáže na svůj věk relativně vyspěle číst soupeře a udeřit v pravý moment a jakmile si soupeře načne, už většinou nepustí. Vyloženě oblíbený úder nemá, možná se ale až moc soustředí na hlavu protivníka, údery na spodek téměř nepoužívá.

Stejně jako Hamer je relativně kvalitním technikem. Také třicetiletý Američan si většinou své protivníky postupně rozebírá, čeká na vhodný moment. V ringu se snaží využívat svojí přirozenou inteligenci, oba jeho rodiče mají diplomy z prestižních univerzit, na kterých zároveň i učí. Hamer se chová v ringu velmi systematicky, jeho kombinace jsou přesné, umí být i kreativní.

Verdikt: Ruiz 8 ; Hamer 7

Psychika: Hlavní zbraň Ruize. Je domácím boxerem, bezstarostným mladíkem, v kariéře zatím nezažil nějaký krizový moment. To Hamer je ve zcela odlišné pozici. Ti, co sledují těžkou váhu pravidelně, jistě viděli jeho souboj s Vjačeslavem Glazkovem, který Hamer jednoduše po špatném čtvrtém kole zabalil.

Až duel s Ruizem bude jeho skutečným testem, zda-li si srovnal „palici", nebo on i jeho tým zjistí, že je na box jednoduše příliš měkký a není přehnané tvrdit, že boxuje o svojí budoucnost. Pokud by se měla opakovat situace s Glazkovem, dá se téměř jistě říct, že by jeho kariéra v pouhých třiceti letech v neděli skončila.

Verdikt: Ruiz 7 ; Hamer 5

Celkem: Ruiz 7,2 ; Hamer 6 (Favoritem nejen na papíře je Ruiz, který je největším talentem mexické těžké váhy od dob Manuela Ramose a rozhodně má v plánu to dotáhnout dále než jen do pozice otloukánka hvězd)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze