Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Cunningham vs. Mansour: veteránský souboj o vše!

  • Napsal Vojtěch Šmahel

Steve Cunningham vs. Amir Mansour / zdroj foto: Profiboxing.czSteve Cunningham vs. Amir Mansour / zdroj foto: Profiboxing.czPRAHA – Již tento víkend budeme moct být svědky kvalitní podívané v nejtěžší váhové kategorii. Za pomyslný zlatý hřeb pak lze považovat souboj dvou amerických „veteránů", kteří však rozhodně neřekli poslední slovo.

V desetikolovém duelu o pás mistra USA se představí bývalý šampion organizace IBF v křížové váze Steve Cunningham (26-6) proti Amiru „Hardcore" Mansourovi (20-0). Kdo uspěje a prorazí do nejvyšších pozic žebříčků a možná obsadí o volné místo číslo 2 IBF? Jako tradičně vám nabízíme srovnání, které může trošku napovědět.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Rychlost: Pokud by měl mít v nějakém aspektu Steve Cunningham jasně navrch, tak právě v rychlosti a to jak té úderové, tak i pohybové. 190 cm vysoký bijec přezdívaný „USS" disponuje dlouhými pažemi (208 cm) a díky rychlému jabu a slušné technice dokáže dělat problém takřka každému soupeři.

To Amir Mansour (185 cm výšky, 188 cm rozpětí paží) není tak rychlý na nohou, avšak je velmi dynamický a i kombinace má velmi rychlé. Na rozdíl od svého soupeře nevyužívá tolik jabu, ale spíše silových úderů. Mansour však musí být rychlý, aby Cunninghama dokázal chytit a mohl zkracovat vzdálenost, protože tam je jeho síla.

Verdikt: Cunningham 8 ; Mansour 6

Síla: Cunninghamova Achilova pata. Už v křížové váze neměl drtivý úder, natož pak v těžké. V minulém srovnání, které bylo věnováno Stevovi před duelem s Tysonem Furym jsem mu udělil známku 4, nyní mu i díky tomu, že dokázal 206 cm vysokého obra poslat do downu, udělím známku vyšší, avšak jeho síla oproti dalším borcům ze širší špičky je spíše podprůměrná.

Naopak Mansour je silný dynamický bijec, který rád používá v dnešní době už dost přehlížený zvedák. Na druhou stranu to není borec, který by mohl Cunninghama utahat „věšícím" stylem a lá Fury, nebo Kličko.

Verdikt: Cunningham 5 ; Mansour 7

Obrana: Mansour je nátlakový bijec, který rád chodí z dvojitého krytu. Dá se očekávat, že půjde neustále vpřed a pokusí se Cunninghama postupně rozbíjet jednotlivými, silnými kombinacemi. Otázka je, jestli mu Cunningham svojí nepříliš velkou silou dokáže jeho kryt rozbít. On sám bude rozhodně bojovat z ústupu, chvílemi možná bude i utíkat a svého soupeře bude „ostřelovat" jabem, otázkou je, jak si poradí v případě boje na krátkou vzdálenost.

Verdikt: Cunnigham 7 ; Mansour 7

Útok: Možný scénář duelu jsem nastínil v přechozích řádcích. Mansour bude tím aktivnějším boxerem, jeho dosavadním kariéra byla založena opravdu na síle v ofenzivě a velmi pochybuji, že nyní se bude chtít změnit. Cunningham se bude soustředit na defenzivu s tím, že se bude snažit být co nejefektivnější a do duelu půjde s jasným cílem vybodovat Mansoura.

Verdikt: Cunningham 6 ; Mansour 8

Psychika: Oba borci vědí, že tento duel v případě neúspěchu bude jejich posledním „velkým" v kariéře. Z Cunninghamovi minulosti víme, že disponuje jednou z nejlepších muskulatur současné těžké váhy a že je vždy na svůj duel perfektně připraven.

Ani Mansour ale není sádelník ve stylu Solise a ve 40 letech se mu otvírá životní šance. Pokud svého soka jasně porazí, vstoupí okamžitě do podvědomí všech fanoušků, odborníků a promotérů, protože Cunningham není žádný journeyman a má značnou prestiž. Bude tento duel tím posledním před vytouženým bojem o titul mistra světa?

Verdikt: Cunningham 7 ; Mansour 7

Celkem: Cunningham 6,6 ; Mansour 7

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze