Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Hammer vs. Fury: srazí 'Kladivo' namyšleného obra?

  • Napsal Vojtěch Šmahel

Christian Hammer vs. Tyson Fury / zdroj foto: Profiboxing.czPRAHA – Zajímavý a dle serveru BoxRec.com pětihvězdičkový duel těžké váhy nás čeká již tento víkend. V souboji o Interkontinentální titul organizace WBO se v Londýně střetnou domácí neporažený obr Tyson Fury (23-0) s v poslední době se velmi zlepšujícím Němcem s rumunským původem Christianem Hammerem (17-3).

Kdo zvítězí v tomto souboji a prakticky si řekne o střetnutí se současným králem těžké váhy Vladimirem Kličkem (63-3)? O tom více v následujících řádcích.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Rychlost: Hammerovi určitě rychlost upřít nelze. Dokáže slušně našlapovat a tlačit na svého soupeře. Je velmi variabilní v kombinacích, které jsou velmi rychlé. Na druhou stranu na tom není rychlostně tak dobře, aby se dokázal dostat pod Furyho přední ruku a tím pádem i na dostřel. K tomu je potřeba skvělá práce trupem, kterou Hammer nemá.

Brit taktéž zaznamenal v poslední době velký výkonnostní progres, který se odráží i na jeho rychlosti. Ač to nikdy nebude boxerský elegán, dokáže svých paremetrů využít dokonale a co se týče rychlostní stránky, disponuje velmi slušným a rychlým jabem. I v dalších ohledech je třeba podotknout, že vzhledem k výšce 206 centimetrů je na tom rychlostně skutečně slušně.

Verdikt: Hammer 7 ; Fury 7

Síla: Obr z Manchesteru je na tom v tomto ohledu skvěle. A to nejen úderově, ale i fyzicky, což dokáže vzhledem k patřičné boxerské inteligenci perfektně využít. Kdo viděl souboj se Steve Cunninghamem pochopí o čem je řeč. Pokud se mu nedaří boxersky, je schopen Fury neustálým tlakem a klinčováním soupeře vysát natolik, že ten nakonec padne. Síla Furyho je především v přímých úderech.

Hammer není slabý, avšak ve všech aspektem je stále jen průměrným boxere a síla není výjimkou. Právě tato vyrovnanost „německého Rumuna" znevýhodňuje a v souboji s ostrovním bijcem staví do pozice jasného outsidera.

Verdikt: Hammer 7 ; Fury 9

Obrana: Fury rád boxuje s rukami u pasu s tím, že než se soupeř „přiblíží na dostřel" odrazí jeho atak předním jabem, který dokáže slušně vyslat z obou gardů. Pokud se soupeř přece jen přes tento obraný val dostane, je chycen do klinče.

Na druhou stranu je však Brit relativně zranitelný, do downu jej poslali jak Pajkič tak i Cunningham a to rozhodně nejsou žádní knockoutéři. Hammer boxuje v relativně kvalitním dvojáku. Nutno však říci, že pokud ho zle potrápil v předposledním duelu journeyman Konstantin Airich, co s ním asi provede Fury?

Verdikt: Hammer 7 ; Fury 6

Útok: Tento bod byl již dost nastíněn v předchozích řádcích. Fury si dokáže udržovat relativní aktivitu po celý zápas. Hammer bude muset v tomto duelu být pečlivý v defenzivě a pokoušet se jednotlivými silnými kombinacemi soupeřem otřást. Na anglické půdě bude velmi těžké Furyho vybodovat a tak, pokud si nejede Hammer vyzvednout pouze šek, bude jej muset knockoutovat.

Verdikt: Hammer 7 ; Fury 8

Psychika: Fury ukazuje, že má koule. Přece jen je oficiální vyzyvatel a jako „rozcvičkový" zápas si vybírá borce z elitní světové TOP 15. Tímto poukazuji na fakt, že například Wilder podobnou pozici „riskoval" v souboji s Jason Gavernem.

V posledních duelech zapracoval ostrovní „tlučhuba" na psychice a v ringu opravdu odvádí poctivou práci. Zlepšil přístup k tréninku a z obyčejného namyšleného floutka se stal opravdu adekvátní hrozba pro kohokoliv. Hammera čeká těžká zkouška a na rozdíl od posledních duelů bude v pozici jasného outsidera. Překvapí?

Verdikt: Hammer 6 ; Fury 8

Celkem: Hammer 6,8 ; Fury 7,6 (Favorit je jasný a cokoliv jiného, než vítězství Furyho před limitem bude velké překvapení)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze