Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Hurd vs. Trout: pošle americký talent svého krajana do důchodu?

Srovnání Hurd vs TroutSrovnání Hurd vs TroutPRAHA – Hned o tři světové tituly v lehké střední váze se bude boxovat v noci na neděli na galavečeru v Barclays Center v New Yorku. Pro naše srovnání si vybíráme ten papírově nejvyrovnanější a nejzajímavější. První obhajoba titulu IBF čeká na Jarretta Hurda (20-0, 14 KO), kterého vyzve bývalý mistr světa Austin Trout (30-3, 17 KO).

Bude slavit sedmadvacetiletý šampion, nebo naopak o pět let starší a daleko zkušenější vyzývatel?

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Rychlost: Dokud oba boxery nevidíte na stejné kameře a ve stejný okamžik, může si lidské oko pořádně pohrát s naší fantazií. Každopádně lehká rychlostí výhoda by měla být v tomto souboji na straně vyzývatele, který má lepší nohy i jednotlivé údery. Hurd má sice šikovné a rychlé ruce, v celkovém dojmu ale v tomto aspektu lehce zaostává.

Verdikt: Hurd 7 ; Trout 8

Síla: Ani jeden z boxerů není klasickým knockoutérem, který svého protivníka sestřelí jedním úderem. Oba ale dokáží postupnou destrukcí soupeře unavit a poté přidat rozhodující zásah. Ovšem i dle knockoutové bilance jsou v tomto ohledu vyrovnaní a mezi špičku lehké střední váhy rozhodně nepatří.

Verdikt: Hurd 7 ; Trout 7

Obrana: Také zde mají oba velké rezervy. Hurd se často spoléhá ve své obraně na reflexy, využívá pohybu hlavy a těla. V provazech umí celkem solidně pracovat, jeho dvojitý kryt je ale pořádně děravý. Pokud se ale bavíme o defenzivě Trouta, je to podobné. Také on často inkasuje zbytečné údery, občas „zamrzá“ při svých útocích, hodně sklání hlavu. Na jednu stranu jsou jejich obrany děravé, na druhou stranu mají nepříjemné styly a vyloženě čistě je lze zasáhnout hodně těžko.

Verdikt: Hurd 6 ; Trout 6

Útok: Elitní disciplína obou. Mladší Hurd dokáže skvěle využívat svých dlouhých paží a to jak v případě direktů, tak také u pákových úderů. Navíc umí velmi dobře všechno, těžko hledat jeho oblíbený úder, což z něj dělá velmi nepříjemného protivníka.

Zkušenější Trout je nebezpečný především svým otočeným gardem, který si ale Hurd vyzkoušel loni v listopadu v souboji s Ionutem Dan Ionem. Trout je ale rozhodně kvalitnějším bojovníkem než Rumun žijící v kanadském Montrealu. Umí zlobit ze své přední ruky, má rychlé kombinace, i dlouhý zadní direkt.

Verdikt: Hurd 9 ; Trout 9

Psychika: Pokud se dostanete až k titulu mistra světa, nemůžete být psychicky slabí, na druhou stranu Hurd je stále ještě hodně neprověřeným talentem. Nyní půjde do ringu poprvé s pásem světového šampiona a to už rozklepalo kolena lepším boxerům než on.

Trout nestál v ringu od těsné porážky s Jermallem Charlem loni v květnu, což je celkem dlouhá doba. V zápase sice nezklamal, přesto vyvstává otázka, zda má ještě stále chuť bojovat s nejlepšími a vyhrávat. Pokud ano, je natolik „omlácený“, že by měl mít po této stránce navrch. S trochou nadsázky se dá říct, že slabšího šampiona mu už promotéři za velkou louží najít nemohli.

Verdikt: Hurd 7 ; Trout 8

Celkem: Hurd 7,2 ; Trout 7,6 (Ani v jednom faktoru se nedá říct, že by měl být Hurd lepší, na druhou stranu, pravdu ukáže až samotný zápas. Byť je neporažený a šampionem, pokud ještě má Trout hlad po vítězství, mohl a měl by protivníka zaskočit a zdolat.)

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze