Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Joshua vs. Povětkin: obří setkání, které může dopadnout na obě strany

Srovnání Joshua vs. PovětkinSrovnání Joshua vs. PovětkinPRAHA – Už jen pár hodin zbývá do největšího zápasu těžké váhy letošního roku. Minimálně mezi těmi zatím potvrzenými. Brit Anthony Joshua (21-0, 20 KO) bude ve Wembley obhajovat své tituly WBA, WBO a IBF proti Rusovi Alexandru Povětkinovi (34-1, 24 KO).

Jak jejich setkání vypadá na papíře. Jdeme na to...

PŘEDCHOZÍ SROVNÁNÍ PROFIBOXING.CZ:

RYCHLOST: Oba patří v těžké váze mezi to nejlepší v tomto faktoru. Povětkinovi sice již je 39 let, přesto má stále obrovsky rychlé paže a také velmi slušné nohy. Byť ty přece jen občas zůstávají stát déle, než by měly. Joshua má rychlé jednotlivé údery, ale ještě rychlejší kombinace. Také jeho nohy jsou skvělé. Na to, jak je obrovský, mu lze jen málo co vytknout.

Verdikt: Joshua 9 ; Povětkin 8

SÍLA: Také zde jsou oba elitou. Joshua dosud nedokázal knockoutovat pouze Novozélanďana Josepha Parkera, byť s ním otřásl. Bylo ale také očividné, že se za ukončením před limitem vyloženě nežene. Fyzická a úderová síla Joshuy je extrémní, o tom není pochyb. Navíc stále ještě není v necelých devětadvaceti letech na svém maximu.

Povětkin je taktéž extrémně silný a tvrdý. Otázkou je, nakolik tento faktor v posledních letech ovlivňoval později zakázaný přípravek Meldonium. Proti Pricemu předvedl působivý knockout, pravdou ale je, že AJ má bradu přece jen o něco pevnější. Předchozí zápasy, kdy byl „čistý“ proti Hammerovi a Ruděnkovi doboxoval na body.

Verdikt: Joshua 10 ; Povětkin 8

OBRANA: Joshua se dokáže v defenzivě velmi slušně zabalit, stejně tak se dá očekávat, že bude proti startům Povětkina využívat klinče, nebo side-stepy. Občas inkasuje zbytečné údery, bude si muset dávat pozor na háky Rusa a také na jeho útoky na spodky, které nechává často celkem otevřené.

Povětkin má kvalitní práci tělem, ovšem s postupem únavy ji pochopitelně zpomaluje. Celou kariéru jej provází náchylnost na přední ruku vyšších soupeřů, proti Pricemu i dalším bijcům se ale přes ni dokázal dostat. Jediný, kdo jej dokázal zastavit byl Kličko, jehož jab byl v těžké váze možná nejlepší v historii.

Verdikt: Joshua 8 ; Povětkin 7

ÚTOK: Elitní disciplína obou, o tom není pochyb. Joshua je moderním typem boxera, tvrdý, atletický, dynamický, který dokáže kvalitně variovat údery. Bude zajímavé sledovat, s čím přijde proti Povětkinovi, který je úplně jiný než dosud všichni jeho soupeři.

Totéž ale platí také pro Rusa. Takto vysokého a zároveň dynamického protivníka v profiringu nepotkal. Na druhou stranu, je obrovsky zkušený, dovede dobře pracovat se spodky soupeře, má kvalitní útočnou přípravu a extrémně nebezpečné pákové údery. Jeho lehce naskočené háky jsou brutální a připomínají jistého Mika Tysona.

Verdikt: Joshua 10 ; Povětkin 10

PSYCHIKA: Ani jeden ze soupeřů nemá důvod si nevěřit. Joshua vypadá v klidu a v pohodě, u „Ruského Vítěze“ jsme si už na jeho slušné a klidné vystupování tak trochu zvykli. Po dlouhé době es utkávají dva gentlemani, kteří moc dobře znají své schopnosti a také dokáží uznat kvality svého soupeře.

Verdikt: Joshua 10 ; Povětkin 10

Celkem: Joshua 9,4 ; Povětkin 8,6 (Na papíře není o čem, Povětkin ztrácí a měl by tahat za kratší konec. A nejen pro to, že je o deset centimetrů menší.)

Pohled autora: Nejde než nesouhlasit s názorem Eddieho Hearna, že Povětkin je momentálně pro AJ extrémně nebezpečný soupeř. Ano, na jednu stranu by mu měl vyhovovat, jde dopředu napřímo, z osy, takže delší paže AJ, který se jistě zaměřil na jab, budou mít „otevřený den“. Jenže Povětkin je extrémně zkušený, pokud se Brit nesníží ke klinčované jako Kličko, tak se dokáže soupeři dostat na tělo, a jeho háky jsou velmi nebezpečné. Pokud neodejde kondičně, bude to postupem času otevřený boj na obě strany. Přesto si myslím, že reálnější je triumf Brita. A nejspíše i před limitem v pozdějších kolech.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze