Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Kličko vs. Pulev: Ukrajinský obr proti bulharské zdi!

  • Napsal Vojtěch Šmahel

Kubrat Pulev vs. Vladimir KličkoKubrat Pulev vs. Vladimir KličkoPRAHA – Již v sobotu večer budeme svědky – co se týče žebříčkového postavení – nejlepšího možného souboje v těžké váze. V souboji, kde půjde o tři ze čtyř nejvýznamnějších světových titulů, se utká ukrajinský multišampion Vladimir Kličko (62-3) s oficiálním vyzývatelem organizace IBF- Kubratem Pulevem (20-0).

Kdo uspěje v tomto souboji dvou v Německu velmi populárních borců? Jako již tradičně může malou nápovědu přinést naše srovnání.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Rychlost: Celé srovnání se bude odehrávat v duchu – Pulev je velmi dobrý, ale vždy tahá za kratší konec. Tak tomu je pochopitelně i v prvním bodu našeho srovnání. O Bulharovi se nedá říct, že je pomalý, naopak. Má velmi slušný pohyb po ringu, reflexy a rychlou přední ruku.

Ostatně tyto samé aspekty zdobí i Klička, avšak v jeho podání je vše přece jen o jeden stupínek na lepší úrovni. Z Vladimirových předností jde vyzdvihnout ještě rychlost kombinace přední direkt-zadní cross, která patří mezi nejlepší v historii těžké váhy.

Verdikt: Kličko 9 ; Pulev 8

Síla: Jedno staré modrou praví, že zápas těžké váhy může rozhodnout jediný povedený úder. Problém je, že Bulhar je cokoliv jiného, jen ne tvrdý knockoutér. Jeho styl boje je podobně jako u Vladimira založen na postupném rozebírání soupeře. Právě kvůli „nemožnosti" Klička seknout, mu experti nedávají příliš mnoho šancí na úspěch.

Vladimirova síla spočívá v jednotlivých úderech. Málokdy lze vidět Klička v delší, než tří-úderové kombinaci. Jeho pravačka by mohla kácet stromy, dokáže však skolit i Puleva? Nejjasnější atribut pro Klička.

Verdikt: Kličko 9 ; Pulev 7

Obrana: Oba boxeři se díky dokonale zvládnutému boji na distanc do defenzivy prakticky nedostávají. Pokud se jim již soupeř dostane blíže k tělu, oba dva jsou schopni je zachytit do klinče a souboj přerušit a opět získat svojí výchozí pozici. Dalo by se říci, že nás budou čekat velké boxerské šachy. Pokud do obrany počítáme i odolnost, kterou jsou oba – v případě Puleva slavně, v případě Klička neslavně, známí, vidím tento atribut vyrovnaně.

Verdikt: Kličko 8 ; Pulev 8

Útok: Oba borci se prezentují podobným stylem. Rádi své soupeře rozebírají. Jediný, leč velmi výrazný a důležitý rozdíl je ten, že Kličko, pokud cítí slabost svého soupeře, je schopen ho i ukončit.

Verdikt: Kličko 9 ; Pulev 8

Psychika: Pulev se v ringu prezentuje velmi sebevědomě. Ostatně zatím neokusil v profiringu hořkost porážky a na Vladimira si zdravě věří. I před zápasem se chová jinak, než Kličkovi předchozí soupeři. Nebojí se mluvit o věcech, které byly do nedávna tabu (dopingové testy Vladimira). Přípravu na životní zápas rozhodně nepodcení a můžeme čekat tu nejlepší bulharskou „Kobru", jaká kdy v ringu stála.

Vladimir je obrovský profesionál, takže nelze předpokládat, že by se na něm v zápase projevili nepříliš příjemné věci poslední doby (psychologická hra Puleva, situace v domovině, stalking Briggse, či starost o těhotnou partnerku). Vítr dávno odvál ty časy, kdy Vladimir po jedné povedené trefě soupeře začal zmatkovat.

Verdikt: Kličko 9 ; Pulev 8

Celkem: Kličko 8,8 ; Pulev 7,8 (bodový verdikt je jasný, na druhou stranu, žádný Kličkův soupeř ještě takové hodnocení nedostal a vyšší jen v odvetě s Arreolou kanadský bombarďák Stiverne. Jenže Kličko je jednoduše v těžké váze jiná liga. Zatím se mu nikdo ani nepřiblížil, na druhou stranu, kdo jiný by jej měl už potrápit, než právě Pulev? Bulhar rozhodně není bez šance na důstojnou porážku, nebo šokující výhru!)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze