Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Mago vs. Perez: Jak dopadne bitva neporažených leváků?

  • Napsal Vojtěch Šmahel

Abdusalamov vs. PerezAbdusalamov vs. PerezNEW YORK – Nejen ve Velké Británii se v noci na neděli utkají dvě neporažené supertíhy. Další střet dvou dosud neporažených pořízků v profesionálnm ringu nabídne také galavečer v New Yorku coby poslední předkrm před hlavním chodem v podobě duelu Golovkin-Stevens.

Proti sobě stanou talentovaní Magomed Abdusalamov (18-0) a Mike Perez (19-0). Vítěz desetikolové bitvy se rázem posune mezi zájemce o světové tituly a vpadne rozhodně minimálně do TOP 10 organizace WBC, kde se dle všeho očekává konec Vitalije Klička a díky tomu se rozjíždí „Hra o volný trůn".

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Kdo je favoritem boxerů, kteří jsou aktuálně sousedé v ratingu BoxRec.com, mají na kontě podobné profesionální zkušenosti a navíc jsou oba leváci? O tom více v našem srovnání...

Rychlost: Ač je Perez kubánské národnosti, rozhodně se nejedná o typického tanečníka. Tento na těžkou váhu podprůměrně vysoký (183 cm) bijec má sice pomalejší nohy, to však nic nemění na tom, že jeho ruce jsou velmi rychlé a i celkově nepůsobí těžkopádně, ale dynamicky a pohyblivě.

V tomto směru o sedm čísel vyššího ruského protivníka jasně převyšuje. Ten je naopak typický tank, který jde neustále dopředu s tím, že svého soupeře spíše přebije, než-li technicky či rychlostně přeboxuje. To ale netluče s tím, že by jeho kombinace postrádaly rychlost.

Verdikt: Abdusalamov 6 ; Perez 8

Síla: Právě hrubou silu lze hledat za rychlými knockouty Rusa přezdívaného „Mago", který dosud strávil v ringu v jednom zápase pět kol. O síle úderu a síle tlaku, který dokáže na soupeře vyvinout se proto nemusíme dále bavit. Otázkou však je, jak se Abdusalamov dokáže vypořádat s případným protáhnutím duelu do pozdějších kol. Má kondici na to, aby případně dokázal boxovat svým typickým způsobem 10 kol?

Perez dosud mezi profíky ukázal, že dokáže na soupeře jak vlétnout a duel ukončit brzy, tak i boxovat takticky celý počet vypsaných kol. Jít s Abdusalamovem do otevřené bitvy by byla od něj cesta do pekel, spíše proto očekávejme druhou variantu, když bude chtít svého soka přejet po takticky-technické stránce.

Verdikt: Abdusalamov 9 ; Perez 7

Obrana: Velká neznámá právě proto, že je jejich dosavadní soupeři dosud příliš neprověřili. I z toho mála, co ale víme, je jasné, že Perez je na tom v defenzivě lépe. Abdusalamov okusil podlahu ringu v souboji s McClinem a ač se leváci obecně více odkrývají, je to u něj znatelnější, než u Pereze. V tomto směru bude hodně záležet, jakým způsobem bude osmadvacetiletý Kubánec neustále útočícího o čtyři roky staršího protivníka kontrovat a jak přečká jeho očekávaný tlak v úvodních kolech.

Verdikt: Abdusalamov 6; Perez 7

Útok: Jak bylo již předesláno, Abdusalamovův útok je velmi silný, avšak to samé lze říci i o Perezovi, který se sice v posledních zápasech prezentoval trošičku pasivněji, než v počátku kariéry, ovšem proti ruskému pořízkovi by se mu mohly jeho zkušenosti s desetikolovými souboji náramně hodit.

Verdikt: Abdusalamov 8 ; Perez 7

Psychika: Oba borci se v ringu prezentují velmi sebevědomě, Perez věren své přezdívce „Rebel" občas trochu nesportovně provokuje soupeře různými gesty a posměšky, případně průpovídkami. To se ale nyní očekávat příliš nedá. Jisté je, že ani jeden z boxerů přípravu nepodcení, Pereze si vzali pod částečnou ochranu Kličkové, Abdusalamova tréninková morálka je vyhlášená.

Dá se proto čekat, že v ringu od obou uvidíme maximální nasazení a možná to nejlepší z nich samých, co dosud museli předvést. Místo konání i manažerské zákulisí hrají spíše ve prospěch Abdusalamova, právě proto v tomto faktoru dostává o bod vyšší známku.

Verdikt: Abdusalamov 8 ; Perez 7

Celkově: Abdusalamov 7,4 ; Perez 7,2 (Výsledkově vyrovnané srovnání rozhodnou úvodní kola. Pokud tlak Abdusalamova vyjde vniveč, bude slavit Perez)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze