Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Martirosyan vs. Andrade: Kdo bude poprvé mistrem světa?

  • Napsal Antonín Vavrda

Martirosjan vs. Andrade / zdroj foto: Profiboxing.czMartirosjan vs. Andrade / zdroj foto: Profiboxing.czPRAHA - Nonita Donaireho a Vica Darchinjana jsme vám již přestavili, nyní je na řadě druhý ze tří vybraných duelů z galavečeru pod hlavičkou Top Ranku v americkém Texasu – souboj o prozatímní titul mistra světa v lehké střední váze WBO mezi Vanesem Martirosjanem a Demetriem Andradem.

Že si podobný titulový zápas vybavujete? Pak správně – loni v dubnu se ve stejném souboji utkali Lukáš Konečný a Salim Larbi. A jelikož ani Zaurbek Bajsangurov není zrovna příkladným mistrem světa, je nyní v sázce jeho titul znovu. A ač to zní neuvěřitelně, o titul v této váze, této organizace si čistě američtí bijci zaboxují poprvé po pěti letech. Jak jejich střet dopadne?

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Rychlost: Slovní spojení „čistě američtí" není pochopitelně tak úplně přesné. Vanes Martirosjan je jak jméno napovídá stejně jako Darchinjan původem Armén, jenže na rozdíl od svého staršího krajana ve státech dlouhodobě žije a dokonce je reprezentoval na olympiádě v Aténách.

Už tam prokázal slušné, rychlé kombinace, lehké, přesto možná až příliš statické nohy. 183 centimetrů vysoký bijec má velmi slušnou přední ruku, jenže nyní bude mít proti sobě ještě o dva centimetry vyššího a hlavně rozpětím paží delšího Andradeho (185 ku 195). A pravdou je, že i rychlostně lépe vybaveného Andradeho...

Verdikt: Martirosjan 7 ; Andrade 8

Síla: Sedmadvacetiletý Martirosjan, který v amatérech dokázal poslat na prdel a porazit Austina Trouta, zdolal Andrého Berta či dostat do počítání a přeboxovat Tima Bradleyho, je rozhodně nebezpečným boxerem. Otázkou je, zda-li nebyl nebezpečnější právě v amatérském ringu, než nyní v tom profesionálním.

Martirosjan sice knockoutoval 21 ze 34 soupeřů, jenže až na Saula Romana žádné známější jméno a ani Roman není zrovna z nejodolnějšího materiálu. Také po této stránce by na tom měl být lépe jeho o dva roky mladší soupeř.

Verdikt: Martirosjan 7 ; Andrade 8

Obrana: Jestli má někde americký Armén slabinu, tak zde. Právě Roman, ale i další soupeři jej dokázali dostat do downu a ne náhodou. Svěřenec Freddieho Roache má stejný neduh jako jeho krajan Darchinjan – dvojitý kryt nezná, jeho duckingy a povolení také nenesou značku špičkové kvality.

Nyní navíc bude stát proti soupeři, který má delší paže a slušnou přední ruku. To se může ukázat jako smrtící kombinace. Defenziva Andradeho také není bez chyb a ještě ani zdaleka nebyla plně otestována, přesto se dokáže solidně schovat za přední rameno, stejně jako pracovat tělem, povolovat.

Verdikt: Martirosjan 6 ; Andrade 8

Útok: Martirosjan umí zaútočit přesně, ale také občas jako kdyby ztrácel koncentraci a hodně do úderů přepadává, chodí vpřed dost otevřený, navíc Andrade je v mnohém (šlachovitou postavou s velkým rozsahem paží) podobný Larovi, se kterým Martirosjan remizoval (po cutu po devátém kole). Uvidíme, kdo z této podobnosti vytěží více. Andrade je totiž kromě jiného také stejně jako Lara obrácený gard.

A také velmi nebezpečný. I přes svojí výšku se totiž nebojí boxovat také na kratší vzdálenost, ve kterých se dokáže dobře bránit i trefovat soupeře. Rodák z Providence je technický, šikovný bijec, který má ale v ofenzivě jisté mezery. Knockoutovou bilanci má sice skvělou, ovšem proti ne úplně top boxerům.

Verdikt: Martirosjan 8 ; Andrade 7

Psychika: Oba jsou neporažení, takže nemají důvod se svého soupeře obávat, pro oba to bude první duel o titul mistra světa. Bodík navíc získává Martirosjan za to, že má na kontě více zápasů, s lepšími soupeři, navíc se několikrát dokázal postavit a vyhrát z downu, což rozhodně není známka slabocha, naopak. Andrade dosud skutečně tvrdou zkouškou kariéry neprošel.

Verdikt: Martirosjan 8 ; Andrade 7

Celkem: Martirosjan 7,2 ; Andrade 7,6 (lépe nám z tohoto hodnocení vychází Andrade, hlavně díky kvalitnější obraně a přesné přední ruce. Martirosjan neumí udržet koncentraci na sto procent po celý zápas a za to bude v noci na neděli pykat.)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze