Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Thompson vs. Solis II.: Jak dopadne druhý duel milovníků mekáče?

  • Napsal Antonín Vavrda

Thompson vs. Solis / zdroj foto: Profiboxing.czThompson vs. Solis / zdroj foto: Profiboxing.czPRAHA – Třikrát odloženo a posunuto, čtyřikrát změněno místo konání. Nakonec ale na dlouho očekávanou odvetu mezi Kubáncem Odlanierem Solisem (20-2) a Američanem Tonym Thompsonem (39-5) přece jen dojde.

Očekávaná není ani tak kvůli nějakému špičkovému boxu, ale spíše ze zvědavosti, cože to především čtyřiatřicetiletý Kubánec opět předvede v ringu. A zda již definitivně neskončí jeho nepříliš povedená profesionální kariéra.

DALŠÍ INFORMACE K ZÁPASU THOMPSON VS. SOLIS II.:

Rychlost: Odlanier Solis coby amatér, nebo v tréninku po boku o dvě hlavy menšího a 70 kg lehčího Guillerma Rigondeauxe a Odlanier Solis v profesionálním zápase? To jsou naprosto rozdílní muži. Kubánec po příchodu do Ameriky podlehl kouzlu rychlého stravování, což je na jeho postavě znát. A projevilo se to i na rychlosti nohou.

V tomto ohledu jsou si s americkým soupeřem podobní. Ten stravování také příliš neřeší, v jeho případě to po něm ani nikdo nechce. Oblíbenost McDonalda za deset, rychlost za sedm. U obou...

Verdikt: Thompson 7 ; Solis 7

Síla: Silově jsou na tom oba podobně – co se týče knockoutové bilance i toho, co jsme viděli v ringu v prvním zápase. Američan je fyzicky silnější, Solis ve svých úderech přesnější, čímž svůj silový deficit maže. Pokud se nestane zázrak, tak se dá čekat podobný průběh jako prve a tak by úderová síla tím hlavním atributem být neměla.

Verdikt: Thompson 7 ; Solis 7

Obrana: Ano, reflexy má Kubánec skvělé. Jenže k čemu jsou dobré, když musíte rozhýbat třicet kilo špeků a ještě u toho chcete tančit na nohou. Ano, pořád to stačí k tomu, aby se nedostal se soupeřem jako je Thompson do nějakých výrazných problémů, na druhou stranu Solis inkasuje více, než by se jeho trenérovi i manažerovi líbilo. Thompson má podobný styl defenzivy, navíc je podobně odolný, ani jeden z rivalů pak nebude mít velkou potřebu bojovat na krátkou vzdálenost. Další vyrovnaný faktor.

Verdikt: Thompson 7 ; Solis 7

Útok: Před prvním soubojem byl na tom v našem hodnocení lépe Kubánec, jenže opět – talent a šikovnost nestačí, pokud vám chybí vůle a snaha něčeho dosáhnout. Američan si sice vystačí jen s dlouhou přední rukou a ostrým zadním crossem z obráceného gardu, na druhou stranu, proč by předváděl něco více, když mu jeho úsporný styl vynesl už daleko více profesionálních úspěchů než v případě opěvovaného věčného talentu jménem Solis?

Verdikt: Thompson 8 ; Solis 7

Psychika: Hlavní faktor duelu! Kubánec v amatérech zbil na počkání kohokoliv ze současné světové špičky, jenže přechod k profíkům a odchod z rodného ostrova z něj postupně udělal průměrného boxera s obřím nenaplněným talentem. Pokud se připraví tak, jako v posledních třech letech, starý lišák Thompson jej opět s přehledem vypinká.

Nebo se Solisem ostudný fakt, že by jej měl podruhé porazit muž, který se boxu začal věnovat až těsně před třicítkou, konečně zamává a donutí ukázat to, co v něm opravdu je? Bohužel pro něj, tomuto scénáři už příliš lidí nevěří.

Verdikt: Thompson 8 ; Solis 6

Celkem: Thompson 7,4 ; Solis 6,8 (V prvním souboji byl Kubánec favoritem, pokud by jím byl i v odvetě, znamenalo by to nerespektovat výkony a úspěchy jeho soupeře. Thompson půjde do zápasu se svým obvyklým klidem, obvyklou taktikou a pokud na jeho hru Solis opět přistoupí, dopadne stejně jako před necelým rokem)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze