Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Towers vs. Browne: jak dopadne srážka náklaďáků?

  • Napsal Antonín Vavrda

Lucas Browne vs. Richard Towers / zdroj foto: Profiboxing.czLucas Browne vs. Richard Towers / zdroj foto: Profiboxing.czHULL – Taháky víkendu jistě mnozí vidí v galavečeru v New Yorku, na kterém se představí mimo jiné Gennadij Golovkin či Magomed Abdusalamov, jejichž zápasy s Curtisem Stevensem, respektivem Mikem Perezem vám také nabídneme v našem srovnání.

Jako první jsme se ale zaměřili na jiný duel, který přineseme ve spolupráci s www.onlajny.com také v sobotní on-line reportáži – souboj dvou urostlých chasníků s kriminální minulostí Richarda Towerse a Lucase Browna.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jak dopadne tento duel neporaženým bijců v eliminaci o šanci zaboxovat si o na ostrovech velice prestižní pás Commonwealthu v těžké váze? To se vám pokusíme napovědět na následujících řádcích v našem srovnání...

Rychlost: Výška Towerse? 203 centimetrů. Výška Browna? Dle BoxRec.com 193 cm, Sherdog.com (statistiky MMA) uvádí 196 cm. I z toho je zřejmé, že se rozhodně nebude jednat o extrémně rychlostně vybavené bojovníky.

Mírně navrch, jak co do pohybu, tak do rychlosti paží by mohl mít Towers, Browne tyto nedostatky s ohledem na obrovitou 120kilovou postavu ale dokáže kompenzovat dobrým našlapováním si protivníků. V ringu tak sice možná působí těžkopádně, své soupeře si ale vždy dokáže dostat tam, kam potřebuje.

Verdikt: Towers 6 ; Browne 6

Síla: I s ohledem na výše zmíněné parametry, které doplňují váhy 110 a 120 kilogramů, by bylo jistě něco špatně, kdyby v tomto parametru nedisponovali. Co se týče složených soupeřů, oba se mohou chlubit zhruba stejnou statistikou – Towers ukončil před limitem 11 ze 14 zápasů, jeho soupeř pak 15 ze 17.

Browne je střelcem po všech stránkách. Čtyřiatřicetiletý Australan začal s bojovými uměními naplno až v roce 2007, od té doby stihl v kleci a ringu celkem 25 zápasů. V ultimátech skončily všechny jeho duely před limitem (6-2), v profiringu mu s obtížemi vydrželi všechna vypsaná kola obranář James Toney a neznámý Clarence Tillman.

Stejně starý Towers se pohybuje ve světě bojových umění zhruba stejně dlouho. Poté, co si odpykal 6,5 let z třináctiletého trestu za únos a mučení muže, vstoupil nejdříve do amatérského ringu a stejně jako Browne rozdává bolest od roku 2009 také mezi profesionály.

Verdikt: Towers 8 ; Browne 8

Obrana: Slabina obou bojovníků, kterou by měl naplno otestovat vzájemný duel. Ani jeden ze soupeřů není zvyklý ustupovat, a oba měli v posledních duelech jisté problémy. Towers hodně kontroverzně porazil Gregoryho Tonyho, když jej po obrovských trablích doslova dotlačil do devátého kola ringový sudí.

Browne pak byl poprvé v kariéře počítán v ostré přestřelce s Travisem Walkerem, i když taktéž kontroverzně, jelikož se jednalo o jasný úder do temene hlavy, navíc Browne při pohybu vpřed uklouzl.

Tak, či onak, obrana obou boxerů vlastně neexistuje, jakmile se někdo dostane Towersovi přes jeho paže, má obrovské problémy, Browne pracuje podobně jako Kličkové, kohokoliv, kdo se k němu přiblíží, tak klinčuje, boj na blízko mu jednoznačně nevoní.

Verdikt: Towers 5 ; Browne 5

Útok: Knockoutovou bilanci mají sice oba skvělou a přestože Towers má na rozdíl od Browna za sebou i amatérskou kariéru, je v tomto ohledu zajímavějším a pestřejším boxerem právě podsaditý Australan s přezdívkou „Bid Daddy".

Towers se často spoléhá na rozbíjení soupeře přední rukou a následní knockoutový úder ze zadního crossu, Browne vyloženě oblíbený úder nemá. Na současnou těžkou váhu ale používá nezvykle často – a účinně – přední, i zadní zvedáky, do kterých dokáže solidně vytočit své obrovské tělo. Oba se ale při svých ofenzivních výpadech zároveň i hodně otevírají.

Verdikt: Towers 6 ; Browne 8

Psychika: Towers po posledním zápase s Tonym neboxoval více jak rok, jelikož během odložení souboje s Brownem náhradu nehledal. Browne má za sebou solidně zvládnuté duely se stárnoucími, přesto stále respektovanými Jamesem Toneym a Travisem Walkerem.

Oba s přehledem přeboxoval a i fakt, že kývl na to, že se odložený duel přesune s Austrálie (Towers nedostal kvůli své kriminální minulosti víza, pozn. redakce) na ostrovy, svědčí o tom, v jaké se aktuálně nachází pohodě.

Verdikt: Towers 7 ; Browne 8

Celkem: Towers 6,4 ; Browne 7 (Browne má za sebou lepší protivníky, působí v ringu i bez amatérské kariéry boxersky lépe než vytáhlý Towers, který navíc měl dosud v obou svých delších duelech fyzické problémy, Australan by měl zápas vyhrát, ať již před limitem, tak i na body)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze