Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Usyk vs. Bellew: ukrajinský technik proti loučícímu se britskému rváči

Srovnání Usyk vs. BellewSrovnání Usyk vs. BellewPRAHA – Jeden z vrcholů letošního podzimu je zde. V sobotu večer se proti sobě v Manchester Arena postaví Alexander Usyk (15-0, 11 KO) a Tony Bellew (30-2-1, 20 KO), aby si to rozdali o tituly WBC, WBA, IBF a WBO v křížové váze.

Pro Usyka by mělo jít o poslední duel v této váze, pro Bellewa o boxerskou derniéru jako takovou.

PŘEDCHOZÍ SROVNÁNÍ NAŠEHO WEBU:

RYCHLOST: Jednatřicetiletý Ukrajinec je na tom pohybově fantasticky. Až se občas nechce věřit tomu, že se takto může pohybovat devadesátikolový muž. Navíc plných dvanáct kol, když na to přijde. Navíc v harmonii s jeho nohami jsou také paže. Prostě orchestr, kterému lze jen stěží něco vyčíst.

O čtyři roky starší Bellew není pomalým boxerem. Má rychlé jednotlivé údery, pokud dostane soupeře do provazů, pak má i velmi rychlé kombinace. Na nohou je to ale přece jen o něco slabší, jeho pohyb je ale na druhou stranu velmi účelný. Prostě již zde se střetávají dva naprosto odlišné styly.

VERDIKT: Usyk 10 ; Bellew 8

SÍLA: Knockoutová bilance mluví sice jasně pro Usyka, na druhou stranu. Od chvíle, kdy začal potkávat opravdu silné protivníky, tedy zápasu s Polákem Krzysztofem Glowackim – ze šesti duelů ukončil před limitem jen dva. Navíc stále platí, že vyloženě knockoutovým úderem neoplývá, spíše své soupeře systematicky demoluje.

Bellew dlouho platil za „pinkálka“, který se především dokáže porvat, ukončit kvalitní soupeře mu ale nešlo. Jenže přešel do křížové váhy a najednou to šlo, k zemi poslal postupně Makabua, Florese a dvakrát Hayeho. Navíc ve druhém případě tvrdě, brutálně, nekompromisně.

VERDIKT: Usyk 7 ; Bellew 8

OBRANA: Viděli jste dosud v profesionálním ringu Usyka v problémech? Otřeseného? Nikoliv. A může za to především jeho precizní defenziva, které lze opravdu jen stěží cokoliv vyčíst. Skvělý pohyb, práce na nohou, práce s úhly, čtení soupeře, umí se zabalit také do dvojitého krytu.

Defenziva jeho protivníka jisté skuliny skrývá, především nemá rád práci přední ruky soupeřů, nyní bude stát proti otočenému gardu. S těmi to má v titulových zápasech 1-1. Silovějšího Makabua dokázal zničit, technický Stevenson si s ním ještě o váhu níže pohrál.

VERDIKT: Usyk 10 ; Bellew 8

ÚTOK: Opět skvělá to Usykova disciplína. Byť pokud má někde „slabinu“, pak zde. Občas to působí, že se daleko více než na ukončení soupeře, soustředí na to, aby neudělal chybu, že by do někdy mohl více zatlačit na pilu, přitvrdit, ale on ne. Jinak ale kombinačně, nebo co se týče volby úderů, je brilatní.

Bellew je rváč z ulice. Z drsných liverpoolských tříd i zákoutí. Coby tlusté dítě se musel umět ohánět rukama, jinak by byl bit. A to se projevuje také na jeho boxerské stylu. Je tvrdý, nepříjemný, otravný, umí skvěle načasovat své údery, kombinace, jen se občas zbytečně ve svých útocích otevírá a bývá zranitelný na kontry.

VERDIKT: Usyk 9 ; Bellew 9

PSYCHIKA: Usyk je šampion. Sjednotil křížovou váhu, vystřílel vše, co mohl, nyní proti němu stojí poslední jméno, kterému za pasem chybí. Jeho styl je téměř nepřekonatelný, je rychlejší, je mladší i šikovnější než jeho soupeř. Nemá se čeho bát.

Bellew se veze na neskutečné vlně. Kdo by to byl do něj po porážce od Stevensona řekl. Jenže právě tehdy se u něj projevila škola ulice. Nesložil se. Ne, změnil se, poučil a jeho následná série bere dech. Ano, David Haye už byl v zápasech s ním daleko za zenitem, přesto, ruku na srdce: kdo čekal, že ho dvakrát ukončí před limitem?

VERDIKT: Usyk 10 ; Bellew 10

CELKEM: Usyk 9,2 ; Bellew 8,6 (Jde o souboj dvou špiček křížové váhy a dle toho také musí vypadat naše hodnocení.)

NÁZOR AUTORA: Bellew před duelem opakuje, že je to jeho rozlučka s kariérou. Ne, proto, že by se cítit starý, ale Usyk je poslední pravou motivací ještě jednou do ringu vlézt. A je to pochopitelné, nic více už opravdu dokazovat nemusí. Osobně si myslím, že Usyk dosud neměl tak těžkého soupeře. Byl jsem trochu za blázna, když jsem mu věřil už proti Hayemu. A věřím, že je schopen Usyka potrápit. A pokud ten přistoupí na jeho styl boje, může i tentokrát šokovat celý boxerský svět.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze