Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Abraham podruhé králem. Kdo dále? Stieglitz, Sturm, nebo Golovkin?

  • Napsal Antonín Vavrda

Abraham vs. Smith / zdroj foto: Boxingscene.comAbraham vs. Smith / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Byla to odveta, co měla pořádný říz. Ale která se zároveň nesla v duchu potvrzení výsledku prvního souboje. Také tentokrát byl Němec Arthur Abraham (42-2) nad síly Brita Paula Smitha (35-5). Titul mistra světa WBO v super střední váze zůstává na kontinentu.

Byla to opět drsná bitka. Na jedné straně silově skvěle vybavený Abraham, který se zároveň dokáže parádně schovat do svého dvojáku, na druhé rozlítaný, ovšem velmi šikovný Smith, který rád rána rozdává a zároveň se nebojí je přijmout.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Párkrát mě chytil. Měl jsem problémy, ale ustál to. Především údery na spodek mi braly hodně sil. Ale můžu se domů vrátit se vztyčenou hlavou. Ostudu jsem si neudělal. Boxoval jsem těžký zápas s mužem, před kterým je v naší váze pouze Carl Froch. Stále si myslím, že jsem ho poprvé porazil, ale to už pryč. Dneska byl lepší," okomentoval odvetu pětatřicetiletý Smith.

Jeho stejně starý vrstevník ze druhého rohu měl pro něj také jen slova chvály. „Byl to těžký souboj, on se snažil až do konce, bojoval tvrdě, ale férově. Má můj respekt," pronesl Abraham, který rivalovi před duelem sliboval za jeho nářky po prvním měření sil tvrdý knockout.

Na ten sice nedošlo, smutnit ale také nemusel. Světový titul si totiž ponechal ve svém držení a nyní může vyhlížet další výzvy. Je jasné, že největší pozornost jeho i manažerů bude směřovat ke dvojici Robert Stieglitz-Felix Sturm. S prvním jmenovaným si poslední tři roky přetahuje zmíněný pás, o souboji s další německou legendou se u našich západních sousedů mluví již několik let.

Nikdy na něj ale zatím nedošlo, obě strany naposledy neúspěšně jednaly loni v létě. „Uvidíme, koho mi postaví. Rád bych jednoho z nich, ale více nechávám na svém manažerovi," přidal svůj pohled na věc bijec přezdívaný „Král Artuš". Je jisté, že především ve druhém případě by si cestu k obrazovkám našlo ještě více, než čtyři miliony diváků, jako tomu bylo o sobotní noci.

Abrahamovi se navíc otevírá ještě jedna možnost. V Německu se po víkendu začalo nenápadně mluvit o jeho střetu s vládcem střední váhy Gennadijem Golovkinem. Ten má v Německu taktéž velmi silné fanouškovské zázemí a případná sledovanost šlágru dvou tvrďáků boxujících atraktivním, přesto tak rozdílným stylem by mohla atakovat i čísla Vladimira Klička (8 a více milionů diváků). A na koláč sledovanosti pochopitelně slyší všude. Německo nevyjímaje...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ARTHUR ABRAHAM VS. PAUL SMITH II.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze