Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Ani 'tři oči' Butemu na Pascala nestačily

  • Napsal Antonín Vavrda

Pascal vs. Bute / zdroj foto: www.hbo.comPascal vs. Bute / zdroj foto: www.hbo.comMONTREAL – Měla to být vyrovnaná bitva dvou špičkových bijců polotěžké váhy. Jenže z duelu Jeana Pascala (29-1-2) a Luciana Buteho (31-2) o tituly WBC (Diamantový) a NABF této divize se stala jednoznačná záležitost pro prvně jmenovaného.

„Nemám pro to vysvětlení. Nemůžete vyhrát zápas jednou rukou, Lucian musí boxovat oběma, stejně jako všichni ostatní. Pascal vyhrál, protože to byl vlastně jen jeho zápas, Lucian se vlastně za celých dvanáct kol nedostal do tempa, přitom jsem se na tento zápas připravovali rok," pronesl zklamaný kouč „rumunského" Kanaďana Stephan Larouche.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jeho svěřenec boxoval celý zápas přehnaně opatrně, rozjel se vlastně jen v posledním kole, kdy se navíc potýkal s nepříjemně roztrženým kořenem nosu, což komentátoři překřtili na „třetí oko". Ve dvanácté rundě totiž Bute vyslal na Pascala skoro čtvrtinu všech svých úderů během celého zápasu a třetinu těch, které našly cíl.

Statistiky Pascal vs. ButeStatistiky Pascal vs. ButeBylo to ovšem také způsobeno tím, že Pascal v posledních dvou kolech začal dělat blbinky a demonstroval svojí dominanci tím, že se nechal čistě zasahovat, aniž by s ním výrazněji otřáslo. „Byl jsem na něj skvěle připravený. Všechno co udělal, jsem očekával. Prostě jsem byl pro něj příliš velké soustu," hýřil jednatřicetiletý rodák z Haiti sebevědomím také po zápase.

Je otázkou, zda-li Butemu nakonec spíše dlouhá pauza od posledního zápasu s Gračevem spíše neuškodila, než pomohla. Sám třiatřicetiletý Rumun sice po zápase řekl, že chce pokračovat v kariéře a že ač prohrál zaslouženě, ukázal pochybovačům, že nemá „skleněnou bradu", na to se dá ale také pohlížet z druhého úhlu.

Dříve ofenzivní mlátička totiž od Frochova výprasku z roku 2012 předvedla podobně opatrný výkon také proti zmíněnému ruskému rváči. Je otázkou, jestli mu tyto souboje pomohou ke znovunabytí ztraceného sebevědomí, nebo dopadne jako například Kanaďan David Lemiuex. Ten po dvou porážkách od Rubia a Alcina už dva roky boxuje s podřadnými soupeři.

Rozdíl je ale v tom, že rodákovi z Montrealu je teprve pětadvacet let a celou kariéru má stále před sebou, zatímco Bute ve třiatřiceti letech už moc času na postupné budování pozice v cestě na vrchol nemá. „Zanalyzujeme si s mým týmem, proč jsem boxoval tak špatně a pak uvidíme, co dál. Nechci končit, myslím, že stále je na čem stavět," pronesl Rumun žijící dlouhodobě v Quebeku.

Zda-li má pravdu, se můžete podívat v našem videu celého zápasu s Jeanem Pascalem...

VIDEO ZÁPASU JEAN PASCAL VS. LUCIAN BUTE

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze