Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Bradley vyřešil krádež a zranění s Chavese nakupováním s manželkou

  • Napsal Antonín Vavrda

Bradley vs. Chaves / zdroj foto: Boxingscene.comBradley vs. Chaves / zdroj foto: Boxingscene.comLAS VEGAS – Hodně ohlasů vyvolal galavečer profesionálního boxu v Cosmopolitan of Las Vegas o uplynulém víkendu, kde všechny tři hlavní televizní duely skončily hodně překvapivě.

Začněme od toho, kde do osudu souboje nezasáhli bodoví. Ir Andy Lee (34-2) dokázal v souboji o Peterem Quillinem uvolněný titul mistra světa WBO ve střední váze knockoutovat v šestém kole vysoce favorizovaného Rusa Matta Korobjova (24-1).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Zajímavostí souboje budiž fakt, že pro Leeho to byl třetí letošní duel pod vedením zkušeného Adama Bootha a že ani tentokrát nebyl příliš přesvědčivý. V dubnu jen tak tak (dle mnohých mohl i prohrát) přetlačil průměrného Francouze Franka Harochu Hortu (36-5-14), v červnu pak v pátém kole sestřelil Američana Johna Jacksona (18-2). Jenže...

Scorecard Benavides vs. HerreraScorecard Benavides vs. Herrera...I zde se trápil, v prvním kole byl na zadku, několikrát hulil, na body prohrával (stejně jako o víkendu s Korobjovem), jenže rodák z Amerických Panenských ostrovů na chvíli uvěřil ve svůj triumf, polevil v koncentraci a chytil brutální kontr, který ho poslal do říše snů. A s ruským favoritem to bylo podobné.

Lee byl tím horším boxerem v ringu, soustředil se především na defenzivu, vyčkával. A poté to přišlo – Korobjov stejně jako Jackson zaútočil, odkryl se a na bradě mu přistál drtivý pravý hák. Zatímco Jacksona poslal okamžitě k zemi, Korobjov tvrdý úder ustál s roztančenýma nohama. Lee ale neměl problém následně svojí práci dokončit. Také díky nezkušenosti Rusa v podobných situacích. Ten do sebe totiž nechal bez úderů bušit, místo toho, aby si odpočinul pokleknutím na podlahu ringu.

Scorecard Bradley vs. ChavesScorecard Bradley vs. Chaves„Jsem na svojí pravačku skutečně hrdý," usmíval se po zápase nový irský národní hrdina a aktuálně jediný boxerský mistr světa z této země. Proč takový důraz na kontry Lee a jeho pravou ruku? Stejně jako Korobjov, nebo zmíněný Horta je totiž levák! A vypadá to, že na jaře narazí potřetí z posledních čtyř duelů opět na otočený gard.

Britský promotér Frank Warren by jej totiž rád viděl v souboji s Billem Joem Saundersem (21-0). Ostatně tento britský šampion, vládce Commonwealthu i Evropy ve střední váze je Leeho oficiální vyzývatelem. Otázkou je: utkají se na den Svatého Patrika – národní to svátek Irů 17. března – právě v této zemi, v Anglii, nebo za velkou louží?

Další dva hlavní souboje už knockout nepřinesly a tak museli rozhodovat bodoví. A vzbudili svými verdikty hodně zlé krve a překvapení. Američan s portorickými kořeny Mauricio Herrera (21-5) opět nedosáhl na titul mistra světa, když jej zaskočil vytáhlý a do té doby hodně neznámý krajan Jose Benavidez (22-0). Výsledek na kartách bodových? 117-111 a dvakrát 116-112. Vše pro druhého jmenovaného.

Scorecard Lee vs. KorobovScorecard Lee vs. Korobov„Nepřekvapuje mě to, děje se mi to pořád," rýpl si do rozhodčích zklamaný Herrera v narážce na své porážky s Mikem Anchondem a především Dannym Garcíou, kterého letos v březnu v portorickém Bajamonu zle potrápil.

Podobně zklamaný byl také Timothy Bradley (31-1-1). Ten si měl po porážce od Mannyho Pacquiaa spravit náladu na Argentinci Diegu Gabrielu Chavesovi (23-1-2). Jenže nespravil. Alespoň výsledkově. Burt Clements sice viděl jeho vítězství v poměru 115-113, jenže Julia Ledermanová viděla vyhrátl 116-112 Chavese, Craig Metcalfe pak nabodoval remízu 114-114.

Většina zámořských expertů přitom viděla jednoznačné vítězství Bradleyho, paradoxem budiž fakt, že expert HBO Harold Lederman pak nabodoval 116-112 pro Bradleyho. Shoda jmen s Ledermanovou? Nikoliv, Harold je její otec. „Julie si nesmírně vážím, ale že Diego vyhrál osm kol? To je šílené," kroutil rozbitou hlavou Bradley s dvoudenním odstupem. „Co mám dělat? Zavolat senátorovi? Nebo rovnou prezidentovi?" dodal s nádechem ironického humoru.

Stats Benavidez vs. HerreraStats Benavidez vs. HerreraTen odjel po zápase do nemocnice s podezřením na zlomenou lícní kost (následky tří srážek hlavami a následného tvrdého pravého háku Chavese), ta se ale nepotvrdila. „Budu potřebovat jen hodně aspirinu a tuny ledu na tvář," usmíval se americký bijec nad otázkou, jak bude zranění léčit. Dle zámořských novinářů léčbu proložil pondělními nákupy s manželkou Monikou. Té se ostatně chce věnovat i v dalších měsících, do ringu by se chtěl vrátit až v létě příštího roku.

A co na výsledky zápasů Benavidez-Herrera a Bradley-Chaves říkají odpovědné orgány? K oběma duelům se celkem zajímavě vyjádřil Bob Bennett, šéf Nevadské sportovní komise (NSAC), pod jejíž hlavičkou se boxovalo.

„Když se podívate na oba zápasy, zjistíte, že alespoň dva rozhodčí našli shodu v 86 procentech kol u Bradleyho a 83 procentech u Herrery. To je skvělá práce. Také Julia měla ve většině kol shodu s dalším kolegou. U souboje Bradleyho s Chavesem to bylo velmi těžké na posuzování, byla to těsná kola, u druhého mi bodoví řekli, že viděli více přesných úderů Benavideze," řekl Bennett.

Stats Bradley vs. ChavesStats Bradley vs. Chaves„Chápu fanoušky i novináře, je třeba si ale neustále pamatovat tři věci. Rozhodčí jsou velmi důležití a trénovaní na to, aby byli neustále pozorní po všechny vteřiny zápasu. Sedí pod ringem a vidí jiné věci, než fanoušci v hale, nebo televizi, i než novináři. A za třetí – nemají důvod přát některému z boxerů, na rozdíl od příznivců, kteří vždy fandí některému z boxerů," dodal.

Jeho slova si můžete ověřit ve videích zmíněných zápasů níže i zápasových statistikách...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU TIMOTHY BRADLEY VS. DIEGO GABRIEL CHAVES

VIDEO CELÉHO ZÁPASU JOSÉ BENAVIDEZ VS. MAURICIO HERRERA

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ANDY LEE VS. MATT KOROBJOV

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze