Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Briggs naštval Klička! Ten mu měl údajně vyhrožovat smrtí!

  • Napsal A.Vavrda/Š.Moravčík

Kličko ve vodě, Briggs jej provokujeMIAMI – Další atak na svoji osobu zažil minulý týden ukrajinský multišampion těžké váhy Vladimir Kličko (62-3), který se chystá na listopadovou obhajobu svých titulů proti Bulharovi Kubratu Pulevovi (20-0). Více starostí mu ale dělá Američan Shannon Briggs...

Hodně fanoušků i expertů neustále spekuluje, zda-li je celá „show" a pronásledování ze strany posledního amerického mistra světa těžké váhy jen přípravou na poslední velký duel obou bojovníků na americké půdě, nebo je tenhle stalking skutečný.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Pravdou je, že něco podobného moderní éra boxu nezná a že se Briggsovi nedá upřít kreativita. A pokud je celé toto dění skutečné, tak i fakt, že se Kličkovi dokázal dostat pod kůži tak, jako málokdo.

„Nemyslíš si, že to, co děláš, je směšné?" ptal jsem amerického provokatéra na posledním videu při pádlování na kiteboardu osmatřicetiletý Ukrajinec, aby po následném pádu do vody (na vlnách, které vytvořil motor Briggsova člunu) změnil slovník na: „Pojď sem ty kur.., pojď sem za mnou!"

„Myslím, že je definitivně nasraný. A to je přesně to, co chci. Já jsem totiž taky nasraný, protože je těžká váha v troskách právě kvůli Kličkům, jejich nudnému boxu, kterým naši divizi schazují. Chci navíc vrátit tituly zpět na americkou půdu. Nedělám to kvůli promotérům, dělám to kvůli lidem, ti to chtějí," pronesl boxer přezdívaný „Kanón" pro bulvární server TMZ.com.

Aby svá slova podpořil, řekl, že v posledních týdnech odmítl nabídku Oscara de la Hoyi zařadit se do jeho stáje Golden Boy Promotions. „Mým manažerem a promotérem jsou lidé samotní. Nikoho dalšího nepotřebuji," vysvětlil muž, který si ale zároveň musel na člun, kterým pronásledoval Klička, našetřit. „Pronájem mě stál 600 dolarů a to jsem ještě dostal slevu, díky tomu, kdo jsem," řekl.

Dlužno podotknout, že zatímco v Evropě pro jeho chování nemají fanoušci příliš pochopení, v zámoří je situace zcela jiná a přestože jej především experti odepisují, je Briggs mezi tradičními boxerskými fanoušky stále velmi populární. Daleko více, než jeho mladí nástupci v čele s Deontayem Wilderem.

„Můj životní styl je nyní naprosto jiný. Nechodím už na žádné párty, alkohol jsem v sobě neměl tři roky. Chci ten zápas. A nejlépe v rodném Brooklynu. Myslím, že tohle místo si podobný duel zaslouží. Jak se někdo může nazývat mistrem světa, když boxuje jen v Německu?" pokračoval ve svém výbušném výkladu boxer, který se vrátil do ringu letos na jaře.

Dle vlastních slov musel dokonce po posledním kousku na policii, jelikož Kličko proti němu chtěl podat trestní oznámení a žádat pro Briggse zákaz styku s jeho osobou. „Je to všechno spontánní, mám dokonce ještě několik lepších videí, jenže ty nemohu použít, protože bych ve vězení skutečně skončil," smál se Briggs.

Ten si na sledování Ukrajince platí určitou skupinu lidí (paparazzi z Hollywood Beach na Floridě, kde oba žijí). Není bez zajímavosti, že všechna videa pronásledování se objevila exkluzivně jako první na boxerském webu Fightnews.com. Následně ale dodal Briggs trochu méně úsměvnou story.

„Volal mi dokonce někdo z jeho týmu. Myslím, že jsou ze mě už nemocní. Ten člověk mi řekl, ať toho nechám, že jsem Klička akorát naštval. Pokud tak neudělám, tak mi dokonce vyhrožovali smrtí, že pokud se ještě někdy objevím v Německu, budu mít velké problémy. Já se jich ale nebojím," pronesl bojovně a de facto tak potvrdil, že na zápase Kličko-Pulev v Hamburku chybět nebude.

Na závěr si ale našel pro Ukrajince i pár slov uznání: „Nikdy jsem neviděl někoho podobného, jako je Kličko. Bylo opravdu těžké se mu dostat pod kůži, zlomit ho. Ale nyní se mi to povedlo. Kličko je skutečně klidným a rozvážným člověkem, ale mě se konečně povedlo jej zlomit! Už je můj!"

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze