Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Browne flirtuje po těžké výhře nad Ruděnkem s Furym i velkými tituly

  • Napsal Antonín Vavrda

Lucas Browne / zdroj foto: K2 UkraineLucas Browne / zdroj foto: K2 UkraineWOLVERHAMPTON – Australský boxer Lucas Browne (21-0) začal svojí třetí desítku triumfů v profesionálním ringu v pátek hodně vydřeným výkonem proti Ukrajinci Andreji Ruděnkovi (24-1). Přesto věří, že se přiblížil velkým titulovým soubojům.

Ve světovém ratingu BoxRec.com sice díky matematickým výpočtům klesl, v žebříčcích WBA a WBC si s největší pravděpodobností Browne opět polepší. Pro obě federace je totiž tenhle potetovaný obr od protinožců hodně zajímavé zboží, které si dle všeho může během následujících dvanácti měsíců vysloužit velkou titulovou šanci.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Myslím, že během roku může Lucas stát v zápase o titul mistra světa. V pátek se tomuto cíli hodně přiblížil. Ještě nevíme, jak poskočil v žebříčcích, ale posun tam bude. Kdo by měl být jeho dalším soupeřem? Buďto eliminace o Klička, Stiverna, nebo duel o pozici australské jedničky s Alexem Leapaiem," nechal se po souboji slyšet Ricky Hatton, promotér bijce přezdívaného „Big Daddy".

Sám Browne by se tomuto souboji nebránil, stejně jako případně ostrovnímu střetu s manchesterským obrem Tysonem Furym. A „sympatie" jsou oboustranné. Ovšem také okolnosti, za kterých by k tomuto střetu mělo dojít.

„Pokud na náš souboj dojde, bude to velké. Rád s ním budu bojovat, protože se nikomu nevyhýbá a ho velmi silný bojovník. Na druhou stranu je box byznys a náš zápas by byl zajímavý v okamžiku, kdy bude o světový titul. Nechci se nechat praštit do obličeje pro pár drobných. Takže až budu mít pás, bude první můj vyzývatel. A stejně tak si myslím, že to platí obráceně," citovala ostrovní média Furyho, který se o Brownovi vyjádřil pochvalně už minulý týden.

Browne s jeho slovy víceméně souhlasí, na druhou stranu moc dobře sám ví, že nepodal proti Ruděnkovi ideální výkon v ideální kondici a že pár shozených kilogramů by mu neuškodilo. „Překvapilo mě, kolik toho ustál. Nelíbí se mi boxovat na dvanáct kol, na druhou stranu je to velká zkušenost," pronesl pětatřicetiletý pořízek.

Zda-li se již nyní může měřit s těmi nejlepšími bojovníky kolem sebe ve světovém ratingu, to můžete posoudit sami ve videu níže. Stejně jako zhodnotit výsledek i výkon obou bojovníků v hlavním souboji večera v Civic Hall ve Wolverhamptonu. V něm si to o evropský titul ve velterové váze rozdali Leonard Bundu (31-2-0) a Frankie Gavin (19-1).

Po fantastické bitvě se z triumfu 2-1 na body radoval hostující bijec – tedy devětatřicetiletý Ital Bundu, který se tak rázem zařadil mezi velké kandidáty i na světové souboje v nabitém velteru. A rozhodně by ani proti americkým soupeřům nebyl dle nás bez šancí...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU LUCAS BROWNE VS. ANDREJ RUDĚNKO

VIDEO CELÉHO ZÁPASU LEONARD BUNDU VS. FRANKIE GAVIN

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze