Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Byl kontroverzní zápas Frocha s Grovesem prodaný?

  • Napsal Antonín Vavrda

Froch vs. Groves / zdroj foto: Sports YahooFroch vs. Groves / zdroj foto: Sports YahooMANCHESTER - Celá sportovní Velká Británie (a nejen ta) nyní nemluví o ničem jiném, než o sobotním parádním zápase Carla Frocha s Georgem Grovesem o tituly mistrů světa IBF a WBA v super střední váze, který ukončil v devátém kole hodně překvapivě ringový John Howard Foster.

Předčasně, nebo správně? Dle Carla Frocha ochránil rozhodčí Georga Grovese od drtivější porážky a případného nemocničního léčení, ten má ale pochopitelně naprosto opačný názor a chce odvetu. Fanoušci toužící po podobných otevřených soubojích jsou pak samozřejmě více na jeho straně.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Za Grovesem stojí i boxerští krajané

GROVES OBVINIL SUDÍ Z KORUPCE...

Hodně emocí bublalo v Georgi Grovesovi po prohraném duelu s Carlem Frochem v sobotu v noci. Kromě rychlého ukočení ze strany ringového mu vadilo, že po osmém kole vedl u všech tří rozhodčích jen o bod. "To je vtip?! Výsměch, tohle korupční jednání musí skončit," hřímal v pondělí pětadvacetiletý londýnský rodák. A dle všeho nakonec může být potrestán.

"Něco takového je nepřípustné, poškozuje to dobré jméno boxu. Chápu jeho emoce, ale tohle bylo moc, já, rozhodčí i ringový máme svědomí čisté. Uvidíme, jestli ho potrestáme, možná bude stačit jen domluva, je to mladý kluk, bojovník, za kterého mluví srdce a který nemá navíc nikoho, kdo by jej usměrnil," pronesl zástupce britského svazu Robert Smith, který poukázal i na fakt, že se Groves týden před zápasem rozešel ve zlém se svým koučem a manažerem Adamem Boothem.

Mimochodem - bodování tří sudí bylo skutečně minimálně sporné. Profiboxing.cz i další odborné boxerské weby viděly souboj po osmém kole minimálně o dva body pro Grovese, nejčastější verdikt pak byl 78-74(5).

Na tu se postavili i jeho boxerští krajané v čele s Chrisem Eubankem jr., jehož otec svedl několik památných soubojů, Amirem Khanem či Davidem Hayem. „Nezáleží na tom, jestli s vámi fanoušci a odborníci souhlasí. Pokud je vaše rozhodnutí upřímné a férové, pak na ničem ostatním nezáleží," řekl v jednom z dřívějších rozhovorů Foster. Jak prorocké...

Problém je ale v tom, že právě o jeho férovosti se vedou spory. Tradičně hodně šťouraví ostrovní novináři totiž zjistili, že během středy napsal jeden z fanoušků na facebookový profil rozhodčího tohoto souboje, zda-li si myslí, že zápas skončí knockoutem v devátém kole. Ten sice nereagoval, příspěvek ale „liknul".

Jindy otevřený a komunikativní muž toto po zápase odmítl komentovat, skutečností také je to, že zástupce britského boxerského svazu Robert Smith - jenž se ho nejdříve zastával - se po shlédnutí kontroverzního konce souboje na videu a dorážení novinářů zhroutil. Mají tedy pravdu fanoušci, odborníci nebo rozhodčí?

Ringový ukončil duel hodně předčasně...

Faktem je to, že ukončit jeden z nejlepších duelů letošního roku podobným stylem je hodně necitlivé. Froch byl teprve podruhé ve své kariéře počítán již v prvním kole, v jeho dalším průběhu hulil několikrát, Groves měl větší trable jen v závěru osmého kola.

Souboj to byl - jak píší média celého světa „epický" a všichni fanoušci „lačnící po krvi" chtěli jednoduše vidět, že tento duel ukončí buďto až verdikt bodových rozhodčích nebo knockoutem jednoho ze soupeřů.

Carl Froch s přítelkyní po zápaseJe tu ale druhá strana mince – ringový je boxerům blíže něž kdokoliv jiný, vidí jim do očí, má setinu vteřiny na rozhodnutí, které v takovém případě už ale nemůže vzít zpět, pokud jednou mezi oba soupeře vkročí, už je jeho rozhodnutí nezvratitelné.

...Verdikt si ale nejspíše obhájí

Z tohoto důvodu ale vyvstává otázka, zda-li prostě Foster nemohl Grovese jen počítat a dát sobě i jemu dalších minimálně deset vteřin na konečný verdikt. Ostatně tento postup podporoval právě již výše zmíněný Haye.

Pravdou je, že sudí si tento verdikt pravděpodobně obhájí, i když to bude mít hodně těžké. Je také možné, že na unáhlené rozhodnutí Fostera měly vliv události ze světa šestnácti provazů v posledních šesti týdnech, kdy na velkých galavečerech skončili v nemocnici nebo dokonce zemřeli hned čtyři boxeři.

George Groves den po zápaseTěžce zraněných v ringu bylo poslední dobou dost

Ostatně, že tyto informace i boxeři vnímají, potvrdil o víkendu i český bijec Luboš Šuda, který poté, co byl dvakrát počítán v souboji s Lotyšem Mairisem Briedisem, následně ucítil silný tlak na spánku a měl rozmazané vidění, raději jak sám řekl „nefightersky" duel zabalil.

V případě souboje Frocha s Grovesem tak učinil ringový. Necitlivě a zřejmě předčasně, ovšem ne skandálně, či ostudně. Tedy pokud nevyjde najevo fakt, že byl podobný scénář naplánovaný, či si na něj třeba někdo nevsadil velkou částku. U podobných soubojů se totiž dá sázet i na konce v určitých kolech...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU CARL FROCH VS. GEORGE GROVES


кобросвятоша (вринге.сом) by 20101017d

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze