Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Chaves poškrábal Riosovi oči, toho kontroverzní výhra netěší

  • Napsal Profiboxing.cz

Rios vs. Chaves / zdroj foto: Ring MagazineLAS VEGAS – Byly to parádní souboje, které mohli vidět fanoušci boxu z arény Cosmopolitan of Las Vegas v noci na neděli. Jenže souboj Jessie Vargas (25-0) vs. Anton Novikov (29-1) znehodnotili svým verdiktem bodoví sudí, duel Brandona Riose (32-1-2) s Diegem Gabrielem Chavesem (23-2) pak sami kohouti v ringu...

Horkokrevní rváči totiž nedokázali i díky nepřesnému ringovému Vicu Draculichovi držet nervy na uzdě a kromě parádní výměn a přestřelek nabídli fanouškům i hodně špinavého a nečistého boje. Ten těžko mohl dopadnout jinak, než diskvalifikací jednoho z kohoutů. Na metr Draculiche nakonec doplatil Jihoameričan, kterého zkušený sudí diskvalifikoval v devátém kole.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Myslím, že mě diskvalifikoval neoprávněně. Je to ostuda, co udělal," hlesl osmadvacetiletý Chaves, který kvůli problémům s vízi (nikoliv vlastní vinou) dorazil do dějistě zápasu až v pátek. „Bojoval hodně špinavě. Netěší mě takto vyhrát, ještě méně mě ale těšilo takto boxovat," kontroval stejně starý Rios.

Ten opět prokázal svojí obrovskou fyzickou odolnost, kdy jím Chavez nedokázal otřást ani díky několika tvrdým a přesným úderům. Tentokrát ale na fakt, že hodně ran zastavuje hlavou, nikoliv rukama, ale Rios doplatil.

Po zápase totiž skončil v nemocnici. Nejen kvůli poškrábané rohovce levého oka od rukavic soupeře, ale také kvůli nevolnosti a závratím. Jako důvod uvedl on a jeho tým pád v devátém kole, kdy jej Chaves zbytečně povalil a Rios padl nekontrolovatelně na hlavu a měl si údajně pochroupat krční páteř.

„Několikrát mi zabodl své palce do očí. Dělal to opakovaně, to nebyla žádná náhoda. Takhle se nebojuje. Jestli se zápas, klidně, ale čistý, dle pravidel. Je to špinavý boxer. Až budu v pořádku, vrátím se do tělocvičny. Co se mnou bude dál, to není otázka na mě," pronesl relativně klidně Rios, který si často nebere servítky.

Podobně kontroverzně skončil také duel Vargase s Novikovem o titul mistra světa WBA v lehkém velteru. Tam se sice doboxovalo do konce, jenže právě verdikty bodových 118-111, 118-111 a 117-111 vzbudily pořádnou nevoli fanoušků i expertů. I dle statistik to byl totiž zcela vyrovnaný souboj, který mohl skončit remízou, případně opravdu těsnou výhrou Vargase.

Bodoví tak znehodnotili celý velmi pohledný zápas i triumf Američana, který sice mohl zaslouženě slavit, ovšem duel to byl pro něj daleko těžší, než jak to viděli sudí pod ringem. Ostatně, přesvědčit se můžete sami...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU JESSIE VARGAS VS. ANTON NOVIKOV

(Video dodáme jakmile bude k dispozici)

VIDEO CELÉHO ZÁPASU BRANDON RIOS VS. DIEGO GABRIEL CHAVES

VIDEO CELÉHO ZÁPASU SHANE MOSLEY JUNIOR VS. JEROME JONES

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze