Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Cleverly smetl Krasniqiho: Letos rozdrtím i Hopkinse a sjednotím tituly!

  • Napsal Antonín Vavrda

Nathan Cleverly vs. Robin Krasniqi / zdroj foto: www.boxingscene.comNathan Cleverly vs. Robin Krasniqi / zdroj foto: www.boxingscene.comLONDÝN – Velké plány má pro rok 2013 světový šampión WBO v polotěžké váze Nathan Cleverly (26-0). Poté co ve Wembley Aréně zničil Němce Robina Krasniqiho (39-3) zatoužil potom, stát se absolutním králem polotěžké váhy.

Byla to naprosto jednoznačná záležitost. Poté, co hned v prvním kole „zahulil“, nekladl šestadvacetiletý Němec Robin Krasniqi šampiónovi příliš velký odpor. Sice mu ustál všech dvanáct kol, poměr úderů však mluví jasnou řečí: vyjma šestého kola, které bylo relativně vyrovnané a ve kterém vypálil Krasniqi hned 15 přesných „power punches“, byla dominance Cleverlyho obrovská. Na každý úder německého bijce odpověděl velšský rodák třemi svými.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Především kadence jeho úderů v posledních čtyřech kolech budí na tuto váhovou kategorii respekt – 104, 111, 102 a 93, toť čísla z těchto dějství. Lze se tak jen stěží divit pozápasovému Cleverlyho sebevědomí, i když nejdříve ocenil výkon svého soupeře: „Nečekal jsem, že vydrží až do konce. Inkasoval několik tvrdých ran, ale ukázal velkou bojovnost a odolnost.“

Statistiky zápasu Cleverly - Krasniqi / zdroj foto: www.boxingscene.comStatistiky zápasu Cleverly - Krasniqi / zdroj foto: www.boxingscene.comPoté už ale mluvil především o budoucnosti a cíle si před sebe rozhodně malé neklade. „Nejdříve bych rád dostal do ringu Beibuta Šumenova (šampión WBA a IBA) a poté bych se rád střetl s králem IBF Bernardem Hopkinsem,“ prohlásil blízký přítel jiné velšské sportovní boxerské legendy – Joa Calzagheho.

„Chci sjednotit tituly této divize (o titul WBC si to rozdají Chad Dawson a Adonis Stevenson, pozn. redakce). Všichni ti kluci jsou skvělí boxeři. Zápasy s nimi mi ukáží, zda jsem jen kvalitní boxer, nebo skutečný šampión. Rád bych to zjistil,“ pokračoval ve vyprávění Cleverly.

Ten tak zcela opomněl na případnou odvetu s krajanem Tonym Bellewem, kterého předloni porazil těsně 2:1 na bod. „Do konce roku chci boxovat doma ve Walesu, v červenci bych se pak měl představit v zámoří,“ přidal šestadvacetiletý bijec, který ale bude muset podle všeho do svých plánu zařadit také duel s Němce Jürgenem Brähmerem.

„Stále se učím. Ale myslím, že vítězím celkem snadno. Proti Robinu jsem neboxoval nejlépe, cítil jsem nohy a špatně se mi dýchalo. Možná jsem byl trochu zrezivělý, přece jen už jsem neboxoval dlouho. To bych rád letos změnil a bojoval častěji,“ dodal Cleverly.

NATHAN CLEVERLY – ROBIN KRASNIQI


2013-04-20 Nathan Cleverly vs Robin Krasniqi by sweetboxing10

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze