Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Crawford okouzlil experty. Co ty na to Manny Pacquiao?

  • Napsal Antonín Vavrda

Crawford vs. Gamboa / zdroj foto: Top RankCrawford vs. Gamboa / zdroj foto: Top RankOMAHA – Sobotní boxerský večer patřil v Americe jedinému muži – Terenci Crawfordovi (24-0). Mladý talent z Nebrasky totiž v devíti kolech drtivě zlikvidoval opěvovaného Kubánce Yuriorkise Gambou (23-1), obhájil svůj titul WBO v lehké váze a touží po dalších metách...

Bob Arum má konečně nejspíše svojí novou hvězdu, po které tolik toužil. Mickey Garcia mu utekl za Alem Haymonem, Timothy Bradley je brán jako protěžované dítko, Ruslan Provodnikov je skvělý bijec, ale nedávná porážka s Chrisem Algierim jej přece jen trochu zastavila v rozletu. Navíc, není to Američan.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Terence Crawford se jeví jako dokonalý nástroj pro ovládnutí světa boxu. Je mladý (26 let), je neporažený, je šikovný. Navíc jeho triumfy nejsou dílem náhody, nebo přízně rozhodčích. Ne, tenhle kluk vyhrává díky tréninku, píli, šikovnosti, taktice a také – soustředění!

To ostatně vyzdvihují všichni, kdo viděli jeho souboj s Gambou. Ten byl ve třetím a čtvrtém kole jasně lepší, začal dominovat svojí rychlostí a výbušností a s akciemi Crawforda – obhájit jako první bijec z Nebrasky na domácí půdě titul mistra světa – to nevypadalo dobře.

Jenže mladík se nenechal rozhodit, už ve čtvrtém kole otočil gard a tím jej obětoval ve prospěch věci, protože potřeboval právě ony tři minuty na to, aby se srovnal v obraně. A poté? Poté exceloval. Gambou doslova roznesl po ringu, od horšího jej v devátém kole zachránil ringový.

Statistiky Crawford vs. GamboaKubánec sice po zápase tvrdil, že ještě mohl pokračovat, byly to ale jen obvyklé výkřiky do tmy. Od páté rundy totiž po ringu vlastně nepřetržitě bruslil a inkasoval tvrdé údery. Ostatně zápasová úderová statistika toto jednoznačně potvrzuje.

„Trénovali jsme velice tvrdě a měli připraveno několik plánů. Věděli jsme, že to bude těžký zápas, ale drželi jsme se taktiky a ta vyšla skvěle," potvrdil Crawford fakt, že měl připravený plán B. Ten mu navíc vyšel skvěle. Ostatně taktiku s otočením gardu vyzkoušel již několikrát i v předchozím zápase s Burnsem a i tam slavila úspěch.

„Gamboa si zaslouží respekt, že tento zápas přijal, ale já cítil, že je to můj čas a to jsem mu řekl i na tiskovce před zápasem: neber ten duel, prohraješ," usmíval se po zápase šestadvacetiletý bojovník, jehož potenciál také potvrdila čísla HBO. Zápas sledovalo v průměru 1,3 milionů diváků, vrchol pak ještě o pár desítek tisíc fanoušků boxu více.

Že se duel boxoval před vyprodanou arénou v jeho rodné Omaze, kam se natlačilo téměř 11 tisíc fandů, není třeba dodávat. „Když mi lidé fandili a bouřili, bylo to skvělé," rozplýval se Crawford, který se stal pro své sousedy nyní definitivně hrdinou.

„Věděl jsem, že to vyjde, protože Gamboa mne ničím nepřekvapil. Jen jsem musel zůstat soustředěný a pozorný. Věděli jsme, že není problém ho dostat na zem, ale že je to bojovník a umí se z problémů dostat," pousmál se konečně muž, kterého by v ringu nevytrhl ze soustředění snad ani výstřel z kanónu.

Co je nyní čeká dále? Dle všeho přechod do lehkého velteru. V jeho případě navíc nelze mluvit o nějakém skoku do neznáma. Crawford totiž boxoval už i ve velteru, limit 63,5 kg by pro něj měl být ideální. „Uvidíme, v tomto plně věřím svému týmu," dodal.

A jeho tým je skutečně přestupu do lehkého velteru nakloněný. Dokonce se již mluví o jménech jeho dalších soupeřů. Díky novým pořádkům ve světě profesionálního boxu po „rozpadu" Golden Boy Promotions se nabízí hned několik variant, včetně souboje s Dannym Garcíou, Lucasem Martinem Matthyssem a dalšími. A také – se stále hlavní hvězdou Boba Aruma – Mannym Pacquiaem.

„Manny není bojovník lehké střední váhy. Myslím, že ani velteru. Chci se s ním pobavit, jestli je schopen shodit do lehkého velteru, protože tam bych ho já viděl nejraději," pronesl nedávno kouč legendárního Filipínce Freddie Roach. Jak by se vám tento souboj líbil?

Velké ambice má každopádně i další hvězda zmíněného galavečeru v Omaze – Matt Korobjov (24-0). Ten shodil do střední váhy, aby si došel pro Mezinárodní pás WBO a utvrzení pozice číslo jedna této federace proti šikovnému, leč stále dost nezkušenému Venezuelanovi Josem Uzcateguim (22-1). Co to pro něj znamená? Že by jeho dalším protivníkem měl být Peter Quillin (31-0).

VIDEO CELÉHO ZÁPASU TERENCE CRAWFORD VS. YURIORKIS GAMBOA


Вороненный-Гам*0@ (вринге.ком) by 20101017d

VIDEO CELÉHO ZÁPASU MATT KOROBJOV VS. JOSE UZCATEGUI


Коробочка-Юшка (вринге.ком) by 20101017d

VIDEO CELÉHO ZÁPASU MIKAE ZEWSKI VS. PRINCE DOKU JUNIOR

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze