Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Froch po triumfu nad Grovesem: Ukázal jsem, proč jsem nejlepší na světě!

  • Napsal Antonín Vavrda

Froch vs. Groves / zdroj foto: Sports YahooFroch vs. Groves / zdroj foto: Sports YahooLONDÝN – Byla to největší poválečná boxerská událost ve Velké Británii. A její hlavní protagonisté Carl Froch (33-2) a George Groves (19-2) jí rozhodně ostudu neudělali. Především pak druhou polovinou z osmi odboxovaných kol, které skončily drtivým knockoutem v pravačky Frocha.

Ten se tak v necelých sedmatřiceti letech opět postavil čelem svým kritikům, kteří věřili, že první zápas s Grovesem zastavil ringový předčasně a že v odvetě to mladý londýnský rodák potvrdí. Jenže stačil jeden okamžik, jeden a byl konec.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Na chvíli jsem zaváhal, na chvíli jsem podlehl sebeuspokojení a byl za to potrestán. Do té doby jsem se cítil v ringu skvěle, ale Frochovi prostě takovou příležitost nabídnout nemůžete. Byl lepší, vyhrál zaslouženě," uznal sportovně šestadvacetiletý mladík, který zakopal definitivně válečnou sekeru se svým rivalem druhý den ráno.

To napsal na svůj twitter, že se teprve nyní probudil s tvrdého knockoutu od Frocha. Také ten už na pozápasové tiskové konferenci nechal všechnu více jak půlroční vzájemnou nenávist minulosti a prozradil, co řekl Grovesovi v ringu poté, co ten mu přišel sám gratulovat.

Stats Froch vs. GrovesStats Froch vs. Groves„Co jsem mu řekl? Že jsi mladý, že jsi talentovaný, že jsi šikovný a co nejdříve se vrať zpět do ringu. Nechoď smutný domů a nebuď dlouho v depresi, jdi vpřed. Protože jinak se dostaneš do negativní spirály, ze které se špatně dostává. Jsi dobrý bojovník, je těžké prohrát, ale já tě chytil ránou, která prostě ukončuje zápasy, takový je box!" prozradil novinářům.

Poté se ale již začal věnovat budoucnosti. Nejdříve té britské. „Myslím, že tohle byla úžasná reklama pro náš box, ten zápas sledovali lidé, které dříve vůbec nezajímal. Věřím, že jsme naplnili jejich očekávání, je to to nejmenší, jak tomuto sportu můžeme vrátit to, co nám dává," pronesla aktuální světová dvoji super střední váhy.

„Předčilo to moje očekávání," přidal se jeho soupeř, kterého pochválil i David Haye, když řekl, že se nemá zač stydět a že by měl v první řadě myslet na fakt, že mu je stále jen šestadvacet let a má všechno před sebou. A Groves s tím souhlasil: „Vrátím se větší, rychlejší a silnější. Tohle byl úžasný zážitek, ale jsem pořád hodně mladý. Mohu a budu jednou mistrem světa!"

Možná by se mu to mohl splnit ještě dříve, než sám čeká. Dle zákulisních informací je ve hře jeho souboj s australským světovým šampionem federace WBC Sakiem Bikou. Po něm ale touží také Froch. Stejně jako po Wardovi, nebo Chavezovi juniorovi.

„Je mi sedmatřicet let, ale cítím se skvěle. Podívejte se, Groves je o jedenáct let mladší, ale mám pocit, že jsem byl tím silnějším, tvrdším boxerem v ringu. To je přece skvělé. Nyní si chci dát dlouhou, dlouhou dovolenou a pak se uvidí, co bude dále," usmíval se po zápase Froch. Ten sám sebe opětovně tituloval coby jednoho z nejlepších boxerů současnosti napříč vahami.

A zatímco loni po prvním souboji se „Svatým Georgem" jeho slova kde kdo zpochybňoval, tentokrát si to již nikdo nedovolil. „Láká mě Las Vegas. To je pozlátko a to největší, co se může boxerovi stát. Je to hlavní město našeho sportu, vyznával se ze svých dalších cílů bijec přezdívaný „Kobra". Ten by rád spojil velký finanční zisk s odvetou. S kým? Andrém Wardem (27-1).

Stats DeGeale vs. GonzalesStats DeGeale vs. GonzalesJeho promotér Eddie Hearn pak uvažuje také o souboji s Mexičan Juliem Cesarem Chavezem juniorem (48-1-1). Nabídky ale Frochovi létají také z druhé strany. Dle pravidel federace IBF, jejíž titul také drží, by se měl Froch do půl roku utkat v povinné obhajobě proti krajanovi Jamesi DeGealovi (19-1). Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Pekingu si toto právo vybojoval londýnským triumfem nad Američanem Brandonem Gonzalesem (18-1-1).

„Jsem jeho povinný vyzývatel, takže je to jasné. I když vím, že touží po tom boxovat v Las Vegas, a chápu to, budu trvat na svých právech. Vím, že bych ho zničil, čekám na tuto šanci celou kariéru. A pokud se mi nebude chtít Froch postavit, pak věřím, že svůj titul uvolní a já si o něj zaboxuji s někým jiným," nechal se slyšet sebevědomý DeGeale, který před třemi lety v těsné bitvě nestačil na Grovese.

A své si na toto téma také řekl legendární Dán Mikkel Kessler (46-3). Dánský válečník nedávno oznámil přání pokračovat v kariéře a souboj s Frochem, se kterým to má aktuálně 1-1 na zápasy a kterým jej pojí přátelské vztahy, by jej rozhodně lákal.

„Gratuluji Carlovi k velkému a zaslouženému triumfu. Přeji mu to. Pokud bude oboustranný zájem, rád bych se mu znovu postavil. Náš poslední duel byl podle mne parádní a já si ho vážně užil. Víte, čeká mě padesátý duel profesionální kariéry a chci se utkat s pořádným a velkým protivníkem," řekl pětatřicetiletý bijec.

Ten mimochodem nakousl ještě jedno téma. Přestože to mezi chvalozpěvy na jeho osobu i parádní show na fotbalovém stánku ve Wembley tak trochu zaniklo, Froch nevyloučil, že by nakonec ukončil i kariéru a že si svého dalšího soupeře bude vybírat hodně pečlivě a myslet bude především na finanční zajištění sebe a své rodiny.

Ostatně jeho myšlenky tímto směrem potvrzuje i fakt, že ihned po zápase požádal svojí dlouholetou přítelkyni a matku jejich dětí Rachael Cordingleyovou o ruku. Ta zase přiznala, že spolu před zápasem s Grovesem nespali více jak tři měsíce a že je možné, že nynější pohoda a dovolená vyústí v početí jejich dalšího potomka.

Po sobotě je ale jedno jasné: můžete mít Froch rádi, nebo nikoliv, minimálně ještě jeden velký zápas mu ale asi každý přeje. Jeho zápasům totiž chybí jedno – NUDA...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU CARL FROCH VS. GEORGE GROVES II.


Коряга-Рыжий [вринrе.с0м) by 20101017d

VIDEO CELÉHO ZÁPASU JAMES DEGEALE VS. BRANDON GONZALES


James DeGale vs Brandon Gonzales 31 05 2014 by LysAlexandrov

VIDEO CELÉHO ZÁPASU KEVIN MITCHEL VS. GHISLAIN MADUMA


Kevin Mitchell vs Ghislain Maduma 31 05 2014 by LysAlexandrov

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze