Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Geale přeboxoval ve špinavém duelu Mundineho. Čeká ho Soliman?

  • Napsal Profiboxing.cz

Daniel Geale bije Anthonyho Mundineho / zdroj foto: internetDaniel Geale bije Anthonyho Mundineho / zdroj foto: internetSYDNEY - Jednoho krajana má z krku, další se hlásí s břitvou v ruce. Australský světový šampión IBF ve střední Daniel Geale (29-1) porazil minulou středu doma v Sydney veterána Anthonyho Mundineho (44-5) a po sobotě je jasné, že jeho dalším soupeřem by se měl stát další "protinožec" - Sam Soliman (43-11).

Mise splněna! Právě sedmatřicetiletý Mundine před čtyřmi lety šokoval tehdy neporaženou mlátičku jménem Daniel Geale, když jej porazil ve vyrovnaném souboji 2:1 na body. Nyní však byl od začátku pánem ringu favorizovaný obhájce titulu IBF.

Daniel Geale (vpravo) a Anthony Mundine / zdroj foto: internetDaniel Geale (vpravo) a Anthony Mundine / zdroj foto: internetMundine v okamžiku, kdy pochopil, že na rivala nebude mít boxersky, začal se uchylovat k nečistému stylu, kdy byl postupně v šestém až osmém kole napomínám zkušeným ringovým Robertem Byrdem, aby ten mu následně sebral jeden bod.

Parádní boxerskou (čistou) podívanou si fanoušci užili až v posledních dvou kolech. V tom jedenáctém nejdříve spustil ofenzivu Mundine, Geale se ale rozhodně nenechal zahanbit a v závěru kola soupeřem tvrdě otřásl. Otevřená přestřelka pak pokračovala i v posledním dějiství a tak všichni netrpělivě očekávali verdikt bodových.

Ten byl tentokrát jednomyslný a jednoznačný - 116:112 a dvakrát 117:111 pro přesnějšího a lepšího Gealeho. "Takhle to vypadá, když bojují dva Australané," vydechl po zápase šťastný vítěz, kterého navíc podle všeho čeká další krajan - Soliman.

Ten v sobotu překvapivě přeboxoval Němce Felixe Sturma, který loni v září padl právě s Gealem. A aby těch paralel nebylo málo: Mundine v minulosti dvakrát pokořil právě Solimana a dokonce mu uštědřil jediné k.o. v kariéře.

Daniel Geale (vpravo) a Anthony Mundine / zdroj foto: internetDaniel Geale (vpravo) a Anthony Mundine / zdroj foto: internet"Věřím, že se s Gealem potkáme v ringu. Co ale vím, tak jeho manažer Gary Shaw příliš nechce, abych s ním boxoval. Já jsem ale nyní jeho povinný vyzývatel, nemůže se mi vyhnout," vzkázal ještě před odletem do vlasti šampiónovi Soliman.

"Mám zájem boxovat s vítězem souboje Sturm-Soliman, i když to nemusí být hned můj příští souboj," odvětil o osm let staršímu krajanovi jednatřicetiletý Geale. "Uvidíme, jak vše dopadne. Chci samozřejmě dále hájit svůj titul, teď si sedneme s manažerem a určíme, s kým to bude příště," vysvětlil rodák z Launcestonu.

Ten se na závěr ještě vrátil ke svému poslednímu duelu: "Bylo to těžké a příjemné zároveň. Mundine je nepříjemný a tvrdý soupeř, musel jsem ze sebe vydat maximum. Zároveň mi ale dal dost prostoru pro mé přesné úder."

Bude brát Soliman tato slova jako návod pro případný vysněný duel s Gealem?


2013-01-30 Daniel Geale vs Anthony Mundine II by sweetboxing8

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze