Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Groves chce Dirrella a titul mistra světa, Froch se mu vysmívá

  • Napsal Antonín Vavrda

Groves vs. Rebrasse / zdroj foto: Boxingscene.comGroves vs. Rebrasse / zdroj foto: Boxingscene.comLONDÝN – Hodně sledovaný návrat do ringu má George Groves (20-2) úspěšně za sebou. V sobotu v noci porazil ve Wembley Aréně šikovného, leč nevýrazného Francouze Christophera Rebrasseho (22-3-3) a může snít svůj sen o titulu mistra světa. Dle Carla Frocha z něj ale bude opět tvrdě probuzen...

Ti dva se prostě nemusí a dávají to najevo neustále, i půl roku po jejich druhém setkání, které skončilo pro Grovese těžkým knockoutem v osmém kole. „Neviděl jsem v ringu nic, co by nasvědčovalo tomu, že je Groves budoucí mistr světa. Co mu k tomu chybí? On umí rány rozdávat, to ano, ale neumí je přijímat. Není dostatečně odolný – fyzicky i psychicky," rýpl si do velkého rivala rodák z Nottinghamu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Pořád se mluví o jeho duelu s DeGealem, ale furt nic, i když je neustále omílán a to i v televizi. Proč? Froch tvrdí, že to byl on, kdo dokázal vyprodat Wembley pro náš zápas, že je hvězdou světového formátu. Uvidíme, ať to dokáže s DeGealem, ale myslím, že na ten zápas nedojde, a když už, tak rozhodně ne ve Wembley," kontroval Groves, který s Frochem dvakrát prohrál, DeGealeho naopak těsně, leč zaslouženě porazil.

Pravdou je, že Froch má už naplánovaný duel na 31. ledna do největší ostrovní haly – O2 Arény (dříve Millenium Dome), soupeře ale ještě uvedeného nemá. On sám by se utkal raději než DeGealem s Juliem Chavezem jr., nebo završil trilogii s Mikkelem Kesslerem, na druhou stranu nechce ztratit titul IBF, tedy organizace, ve které je DeGeale jeho povinným vyzývatelem a která na něj poslední týdny silně tlačí.

A Groves? Ten je po sobotě ve stejné pozici jako DeGeale, jen s tím rozdílem, že má právo vyzvat šampiona WBC Anthonyho Dirrella, což ostatně on i jeho stáj Sauerland Event už několikrát udělali. „Chci se s ním utkat a to, co nejdříve. Choval se ke mně neuctivě, je na čase mu to vysvětlit," pronesl šestadvacetiletý bijec přezdívaný „Svatý".

„Groves byl v mých očích před zápasem s Rebrassem jeden z nejvíce vzrušujících boxerů na světě a po něm se můj pohled na něj ani trochu nezměnil. S Dirrellovým manažerem začneme jednat co nejdříve. Nevidíme pro něj lepší možnost, než aby se utkal s Grovesem. Je to přirozený bavič mimo ring, je zábavný i v něm, americkému publiku by se jistě líbil," doplnil jej manažer Kalle Sauerland.

Jak nakonec všechno dopadne? A kdo ze zúčastněných bude mít pravdu? To zjistíme v dalších dnech a týdnech, na záznam duelu Grovese s Rebrassem, ve kterém bohužel pro něj potvrdil prvně jmenovaný zatím především slova sedmatřicetileté „Kobry" – jelikož Francouz je všechno, jen ne soupeř se silovým úderem – se můžete podívat již nyní...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU GEORGE GROVES VS. CHRISTOPHER REBRASSE

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze