Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Hvězdný Williams opět řádil, dojde na ragbiové derby v ringu?

  • Napsal Profiboxing.cz

Williams vs. Welliver / zdroj foto: Boxingscene.comWilliams vs. Welliver / zdroj foto: Boxingscene.comSYDNEY – Tak tenhle návrat se povedl. Novozélandský ragbiový hrdina Sonny Bill Williams (7-0) téměř na den přesně po dvou letech porazil krajana Chaunceyho Wellivera (55-5-11) a může se chystat na příští boxerské výzvy. Ta příští by mohla nést jméno Paul Gallen (3-0).

Na jedné straně 26 odboxovaných kol, na druhé 413 (před zápasem). Přesto v ringu dominoval méně zkušený Williams, který si navíc – na rozdíl od svého posledního souboje s Fransem Bothou – zkušeně rozložil síly do všech osmi kol.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Welliver jej nedokázal rozhodit slovně a svými obvyklými grimasami, kterými již „deptal" nejednoho protivníka, ani svojí taktikou. Ta byla jednoduchá – nechat do sebe bušit, aby se Williams vystřílel, zároveň se jej snažit utahat častými klinči a válením se po soupeři. Přece jen, když vážíte 135 kilo, nejste příjemný „pytel" pro nikoho.

Jenže devětadvacetiletý mistr světa v ragby z roku 2011 je na něco podobného zvyklý ze zelených pažitů, když proti němu stojí nejdrsnější tvrďáci z Austrálie, Francie, nebo Jihoafrické republiky. Když Welliver zjistil, že tímto stylem proti skvěle kondičně připravenému soupeři neuspěje, de facto se smířil s porážkou. Boxersky byl totiž o level níže, což ostatně sám po zápase uznal.

A co bude s Williamsem dál? Po letošním světovém šampionátu ve svém hlavním sportu by se rád mezi šestnáct provazů vrátil. Proti komu? Nejvíce jej láka Paul Gallen, který na stejném večeru porazil Randalla Raymenta a který je stejně jako on boxersko-ragbiovým obojživelníkem. Kdo ví, třeba se proti sobě postaví nejdříve v létě na MS (Gallen je Australan) a poté i v ringu.

Nakonec proč ne, ke světovému titulu mají sice daleko blíže v ragby, boxerskou pozornost si ale rozhodně zaslouží také. Co říkáte?

VIDEO CELÉHO ZÁPASU SONNY BILL WILLIAMS VS. CHAUNCEY WELLIVER

VIDEO CELÉHO ZÁPASU PAUL GALLEN VS. RANDALL RAYMENT

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze