Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Jednoruký bojovník Berto a restart kariéry v podání Karasse

  • Napsal Profiboxing.cz

Uspaný Diego Chavez / zdroj foto: www.boxingscene.comUspaný Diego Chavez / zdroj foto: www.boxingscene.comSAN ANTONIO – Video ze zápasu Omar Figueroa – Nihito Arakawa jsme vám již nabídli, nyní jsou na řadě zbylé souboje sobotní noci v San Antonio. V taháku noci si to rozdali André Berto (28-3) a Jesus Soto Karass (28-3-8). Neméně zajímavý pak byl i souboj Keitha Thurmana (21-0) s Diegem Gabrielem Chavezem (22-0).

Oba zmíněné souboje ve velterové váze se skončily hodně pozdními knockouty, díky kterým si tak užili fanoušci pořádnou dávku adrenalinu a napětí. Karass, který si připsal na konto již senzační triumf nad Selcukem Aydinem letos v lednu, překvapil dalšího favorita.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

S Bertem měl ale „usnadněnou" práci, když si devětadvacetiletý Američan zhruba ve čtvrtém, pátém kole poradil rameno pravé ruky a další kola tak musel boxovat doslova jednou rukou. Přesto dokázal Karasse poslat v jedenáctém dějství do počítání a byl blízko bodovému triumfu.

Ten mu ale vzal knockdown v posledním kole, po kterém ringový duel rychle odmával. Berto byl sice zprvu zklamán takto rychlým koncem, opakované záběry ale ukázaly správnost rozhodnutí ringového a Berta tímto nejspíše ochránil od ještě tvrdšího knockoutu podobný tomu, který si „užil" Chavez.

Statistika zápasu Berto vs. Karass / zdroj foto: www.boxingscene.comStatistika zápasu Berto vs. Karass / zdroj foto: www.boxingscene.comTen svedl vyrovnanou bitvu s talentovaným Thurmanem, kterou ale definitivně v prospěch favorita rozseklo deváté kolo. V něm poslal třiadvacetiletý mladík Chaveze poprvé k zemi a od té chvíle byl jasným pánem v ringu. Drtivé k.o. v desátém dějství, po kterém začal Thurman slavit, zatímco Chavezovi notnou dobu trvalo, než se alespoň z podlahy ringu přesunul zpět do svého rohu, budiž důkazem...

OHLASY:

Jesus Soto KARASS: „Můj roh mi jen v každé přestávce opakoval, abych pokračoval ve své práci a nepřemýšlel nad tím, že má zraněné rameno. Věnoval jsem stoprocentně v boxu, chtěl jsem ukončit šaškování. Můj roh mi před posledním kolem říkal, ať se jen věnuji boxu, že vyhraji, já ale odvětil, že ho chci knockoutovat!"

André BERTO: „Myslím, že jsem si potrhal vazy v rameni někdy ve čtvrtém kole. To je důvod, proč jsem zbytek bojoval levačkou. Nehodlám se na to ale vymlouvat. Nezajímají mne problémy s ramenem, vždycky chci dát do boje maximum a myslím, že jsem to dokázal, předvedl jsem srdce válečníka."

Keith THURMAN: „Šel jsem do tohoto souboje s tím, že je to můj nejtěžší soupeř kariéry a to se také potvrdilo. Chtěl jsem mu ale jen jednu vrazit, zbít ho a poslat k zemi. Měl jsem několik taktických plánů a jsem rád, jak se vše nakonec skončilo. Vše jsem završil tím parádním úderem na spodek."

Diego CHAVEZ: „Trefil se skvěle, nemohl jsem se vůbec nadechnout. Nemohu říct nic proti tomu, že ringový duel ukončil, bylo to správné rozhodnutí. Myslím, že jsem byl do prvního knockdownu lepším boxerem. Dám se dohromady, potrénuji a budu chtít odvetu!"

VIDEO ZÁPASU JESUS SOTO KARASS – ANDRÉ BERTO

VIDEO ZÁPASU KEITH THURMAN – DIEGO CHAVEZ

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze