Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Jen pro silné povahy! Dostane Fury nyní Klička, nebo Joshuu?

  • Napsal Antonín Vavrda

Tyson Fury slavíTyson Fury slavíPRAHA – Bylo to hodně nepovedené představení. Britská válka s podtitulem „Bad Blood" mezi Tysonem Furym (23-0) a Dereckem Chisorou (20-5) slibovala akční podívanou. Výsledek? Příšerný box, který hluboko po půlnoci rozhodně více uspával, než bavil.

Ne, tohle rozhodně nebyl souboj „Nesmiřitelných", jak jej avizovali nejen oba soupeři. Duel Furyho s Chisorou ukončil roh druhého jmenovaného po desátém kole, poté co byl rodák ze Zimbabwe svému rivalovi kvalitním boxovacím pytlem.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Stopnul jsem to já sám! Nechtěl jsem vidět, jak je dále bitý. Fury vyhrál všechna kola, nebyla šance na to, že by ho Dereck knockoutoval, tak proč v tom pokračovat? Jestli byl Dereck naštvaný? To si pište, je to bojovník, tak ho všichni známe, chtěl pokračovat," řekl po zápase Frank Warren, promotér večera a manažer Chisory.

Jestliže u první části jeho slov není třeba o pravdivosti pochybovat, u té druhé už ano. Dle mnohých (Profiboxing.cz) totiž právě srdce a bojovnost, které Chisoru kariérou provází, tentokrát chyběly. „Del Boy" zápas odevzdal. A to přitom po něm tábor soupeře přiznal, že bylo blízko druhému zrušení.

206 centimetrů vysoký obr měl totiž až do minulého týdne problémy s dýchaním a nemohl poslední měsíc trénovat na sto procent! „Tyson by ale musel být na prahu smrti, aby z nějakého zápasu vycouval," pronesl jeho strýc a trenér Peter Fury.

Zda je to pravda, či nikoliv, toť otázkou, pravdou ale je, že jeho svěřenec se stal novým mistrem Evropy, britských šampionem a vyzývatelem Vladimira Klička skrze pozici jedničky organizace WBO. A právě o to poslední šestadvacetiletému boxerovi jde především. „Tituly mě nezajímají, zajímají mě výzvy a peníze," prohlašoval už přes střetnutím s Chisorou.

Výzva a peníze ostatně nemusí získat jen za souboj s ukrajinským obrem. Daily Mail totiž přišel s tím, že Eddie Hearn touží na příští léto zorganizovat boxerské setkání v ringu mezi svým chráněncem Anthonym Joshuou a právě Furym.

„Pohybujeme se k nevyhnutelnému – a to je souboj s těmi nejlepšími na ostrovech," napsal ve svém pravidelném sloupku pro zmíněný deník Hearn. Pravdou je, že o souboj s Joshuou příliš nestojí Price, který se „zahleděl" do Chisory, naopak Fury by se duelu s posledním olympijským šampionem nebránil.

Pro oba by to byla záruka velkého výdělku, dle odhadů dokonce většího, než v případě nakonec zrušeného souboje Furyho s Hayem, kde mělo být ve hře dohromady 10 milionů liber. S ohledem na fakt, že Joshua má na kontě pouze deset profesionálních zápasů, byl by to od jeho promotéra husarský kousek.

Jenže co naplat, už nyní je AJ považován za nejlepší těžkou váhu na ostrovech a pokud si dokáže 31. ledna poradit s Američanem Kevinem Johnsonsem stejně suverénně jako s dosavadními protivníky, už těžko jej bude moct kdokoliv držet zpátky.

Zpátečku ale rozhodně nemá zařazenou ani Fury. Dočkají se fanoušci skutečného souboje nejlepších britských těžkých vah, nebo dokonce bitvy obra s romskými kořeny proti ukrajinskému vládci těžké váhy? Mimochodem, o Furyho má eminentní zájem také Australan Lucas Browne (22-0), který mu touží ve jménu svém i fanoušků konečně zavřít hubu...

Kromě fightu Fury vs. Chisora byli fanoušci zvědavi v sobotní londýnské noci také na střet středních vah Billa Joea Saunderse (21-0) a Chrise Eubanka (18-1). V něm nakonec slavil prvně jmenovaný, přestože mnozí spíše čekali triumf syna slavného otce. Ten ale prospal prvních pět kol, a i když ve druhé polovině souboje dominoval – včetně posledního kola – bodoví označili za vítěze Saunderse.

Zatímco Eubank si tak bude lízat nyní rány na sebevědomí a hledat další soupeře, jelikož „SuperB" po odvetě příliš netouží, pětadvacetiletý chasník – který má stejně jako Fury romské předky – už těžko může myslet na něco jiného, než souboj o titul mistra světa.

Aktuálně je totiž držitelem pásu mistra Evropy, mistra Velké Británie i Commonwealthu. Navíc je dvojkou federace WBO. A jelikož pozici číslo 1 zaujímá Matt Korobjov, který si to za deset dní rozdá o volný pás světového šampiona s Andym Leeem, je více než jasné, že vítěz bude muset titul hájit právě proti Saundersovi. Otázka ale zní: je ten již zralý na takový souboj?

VIDEO CELÉHO ZÁPASU TYSON FURY VS. DERECK CHISORA

VIDEO CELÉHO ZÁPASU BILLY JOE SAUNDERS VS. CHRIS EUBANK JR.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze