Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Joshua vyhlíží Johnsona, Meehan chce ukončit také Tuu nebo Briggse!

  • Napsal Antonín Vavrda

Joshua vs. Sprott / zdroj foto: Daily MailJoshua vs. Sprott / zdroj foto: Daily MailPRAHA – Hodně zajímavou sobotu zažila o uplynulém víkendu těžká váha. U protinožců se ve skvělém světle ukázal už čtyřiačtyřicetiletý veterán Novozélanďan Kali Meehan (42-5), na ostrovech pak o devatenáct let mladší Brit Anthony Joshua (10-0).

Prvně jmenovaný dokázal v deseti kolech ukončit kariéru krajanovi Shanu Cameronovi (29-5), když jej vybodoval jasně 3-0 (99-91, 98-92 a 97-94) v rozhodně zajímavém souboji plném tvrdých výměn a úderů. Nakonec ale oba ustály ataky protivníka až do posledního gongu, po něm ale zbitý Cameron s obrovským otokem pod levým okem definitivně ukončil kariéru.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Už je na čase jít dál. Nechci takto děsit svojí rodinu, konec kariéry je tu," pronesl sedmatřicetiletý bijec, který padl potřetí za sebou. Jeho přemožitel – ještě o sedm let starší Meehan naopak pokračuje v nečekaném comebacku!

Přestože se již věnuje také trénování a manažerování svého syna Willise, který na stejném galavečeru úspěšně debutoval ve čtyřkolovém souboji proti Williamu Quarriemu (5-3), jdou mu zjevně společné sparingy s devatenáctiletým a dvoumetrovým potomkem k duhu. Po triumfu na černovém turnaji Super 8 si připsal letos již čtvrtý triumf a díky lokální verzi pásu WBA by se mohl objevit už v první patnáctce této federace.

To by pro něj mohlo znamenat zajímavé souboje s nejužší špičkou a tím spojené slušné výdělky. O duel s ním se sice přihlásil jeho krajan a legenda David Tua (52-2-5), do bitvy s čerstvě dvaačtyřicetiletým knockoutérem se Meehanovi příliš nechce.

„On a Jimmy Peau jsou našimi boxerskými průkopníky, kteří si zaslouží úctu. Porazit jej, když bych byl mladší, tak by to mělo váhu, ale jakou váhu by to mělo nyní poté, co před rokem potřetí ukončil kariéru. Takové případné vítězství by mě ani moc netěšilo, nebylo by to důstojné, ale uvidíme, co bude," pronesl rodák z Aucklandu po zápase.

Je otázkou, zda by ale nevyjádřil slavnému krajanovi úctu právě tím, že by jeho výzvu přijal. „Ještě jeden návrat je něco, o čem jsem začal přemýšlet hned po porážce s Ustinovem. Víte, nebyl jsem tehdy osobně úplně v pohodě, bylo těžké odejít. Všechno je možné, ale musím si vše směrem k příštímu roku rozmyslet. To, co nyní říkám o návratu, to mluví moje srdce, ale rozhodnutí musím udělat hlavně hlavou," pronesl populární Tua.

Pravdou je, že Meehan by byl daleko více nakloněný případnému souboji s Tuovým vrstevníkem Shannonem Briggsem (57-1-6), momentálně sedmičce ratingu WBA. „Wow. Zápas s Briggsem? A kdyby se to povedlo uskutečnit ještě zde v Aucklandu? To by bylo něco neskutečného," hodil Meehan rukavici na Floridu poslednímu americkému šampionovi těžké váhy.

Ještě větší výběr se otevírá před pětadvacetiletým Joshuou. Ten se po 87vteřinové demolici o čtrnáct let staršího krajana Michaela Sprotta (42-23) postaví na konci ledna v Londýně americkému držáku Kevinu Johnsonovi (29-1-6), ale už nyní má nabídky (alespoň slovní) od aktuálně daleko lepších bojovníků, než jakým je vyčichlý bývalý neúspěšný vyzývatel Vitalije Klička.

„Pánové se mě nemusí bát, nemusí o mně neustále mluvit. Jdu si svoji cestou. Až budu mít pocit, že se s nimi mám utkat v ringu, rád to udělám, pokud budou mít stále zájem," vzkázal především trojlístku Tyson Fury, Dereck Chisora a David Price poslední olympijský šampion supertíhy.

Dá se ale říct, že by k dalšímu velkému ostrovnímu souboji mohlo dojít už na začátku léta 2015. Tedy pokud Joshua zvládne souboj s Johnsonem. Dá se říct, že v případě jakéhokoliv vítězství (snad jen ne v takovém, že to opět ukončí předčasně bázlivý britský ringový), se bude jen stěží jeho manažer Eddie Hearn držet zpět.

„Kingpin" je totiž momentálně brán za nejodolnější supertíhu a pokud by jej Joshua knockoutoval, což se nepovedlo ani výše zmíněnému Ukrajinci, nebo Furymu, už by snad ani nebyl důvod bijce přezdívaného jednoduše „AJ" nějak výrazně brzdit...

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA MEEHAN VS. CAMERON NALEZNETE ZDE!

VIDEO ZE ZÁPASU KALI MEEHAN VS. SHANE CAMERON (celý jejich souboj dodáme později)

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ANTHONY JOSHUA VS. MICHAEL SPROTT

FOTO ZE ZÁPASU KALI MEEHAN VS. SHANE CAMERON

Meehan vs. Cameron / zdroj foto: Boxingscene.com

Meehan vs. Cameron / zdroj foto: Boxingscene.com

Meehan vs. Cameron / zdroj foto: Boxingscene.com

Meehan vs. Cameron / zdroj foto: Boxingscene.com

Meehan vs. Cameron / zdroj foto: Boxingscene.com

Meehan vs. Cameron / zdroj foto: Boxingscene.com

Meehan vs. Cameron / zdroj foto: Boxingscene.com

Meehan vs. Cameron / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze