Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Khan s Larou se hádají o Mayweathera. Ten chce stále Pacquiaa

  • Napsal Antonín Vavrda

Khan vs. Alexander / zdroj foto: Boxingscene.comKhan vs. Alexander / zdroj foto: Boxingscene.comSAN ANTONIO/LAS VEGAS – O uplynulém víkendu se v ringu představili dva bojovníci, kteří mocně touží stanout tváří v tvář jedničce napříč vahami Floydu Mayweatherovi. A oba – Erislandy Lara (20-2-2) i Amir Khan (30-3) předvedli skutečně impozantní výkony...

Prvně jmenovaný zničil v pátečním hlavním taháku v Alamodome v San Antoniu chráněnce Mayweathera Ishe Smitha (26-7), když mu kromě prvního kola nedal absolutně žádnou šanci pomýšlet na vítězství. „V prvním kole jsem si ho četl, připravil taktiku a pak ji do putníku splnil," nechal se slyšet jednatřicetiletý Kubánec.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Chci boxovat s těmi nejlepšími. Chci zápas s Floydem Mayweatherem. Porazil jsem už Trouta, porazil jsem i Canela Alvareze (statistika mluví ale jinak), zasloužím si ten duel," dodal bijec, který se nechává přezdívat „Americký sen".

Druhý si pak o den později porazil v MGM Grand v Las Vegas s Američanem Devonem Alexanderem (26-3). Přemožitele argentinského dua Maidana-Matthysse britský talent doslova vyškolil, když mu kromě osmého kola nedal „čuchnout".

Jindy rychlý a výbušný Alexander si nevěděl s ještě rychlejším Khanem absolutně rady. „Dneska vyhrál v ringu ten lepší," uznal porážku sedmadvacetiletý boxer, který prohrál druhý duel z posledních třech.

Stats Khan vs. AlexanderTo Khanovi pochopitelně narostla křídla a ještě více mu vítězství rozvázalo jazyk. „Zápas s Brookem? Nechce se mi věřit, že on po zranění chce rovnou mně. Je pomalejší, než Devon, poslal bych ho zpět do školy. Ten zápas by byl zajímavý pro Anglii, ale já chci být globální hvězdou. Navíc, on má dobrou obranu, ale co jeho odolnost? Tu dosud totiž nikdo pořádně neprověřil," odpálkoval nejdříve krajana Kella Brooka.

A poté přidal: „Floyd už pochopil, že udělal velkou chybu, když si letos vybral Maidanu a ne mě. Teď jsem totiž daleko lepší boxer, než na jaře, a budu se navíc ještě dále zlepšovat. Nejsem dokonalý, jsou tu maličkosti, na kterých musím zapracovat. V květnu budu ale ještě lepším bojovníkem, než nyní a on to ví!"

Slavný Američan, toho času nejbohatší sportovec světa, ale ambiciozního Khana vzápětí uzemnil: „Kdo je Amir Khan? Znají ho lidé kolem boxu, ale to je asi tak všechno. Ten kluk si musí nejdříve udělat jméno. Mě nyní zajímá jen Manny Pacquiao. Nejdříve ten zápas nemohl být kvůli dopingovým kontrolám, potom kvůli tomu, že odmítli 40 milionů dolarů. Uvidíme, jakou výmluvu si najde Bob Arum nyní. Ale doufám, že ten zápas bude!"

Mimochodem, Mayweather byl s Khanem v sobotu v noci ve stejném klubu, kde druhý slavil svůj triumf nad Alexanderem, dle slov z obou táborů se ale oba bojovníci osobně nesetkali, čas v klubu strávili na jiných patrech. A když už je řeč i o Arumovi, ten si do Mayweathera skrze média rýpl, když řekl, že dle něj se 200 milionů dolarů, které do něj Showtime za šest zápasů investuje, televizní společnosti nevyplatí.

Jak budou tyto příběhy pokračovat dále? To uvidíme nejspíše až v průběhu prvních týdnů roku 2015...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ERISLANDY LARA VS. ISHE SMITH

VIDEO CELÉHO ZÁPASU AMIR KHAN VS. DEVON ALEXANDER

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze